Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Erlėnų bendruomenė atšventė 20-metį

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2023-08-29
Šventės akimirka

Su muzika, dainomis, šokiais, nuoširdžiais Imbarės seniūno Antano Turauskio, rajono tarybos narės Vitalijos Valančiutės, Seimo nario Antano Vinkaus, kaimyninių bendruomenių pirmininkų linkėjimais gyvuoti antra tiek ir daugiau paėjusį savaitgalį nuskambėjo Erlėnų bendruomenės šventė „20 metų kartu“. Kaip sakė pirmininkė Sima Striukienė, paprastai gimtadienius jie paminėdavo tuo metų laiku, kada ir buvo įkurta – vėlyvą rudenį, lapkritį.

„Bet šįkart nusprendėme paankstinti – norėjome, kad dalyvautų kuo daugiau žmonių, ypač atostogaujančio arba tėviškę trumpam aplankyti atvykusio ne tik vietinio jaunimo, bet ir iš prie mūsų bendruomenės besišliejančių Dvaralio, Šaučikų, Vinginių“, – atviravo ji.

Daug gražių emocijų šventės dalyviams padovanojo kaimynai – Juodupėnų, Žvainių skyriaus ansambliai ir instrumentinė grupė, Laivių skyriaus kapela „Laivė“, atlikėja Rasa Viršilienė, muzikantas Benas, taip pat „Žemaitukai“ Rokas su Laurynu.

Prie bendruomenės ištakų buvęs ir 15-a metų jai vadovavęs Vytautas Vaičiulis papasakojo, jog vietiniams žmonėms visada norėjosi turėti savo kampelį, kur susirinkti, kaimynams su kaimynais pavakaroti.

„Visuose aplinkiniuose kaimuose 2003-iaisiais veikė kultūros namai, o tokiame dideliame, kaip mūsų, – jau nebe, mat nepavyko išsaugoti, buvo privatizuoti, tebuvo likęs vienintelis kultūros židinys biblioteka. Užtat iniciatyvinė grupė, kurioje buvo ir mano žmona Rima, ėmėmės veikti, ieškojome sprendimo“, – pasakojo Vytautas, tapęs ir pirmuoju įsteigtos bendruomenės pirmininku, vadovavęs jai 15-a metų.

Anot pašnekovo, iš pradžių, kai kūrė bendruomenę, buvo daug nežinomybės ir vargo, bet žmonės – aktyvūs, geranoriški, kuo galėjo, prisidėjo. Pavykus gauti patalpas apleistame vaikų darželio pastate, aktyviausi nariai rašė projektus, laimėjo, iš tų pinigų žingsnis po žingsnio pakeisti langai, durys, stogas, pastatas apšiltintas, buvo įrengta ir šarvojimo salė, anot pašnekovo, kad ir liūdnomis minutėmis būtų kur ateiti, pabūti kartu su išgyvenančiais artimo netektį.

Iš pradžių Erlėnų bendruomenė vienijo maždaug 140 narių, bet dabar jų likę vos per 70. Bet penktus metus pirmininkaujanti S. Striukienė dėl to nesistebėjo – esą vyresni žmonės kuris susiduria su sveikatos problemomis, kuris jų kitokių turi. Tačiau dėsninga, kad vyresniuosius pakeičia, prie bendruomenės veiklų prisideda jaunimas, kaip Asta ir Neivaldas Einikiai, Audronė ir Vaidas Skersiai, Snežana ir Vitalijus Stropai, Agnė ir Ramūnas Razmai.

Tarp aktyviausių bendruomenės narių pirmininkė paminėjo Rimą ir Vytautą Vaičiulius, Danutę Radžiuvienę, Birutę Petrauskienę, Kristiną Černojarovą, per metus po keturias ar penkias išvykas erlėniškiams bei aplinkiniams kaimynams suorganizuojančią Birutę Skripkauskienę, taip pat Aldoną Petrikienę, Daivą Abrutienę, Arvydą Reiką, Vaclovą Venckų, Valentiną Mikutavičių, Giną Janušę, Stasę Dobrovolskienę, Vidmantą Zubę, Gitaną Tolušienę, Giedrių Pilybą ir daug kitų.

S. Striukienė pasidžiaugė gražia Erlėnų bendruomenės bendryste su Salantų kultūros centru, Laivių ir Juodupėnų skyriais, Imbariečių draugija, Laivių ir Leliūnų bendruomenėmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas