Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

„Vandens kvapas nemalonus, spalva – rusva, nuolat užsikiša mūsų vandens filtrai. Su šia problema susiduriame nuo pat vandenvietės pastatymo“, – sakė rūdaitiškė Laima Narvilienė. Ji klausė, kada šioje gyvenvietėje bendrovė „Kretingos vandenys“ tvarkys vandenvietę?

Pasigenda informacijos

L. Narvilienė taip pat tvirtino, kad vandenvietėje vanduo nėra chloruojamas. „Žinau, kad tai reikia daryti bent kartą per metus. Rūdaičiuose aš gyvenu 40 metų ir prisimenu, kad vandenį chloravo tik vieną kartą“, – sakė ji.

Moteris taip pat norėtų, kad „Kretingos vandenys“ gyventojams suteiktų informaciją apie vandenvietės tvarkymo darbus, jo tyrimo rezultatus. „Manau, kad vanduo yra tiriamas, tačiau niekas mūsų, gyventojų, apie vandens būklę neinformuoja. Mačiau, kad dabar siųs sąskaitas mobiliaisiais telefonais, tai galėtų tokiu būdu pateikti mums informaciją arba per spaudą, juk mes esame jų klientai“, – sakė rūdaitiškė. Ji teiravosi, į kokį projektą įtraukta Rūdaičių vandenvietė ir kada planuojama pradėti įgyvendinti?

Bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorė Eglė Alonderienė paaiškino, kad Rūdaičių gyvenvietėje vandentiekio tinklai dezinfekuojami natrio hipochloritu nuolat ir nustatyta tvarka – kartą per du mėnesius, o, esant poreikiui, t. y. gavus netinkamus vandens tyrimo rezultatus, – nedelsiant. Pastarąjį kartą vandentiekio tinklai buvo dezinfekuojami ir plaunami birželį.

„Apie vandentiekio tinklų dezinfekavimą natrio hipochloritu yra pranešama Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, taip pat ši informacija skelbiama UAB „Kretingos vandenys“ socialiniuose tinkluose, internetiniame puslapyje, be to, abonentai, pateikę kontaktinius duomenis, informuojami SMS trumposiomis žinutėmis“, – sakė E. Alonderienė.

Keisti tinklus nenumatyta

Jos teigimu, vandens kokybė vandenvietėje stebima nuolat – mėginiai vandenvietėje imami planine tvarka. Gegužės–birželio mėnesiais tyrimai buvę atlikti 6 kartus.

„Pagal vandens laboratorinių tyrimų rezultatus vanduo yra tinkamas vartoti. Esant gyventojų skundams ar kilus abejonių dėl vandens kokybės, mėginiai atliekami neplanine tvarka“, – sakė direktorė. Anot jos, Rūdaičių gyventoja teisingai pastebėjo, kad gyventojai su vandens tyrimo rezultatais nėra supažindinami, todėl ateityje apie atliktus gyvenvietėje vandens tyrimų rezultatus bus paskelbta įmonės internetiniame puslapyje ir socialiniuose tinkluose.

E. Alonderienės žodžiais, Rūdaičių gyvenvietėje vanduo tiekiamas gyventojams daugiausiai seniai įrengtais metaliniais vamzdynais. Metaliniai vamzdžiai per ilgą laiką yra smarkiai paveikti korozijos, juose susidaręs nuosėdų sluoksnis. Visa tai daro įtaką iš čiaupo bėgančio vandens skaidrumui, skoniui ir kvapui.

„Bendrovė atliko studiją ir nustatė, kad vandens kokybei pagerinti tam tikruose galiniuose vandens magistralių taškuose reikėtų įrengti papildomus šulinius. Tačiau be tų sklypų savininkų sutikimo tai atlikti nėra galimybės“, – sakė direktorė.

Anot jos, 2023–2027 m. įmonės veiklos plane projektų, susijusių su Rūdaičių gyvenvietės vandentiekio tinklų pakeitimu, nėra numatyta.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas