Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Šią vasarą, Kretingos miesto seniūnijos rūpesčiu, bendrovės „Kretingos komunalininkas“ darbininkai pradėjo tvarkyti pagrindinį senųjų parapinių kapinių taką – palei tvorą Vilniaus gatvėje per kapines vedantis takas klojamas trinkelėmis.

Kretingos miesto seniūnę pavaduojanti Alma Patamsienė sakė, kad darbams yra naudojamos anksčiau palei Rotušės aikštę buvusios ir renovuojant gatvę išardytos dar gana geros kokybės trinkelės. „Prieš kelerius metus trinkelėmis buvo išklotas pagrindinis takas kitapus esančiose kapinėse, kur yra Grafų Tiškevičių koplyčia. O šiemet nuspręsta sutvarkyti ir pagrindinį praėjimą kapinėse, kur tvarkoma ir Jurgio Pabrėžos koplyčia“, – kalbėjo A. Patamsienė.

Jos žodžiais, iš viso bus paklota 360 kv. m trinkelių, tako pradžioje ir pabaigoje įrengtos nedidelės aikštelės, taip pat sutvarkyti 2 vandens kranai. Lygiagrečiai palei tvorą tose pat kapinėse nuo Akmenos upės pusės vedančio pėsčiųjų tako kloti trinkelėmis neketinama, nes, seniūnės pavaduotojos žodžiais, tam nėra galimybių – kapavietės per arti vienos kitų.

Kretingos rajono savivaldybės paminklotvarkininkė Meda Skersienė, paklausta, ar tako nuo pagrindinių vartų tvarkymas ir šiuo metu vykstanti Jurgio Pabrėžos koplyčios restauracija yra kompleksiniai to paties projekto darbai, atsakė, kad tai tarpusavyje nesusiję. Seniūnija tiesiog nusprendė pagerinti kapinių būklę, juolab kad šios kapinės yra prestižinėje miesto vietoje, kur apsilanko daug svečių, vyksta ekskursijos.

Pasak M. Skersienės, J. Pabrėžos koplyčią bus baigta tvarkyti iki rugsėjo pabaigos, o takas paklotas per šį rugpjūtį.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas