Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Valstybiniai brandos egzaminai: šiemet džiaugsmo daugiau

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2023-07-21

„Mokiniai be mokytojo kaip laivas be kapitono – nenuskęs, dreifuos, bet tik tiek. Mokytojas jiems parodo kursą, atveria platesnes galimybes“, – kalbėjo Pranciškonų gimnazijos matematikos mokytoja Inga Būgienė, paklausta, kiek darbo ir mokytojai įdeda, kad už valstybinius brandos egzaminus jų mokiniai gautų kuo aukštesnius įvertinimus.

Valstybinių egzaminų rezultatai maloniai nuteikė (iš kairės): Jokūbą Baltūsį, mokytojas Ireną Černeckienę ir Ingą Būgienę bei daugiausiai rajone šimtukų pelniusią Ernestą Idzelytę.

Prie namų darbų nesėdėjo – šimtukai pabiro

Pirmiausia mokytoja gražių žodžių pasakė apie visus savo 20 abiturientų, kuriems dėstė 4-erius metus: kad motyvuoti, darbštūs, gabūs, jų pasiekimai taip pat labai nudžiugino. Bet būtent šie du šimtukais gausiai apdovanoti mokiniai Ernesta Idzelytė su Jokūbu Baltūsiu – išskirtiniai, jie ir pačiai buvo tarsi varomoji jėga.

„Per pamoką sprendžiant uždavinį, būdavo, Jokūbas drąsiai paklaus: ar tikrai toks sprendimo būdas yra vienintelis? Ir pasiūlydavo pabandyti kitaip. Kai klausdavau, kodėl taip mano, atsakydavo, kad nežino, diktuoja nuojauta , – atviravo I. Būgienė. – Mudviejų su Ernesta mąstymas yra panašus: esame smulkmeniškesnės, pedantiškesnės, mums svarbu viską, kiek įmanoma, užsirašyti ir išnarplioti. O Jokūbas – vyriškai, kuo greičiau gauti rezultatą!“. Anot mokytojos, geriausių sprendimo variantų per tuos metus kartu su Jokūbu ir kitais smalsiais abiturientais buvo ieškota ir rasta ne vieną kartą.

„Aš tuos sprendimo būdus nė pats nežinau, kaip, bet tikrai nujausdavau. Gal kad labai daug ir įvairių uždavinių spręsdavau dalyvaudamas olimpiadose“, – svarstė J. Baltūsis. Matematika buvo viena jo mėgstamiausių pamokų, tačiau ne mažiau patiko ir fizika. Ir už šį valstybinį brandos egzaminą tik vieno taško tetrūko iki šimtuko, apmaudu, juolab kad Jokūbas žada stoti į Kauno technologijos universitetą (KTU), studijuoti elektronikos inžineriją, fizikos jam reikės.

„Buvai atvertęs sąsiuvinį, mačiau – kažką ten su mase ir su pagreičiu susipainiojai, ar ne taip?“ – pasitikslino vaikino fizikos mokytoja Irena Černeckienė. Bet, nuramino, 99 – arti šimto, esą rezultatas vis tiek yra labai geras.

Ne tik už matematiką, bet ir už informatiką bei anglų kalbą – iš viso tris – šimtukus per šiuos valstybinius brandos egzaminus gavo Jokūbas. Jis buvo nuoširdus: prie pamokų namuose ilgai nesėdėdavęs, užtekdavę vienos valandos, mat stengdavosi įsigilinti į dėstomas temas ir kuo daugiau žinių iš dėstomo dalyko gauti per pamokas.

„Kartą ir aš pastebėjau, kad atėjo neparuošęs namų darbų. Kai į tai sureagavau, jis man sako: „Palaukit, mokytoja, aš tuoj pat“. Taip ir buvo – užteko kelių minučių, ir užduotis – atlikta“, – juokėsi I. Černeckienė.

Fizikos „frontą“ laikydavo vaikinai, šiemet – vienintelė mergina

Kalbėdama apie matematikos egzaminą, mokytoja I. Būgienė teigė, kad, palyginus su praėjusiųjų metų, jis nebuvęs toks sunkus, tačiau vis tiek – su „kabliukais“, mat kai kuriems uždaviniams teisingai išspręsti reikėję gilesnio mąstymo, suprasti, kas paslėpta užduotyse. O koks buvo fizikos egzaminas? <>„Na, šimtuku vienintelė rajone įvertinta Ernesta sakė, kad jai nesunkus, tačiau aš pati iš Nacionalinio egzaminų centro gavau vertinimo komisijos pirmininkės nuomonę, kad – sunkus“, – teigė I. Černeckienė. Šį valstybinį egzaminą iš viso laikė 15 jos mokinių, bet nedaug kam iš abiturientų fizika ir reikalinga, ji svarbi besirenkantiems inžinerijos mokslus.

O E. Idzelytė, Vilniaus universitete žadanti studijuoti fiziką, apskritai šimtukų rekordininkė rajone, iš viso gavo 4: be fizikos egzamino, – ir už matematiką, ir už anglų kalbą, ir už lietuvių kalbą ir literatūrą. Šimtukas už matematiką abiturientės nenustebino, žinojo, kad gali jo siekti. Užtat didžiausias netikėtumas – šimtukas už lietuvių kalbą ir literatūrą.

„Ne visada lietuvių kalba gerai sekėsi, nuo mažens net knygų nenorėdavau skaityti – prisiversdavau nebent tas, kurių pagal programą reikėdavo. Mane labiau traukė tikslieji mokslai“, – pasakojo Ernesta. Kad rezultatas puikus, jos nuomone, didžiausias mokytojos Irmos Šedienės nuopelnas. „Jeigu patiems mokytojams yra įdomu tai, ką dėsto, tai jie sugeba sudominti ir kitus. O ir mokiniai aukštų rezultatų pasiekia, kai jiems įdomu mokytis“, – neabejojo abiturientė.

Istorijos rezultatai neblizga, nuvylė ir kitas egzaminas

Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Daivos Tranizienės duomenimis, šiais metais Kretingos rajone valstybinius brandos egzaminus (VBE) laikė 271 Kretingos rajono abiturientas ir 121 Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo mokinys.

Tarp populiariausių pasirenkamų laikyti valstybinių brandos egzaminų, kaip ir ankstesniais metais, buvo užsienio kalbos (anglų) egzaminas, kurį pasirinko laikyti 296 mokiniai, lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 254, matematikos – 212, biologijos – 108 mokiniai.

Istorijos VBE jau kelerius metus iš eilės mokiniai nepasiekia aukščiausio įvertinimo 100 balų, o 86–99 balus gauna tik trys mokiniai tiek 2022 metais, tiek šiais metais – 3,12 ir 3,41proc. iš laikiusiųjų.

„Gaila, kad šiemet informacinių technologijų VBE neišlaikė 4 mokiniai iš 25 laikiusiųjų – tai yra 16 procentų. Bet galime pasidžiaugti, kad iš šio sudėtingo egzamino kurį pasirenka mažai mokinių, vienas gavo 100 balų“, – sakė D. Tranizienė.

Chemijos VBE laikė 16 mokinių, išlaikė visi, tačiau aukštesnių įvertinimų nepasiekė: nėra nei 86–99, nei 100 balų gavusiųjų. Praėjusiais metais šį egzaminą laikė tik 3 mokiniai.

Daugiausiai šimtukų užderėjo Pranciškonų gimnazijoje. Už lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą aukščiausiai įvertinti 6 abiturientai: Ernesta Idzelytė, Martyna Lipskytė, Guoda Mėčiūtė, Mintautė Vizgaudaitė (mokyt. Irma Šedienė), Indrė Bruzdeilinaitė (mokyt. Rasa Žygaitienė) ir Elena Jazdauskaitė (mokyt. Genovaitė Macienė). Už matematikos valstybinį egzaminą šimtukus gavo du šios gimnazijos abiturientai – Ernesta Idzelytė ir Jokūbas Baltūsis (mokyt. Inga Būgienė). Už užsienio (anglų k.) valstybinį egzaminą – 5 šimtukai, jais įvertinti Ernesta Idzelytė, Damianas Barasa (mokyt. Vilma Domarkienė), Tadas Ramanauskas (mokyt. Dovilė Račkuvienė), Lukas Juodys ( mokyt. Janina Tutinienė) ir Jokūbas Baltūsis (mokyt. Remigija Žiubrienė). Už informacinės technologijos valstybinį egzaminą 100 balų įvertintas Jokūbas Baltūsis (mokyt. Arnoldas Slušnys), už fizikos – Ernesta Idzelytė (mokyt. Irena Černeckienė).

Darbėnų gimnazijoje už lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą šimtuką pelnė Ieva Černauskaitė (mokyt. Laura Butkutė), už matematikos egzaminą – Benedikta Gliožerytė (mokyt. Jūratė Butkienė), už anglų k. – Ema Butkutė ir Enrika Grinevičiūtė (mokyt. Živilė Radikienė). Salantų gimnazijoje už anglų kalbą aukščiausiai įvertinti Roberta Diekontaitė, Šarūnas Gricius ir Toma Raišutytė (mokyt. Marytė Kvederaitė). Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vienintelį šimtuką už anglų kalbos valstybinį egzaminą gavo Matas Raškauskas (mokyt. Beata Viggins).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas