Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Choras „Kristale“ garsino Lietuvą Prahos festivalyje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2023-07-14

Kretingos rajono kultūros centro mišrus choras „Kristale“, vadovaujamas Kristinos Rimienės, iš Pasaulinio muzikos festivalio-konkurso, įvykusio birželio 29–liepos 3 dienomis Prahoje, Čekijoje, sugrįžo svariai įvertintas ir padovanotas: pelnė sidabro medalį pasaulietinės muzikos ir bronzos – sakralinės muzikos kategorijose.

„Kristale“ choristai – kelionės atokvėpio metu.

Festivalyje-konkurse, kuriame „Kristale“ atstovavo Lietuvą, dar pasirodė ir varžėsi chorai iš rengėjo šalies – Čekijos, taip pat Slovėnijos, Bulgarijos, Italijos ir kt. Kretingiškiai šiemet išsikėlė itin aukštą siekį varžytis ne vien pasaulietinės, bet ir sakralinės muzikos kategorijose.

„Sakralinės muzikos kategorijoje mūsų choras konkurse dalyvavo pirmąkart, nes ligi tol tarptautiniu mastu pasirodydavome tik pasaulietinės muzikos konkursuose: prieš 4-erius metus pelnėme I vietą Ukrainoje, taip pat II vietą Slovėnijoje. O šįkart sumanėme pasitikrinti savo jėgas, atlikdami ir sakralinės muzikos kūrinius, ir likome patenkinti komisijos įvertinimu“, – kalbėjo K. Rimienė, neslėpdama, kad kartelę visuomet patys sau užsikeliantys aukštai. Ir nors tikėjosi aukštesnio įvertinimo, tačiau patenkinti ir trečios vietos laimėjimu.

„Esame gyvas organizmas: vienąsyk pasiseka geriau, kitąsyk fortūna mums ne tokia palanki. Tikėjomės aukštesnio įvertinimo: mano ausiai, mūsų atlikimas skambėjo gerai, bet komisijai, kurią sudarė Jurgen Partoj iš Austrijos, Elžbietai Wtorkowskai iš Lenkijos ir Josefui Surovikui iš Čekijos., užkliuvo tam tikri atlikimo štrichai, dinamikos trūkumas. Dabar, pasirodo, norima, kad chorai, atlikdami sakralinę muziką, gyvai judėtų ir net šoktų Gospel stiliumi, kaip yra JAV bažnyčiose, tam, kad pritrauktų kuo gausiau lankytojų. Tokia pasaulinė sakralinės muzikos atlikimo tendencija, tuštėjant bažnyčioms“,– akcentavo choro vadovė.

K. Rimienė pastebėjo, kad, visi į konkursus vykstantys chorai rengiasi iš anksto, visi yra stiprūs, todėl tapti trečiu tarp kitų dalyvių, „Kristalei“ yra garbė, o taip pat garbė ir Kretingai bei Lietuvai.

Pasaulietinės muzikos srityje pelnytas sidabras, pasak vadovės, tai – choristų nuoširdaus darbo per repeticijas, jų pastangų rezultatas – daugelis į konkursą vyko savo atostogų sąskaitą, o ir, parėmus Kretingos rajono savivaldybei, dar teko prisidėti savomis lėšomis.

„Kolektyvas nevažiuoja į tarptautinius konkursus kaip į pramoginę kelionę. Vykstame, kad parodytume save, kad deramai atstovautume savo miestą ir šalį. Turėčiau nusilenkti savo kolektyvo žmonėms, kad jie dėl to savanoriškai aukoja laiką, savo atostogas ir pinigus“, – nuoširdžiai kalbėjo choro vadovė.

Ieškodami saviraiškos sklaidos ir noro pasitikrinti savo gebėjimus, į šį konkursą, sakė K. Rimienė, jie išvyko pagal Klaipėdos žvejų kultūros centro choro „Cantare“ vadovo Ramūno Baršausko rekomendaciją. „Buvome labai patenkinti, galėdami pasitikrinti savo gebėjimus. Išvyka buvo labai gerai organizuota rengėjų: pirmąją dieną turėjome galimybę pasiklausyti išskirtinio JAV jaunimo simfoninio orkestro GALA koncerto. Antrąją dieną, dalyvių prisistatymo programoje atlikome lietuvių kompozitorių kūrinius, o vakare įvyko labai šiltas draugystės vakaras, kuriame buvome pakviesti pradėti pramoginę dalį, nes tikino, visi išsyk pamilę mus dėl laisvumo, šypsenų ir scenoje ryškaus humoro, sykiu dainavome su italais populiarias jų dainas „O saule mano“, „Mama čiau“. Tačiau linksmindamiesi neatsiskleidėme pilnai, nes tausojome balsus rytojui įvyksiančiam konkursui“, – atviravo K. Rimienė.

Kitądien konkurso programa kretingiškiams buvo labai intensyvi, nes po pasaulietinių kūrinių konkurso, kuriame atliko kūrinių net iš būsimos 2024-ųjų Dainų šventės, išsyk pasirodė kitame – sakralinės muzikos žanro konkurse.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas