Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos ugdytinė Ula Gaubė vaidindama teatre realizuoja save.

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos gimnazistė Ula Gaubė yra aktyvi Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ teatro aktorė, tuo pačiu ji užsiima karatė sportu.

Scenoje patiriami iššūkiai

Ulos gyvenime teatras atsirado dar vaikystėje. Kaip ji pati sakė, teatrą lankyti pradėjo vos išmokusi vaikščioti. Merginai netgi teko suvaidinti keliuose suaugusiųjų spektakliuose. Vaikų ir jaunimo teatrą „Atžalynas“ lanko jau ketverius metus, to siekė nuo pradinių klasių.

Merginos teigimu, būnant aktoriumi sunkiausia būna perteikti žiūrovui reikiamą emociją, mokėti ją suvaldyti. „Tu turi vaidinti taip, jog atrodytų, kad viskas vyksta dabar, realybėje ir tai nėra daugybę kartų surepetuotas spektaklis“, – teigė U. Gaubė.

Taip pat sudėtinga nepasimesti salėje, scenoje, kai kas nors nutinka ne taip. Gebėti išsisukti iš situacijos, jeigu, pavyzdžiui, sulūžta dekoracija ar kažkas salėje pradeda juoktis, komentuoti spektaklį. „Taip yra buvę, tačiau, manau, iš visų šių nutikimų galima pasimokyti, o taip pat išlieka smagūs ir juokingi prisiminimai“, – mintimis dalinosi kretingiškė.

Teatras taip pat moko dirbti komandoje. „Visi esame žmonės ir ne visada mums patinka vienas ar kitas žmogus, tačiau, kai esi scenoje, komandoje turi parodyti viską, ką gali geriausio individualiai, ir niekam nesvarbu, kas tau patinka, o kas ne“, – tikino Ula. Kartais grupėje būna ir nesutarimų, tačiau galų gale visi susitaiko ir dirba toliau.

Spektakliai išlikę atmintyje

Ulos teigimu, kai darai tai, kas patinka, dėti daug pastangų nereikia, nebent sieki tobulumo. Teatre vienintelis dalykas, reikalaujantis daugiau pastangų, – viską atlikti nuoširdžiai ir nepervaidinti, o tiesiog atiduoti dalelę savo širdies. Merginos manymu, tai yra viena sunkiausių aktorių gyvenimo dalių.

U. Gaubei dėl pandemijos teko vaidinti tik viename „Atžalyno“ spektaklyje – „Audringa naktis“. Šiame spektaklyje Ula atlieka du vaidmenis: mergaitė, kuri niekaip negali naktį užmigti, ir mintis, kuri vis neduoda jai ramybės.

Kai kretingiškė buvo mažesnė, jai teko užbaigti ir vieną suaugusiųjų spektaklį su fraze: „Mama?“ „Deja, spektaklio pavadinimo jau nebeprisimenu, tik žinau, kad jį statė Kretingos Egidijaus Radžiaus teatras“, – prisiminimais dalinosi pašnekovė.

Visi spektakliai ir pasirodymai, kuriuose mergina yra vaidinusi, yra vienaip ar kitaip įsimintini, tačiau jai mieliausias ir labiausiai išlikęs atmintyje – apie daržoves ir ateivį. Tada Ulai teko būti saulėgrąža. Ji vis dar prisimena, kaip buvo sudėtinga užsidėti saulėgrąžos žiedą primenančią kepurę.

Teatras, merginos teigimu, lavina bendrą išprusimą ir kultūros suvokimą. Spektakliai taip pat yra viena pramogų, per kurią galima įgyti žinių, gerai praleisti laiką.

Akimirka iš spektaklio Kretingoje „Audringa naktis“

Karatė – ne mažiau svarbu

Ulos gyvenime yra ne tik teatras. Ji jau šeštus metus lanko karatė. Kaip ji pati teigė, didžiausio laimėjimo šioje srityje vis dar siekia. Siekdama to, ji lavina savo užsispyrimą, bendrą suvokimą. Jeigu savo tikslų ir nepasieks, merginos manymu, karatė vis tiek bus jos gyvenimo dalis, kurios nepamirš. Karatė jai padėjo suprasti, kas yra draugystė, ugdyti kantrybę, gerinti sportinį pasirengimą.

Karatė ir teatras yra dvi skirtingos sritys, tačiau, anot Ulos, tai kaip du skirtingi menai, susiję tarpusavyje. Šiuos du užsiėmimus kretingiškė pradėjo lankyti panašiu metu.

Sportą ir aktorystę merginai suderinti nėra lengva. „Pripažįstu, artėjant vasarai, teko paaukoti karatė treniruotes ir susitelkti į rengiamus teatro festivalius ir šventes. Taip pat veiklų laikas „susikerta“, todėl tenka pasirinkti, kas man yra gan sudėtinga“, – atviravo Ula.

Mergina yra baigusi Kretingos meno mokyklą. Po mokslo joje dar daugiau pradėjo groti pianinu. Taip pat patinka gaminti maistą, skaityti knygas, dažniausiai – fantastines, nes, kaip ji pati sakė, jos „atplėšia nuo realybės“. Taip pat patinka žiūrėti filmus, bendrauti su draugais. Atėjus vasarai, ji stengiasi daugiau keliauti ir pamatyti ką nors naujo.

Ulai teko dalyvauti ir „Erasmus+“ projekte. Ją tai labai sudomino, todėl ateityje stengsis kuo daugiau dalyvauti panašiuose projektuose, renginiuose.

Evelina STONKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas