Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Garbingoje ceremonijoje: Janė Leščiauskienė (ketvirta iš dešinės), Kultūros ir meno premijos laureatai (iš kairės) teatro „Atžalynas“ režisierės Karolina Moncevičienė ir Auksė Antulienė, Ingrida Šilgalytė ir Vitalija Valeikienė.

Praėjusį sekmadienį Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje įvyko triguba šventė: Katalikų bažnyčiai švenčiant Devintines, arba Kristaus kūno ir kraujo šventę, o taip pat – ir Šv. Antano atlaidus, Kartenos gydytojai Janei Leščiauskienei iškilmingai buvo suteiktas Kretingos rajono Garbės pilietės vardas, pagerbti šių metų rajono Kultūros ir meno premijos laureatai.

47-oji Garbės pilietė

Kretingos rajono Garbės piliečio vardo ir Kultūros ir meno premijų suteikimo ceremonija, kurią pakiliai vedė diakonas Nerijus Čapas, senosios muzikos kūrinius atliekant M. K. Čiurlionio kvartetui ir kraštiečiui atlikėjui Klaipėdos muzikinio teatro trimitininkui Sigitui Petruliui, jau ne vienerius metus yra viena svarbiausių Kretingos miesto šventės dalių.

Garbingas Kretingos rajono piliečio vardas, ligi šiol suteiktas 46 kretingiškiams, pasižymėjusiems savo veikla, darbais ir nuopelnais garsinusiems ar garsinantiems mūsų kraštą. Šiemet 47-ąjį kartą jis suteiktas Kartenos pirminio sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojai J. Leščiauskienei. Gydytoja kone pusę amžiaus – 42 metus – gydo karteniškius, už jautrią ir dosnią širdį, pasiaukojimą pernai jai buvo suteiktas ir Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas. Karteniškių pastebėjimu, visuomet kukli, ir priimdama šį garbingą titulą, J. Leščiauskienė sakė esanti nustebinta tokio aukšto įvertinimo ir už jį dėkojo savojo miestelio žmonėms, kolegoms, artimiesiems.

Kultūros ir meno premijas, kurios dydis – 1 tūkst. Eur, šiemet Kretingos rajono savivaldybės taryba paskyrė 3 kūrėjams ir 2 kolektyvams. Jomis už reikšmingą indėlį, puoselėjant etninę kultūrą ir paveldą, išskirtinį scenos meno puoselėjimą apdovanoti: archeologinės tekstilės meistrė Ingrida Šilgalytė, Kretingos rajono kultūros centro Vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvo „Kitep“ vadovė Vitalija Valeikienė, partizanų judėjimo restauratorius Salantų kultūros centro renginių organizatorius Aurimui Rapalis, taip pat – Kretingos rajono kultūros centro Vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ ir jo vadovė Auksė Antulienė, Salantų kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Salanta“ ir jo vadovė Alma Preibienė.

Vienintelio priesako nesulaužė

Apdovanojimų ir pagerbimo ceremonija buvo surengta po Votyvos šv. mišių, kurias aukojo buvęs ilgametis Pranciškonų brolijos provincijolas, taip pat Kretingos parapijos klebonas, o dabar – Klaipėdos Šv. Pranciškaus bažnyčioje tarnaujantis brolis Astijus Kungys.

Jis prisiminė, kaip jų sugrįžimo į Kretingą pradžioje per Šv. Antano atlaidus buvo juntamas didžiulis bendruomenės susitelkimas ir pakylėjimas, atgimė laisvės ir tikėjimo dvasia, žmonės kartu meldėsi, atvykdavo teatrai, muzikos grupės.

„O Šv. Antano paveikslas, kabantis mūsų bažnyčioje, nuo seno garsėjo stebuklais ir patirtomis išgydymo malonėmis. Pažvelkit, jis taip nutapytas, kad šventojo Antano rankose paveikslo centre – monstrancija, Švč. Sakramentas – mūsų Viešpaties tikras kūnas ir kraujas. Šiandieną bažnyčia visame pasaulyje ir švenčia šią dieną. Per tuos 2 tūkst. metų bažnyčios įsakymai – nevok, nežudyk, nesvetimauk, alkaną pamaitink, negeisk svetimo turto ir kiti – buvo laužomi. Tačiau vienintelio dalyko per savo nuodėmes neišdavėme – Kristaus priesako „Imkite ir valgykite... Tai darykite mano atminimui.“ Patys nusižengdami ir nesuvokdami, kad labiausiai ir trokštame taikos bei ramybės“, – to kasdien ir linkėdamas Kretingos žmonėms, Devintinių svarbą akcentavo brolis Astijus.

Jis taip pat pasidžiaugė išgražėjusia Kretinga, jos gatvėmis, aikšte, parkais, gėlynais ir darbščiais tą grožį kuriančiais žmonėmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas