Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 7 %
Naktį8°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar pritartumėt, kad nesiskiepiję ir susirgę koronavirusu už gydymą susimokėtų patys?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškės – tarp aštuonių geriausiųjų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2008-05-23

Kretingos sporto mokyklos mergaičių krepšininkių, gimusių 1995 m., komanda, treniruojama Irenos Mineikienės, pateko tarp 8 geriausiųjų Lietuvos komandų. Į stipriausiųjų aštuntuką mergaitės užkopė po sėkmingai sužaistų rungtynių krepšinio čempionato “Pirmasis iššūkis” pirmuosiuose etapuose.

Kretingos sporto mokyklos krepšininkių komanda, patekusi į geriausių Lietuvos komandų aštuonetą, su savo trenere Irena Mineikiene.

Pogrupyje kretingiškės užėmė I vietą, nugalėjusios Mažeikių, Plungės, Telšių, Klaipėdos I ir II komandas.

Į antrąjį etapą pateko po 3 komandas iš kiekvieno pogrupio, kurių buvo 4.

Žemaitijos pogrupio 3 geriausios komandos – Kretingos, Klaipėdos-I ir Plungės – turėjo sužaisti po dvejas rungtynes su Vilniaus-I, Alytaus ir Marijampolės komandomis.

“Pralaimėjusi vilnietėms ir namie bei išvykoje nugalėjusi Alytaus bei Marijampolės bendraamžes, mūsų komanda kartu su vilnietėmis surinko daugiausia taškų ir iškart pateko į aštuonių geriausiųjų finalinę grupę”, - kelią į geriausiųjų aštuonetą nusakė I.Mineikienė.

Tačiau tai – dar ne viskas. Finalinės grupės komandos turėjo sužaisti su stipriausiomis 3 etapo nugalėtojomis. Kretingiškėms burtų keliu atitekusios varžovės – Panevėžio-I komanda, kuriai buvo pralaimėta dukart – išvykoje ir namuose.

“Didelis smūgis komandai buvo, kai viena iš lyderių Greta Šeškutė susilaužė ranką. Teko pertvarkyti komandos žaidimą. Apmaudu ir tai, kad panevėžietės prieš mus panaudojo zoninę gynybą, ko vaikų varžybose daryti negalima. Tačiau didžiųjų miestų komandos šio reikalavimo nesilaiko ir taip tarsi apgauna provincijos komandas”, - situaciją apibūdino komandos trenerė.

Po abiejų pralaimėjimų – 70:77 (Eglė Lazauskaitė – 19, Renalda Jonušaitė – 15, Reda Motiejūnaitė – 9) bei 48:56 (R.Jonušaitė – 18, E.Lazauskaitė – 14) – Kretingos komanda nebepateko į 5 etapą, kurio dalyvės – Vilniaus-I, Kauno-I, Šiaulių-I ir Panevėžio-I komandos – kausis dėl medalių.

“Mano ugdytinėms šis sezonas buvo pakankamai sunkus, nes lygiagrečiai dar žaidėme ir kitame – “Karūnos” – čempionate, kur varžėmės su metais vyresnėmis varžovėmis ir kur pasisekė patekti į antrą etapą”, - sakė I.Mineikienė.

Per sezoną kretingiškės sužaidė 33 rungtynes, iš kurių 19 laimėjo. Išaiškėjo komandos lyderės. Tai – Renalda Jonušaitė, Eglė Lazauskaitė, Greta Šeškutė, Sandra Starkovaitė. Šios mergaitės per rungtynes pelno vidutiniškai po 10-15 taškų.

Antrus metus šią komandą treniruojanti I.Mineikienė sakė, jog iš mergaičių tikisi daug: komandoje yra 5 aukštaūgės, mergaitės gana neblogai lanko treniruotes. “Bet mums reikia dar labai daug dirbti”, - sakė trenerė.

Vasarą jos auklėtinės dalyvaus gatvės krepšinio varžybose, prieš sezoną jėgas stiprins sporto stovykloje – taigi tinginio vasara krepšininkėms negresia.

“Turime stiprinti fizinį pasirengimą, tobulinti metimus. Svarbiausias uždavinys kitam sezonui – išlikti tarp geriausiųjų ir kovoti dėl V vietos”, - komandos tikslus apibūdino I.Mineikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas