Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Susitikimas tęsėsi Šv. Antano rūmuose su brolio Pauliaus vadovaujama muzikos grupe „Gyvasis vynmedis“.

Praėjusį šeštadienį Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčioje įvyko judėjimo „Motinos maldoje“ narių susitikimas – čia susirinko besimeldžiančios motinos iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šakių, Palangos, Plungės, kitų miestų ir miestelių.

Sambūrio dalyvės neabejojo – jų bendruomenę lydi ypatingas Viešpaties patepimas: kai bažnyčios tuštėja, o dvasinių pašaukimų mažėja, judėjimas „Motinos maldoje“ suburia vis daugiau narių – motinų maldos grupės veikia beveik visuose Lietuvos miestuose, kai kuriuose – net ir po kelias. Iš viso motinos, susibūrusios į grupeles, meldžiasi 127 pasaulio šalyse. Dėl skirtingų laiko juostų „Motinų maldoje“ grupių malda yra nepaliaujama, ji trunka visą parą, ir tai teikia ramybę.

Judėjimo „Motinos maldoje“ ištakos – Anglijoje, kai 1995 m. dvi katalikės moterys, išgyvendamos sunkumus ir karštai besimelsdamos suprato, kad Viešpats kviečia jas burti motinas maldai už savo ir viso pasaulio vaikus. Kadangi trokštančių vienytis maldoje netrūko, šis judėjimas ėmė plisti ne tik Anglijoje, bet ir kitose šalyse, o Veronika Viljams, 4 vaikų motina, ir jos brolienė Sandra, auginusi aštuonis vaikus, tapo judėjimo „Motinos maldoje“ pradininkėmis. Žinia apie maldos grupeles be išskirtinės reklamos plinta iš lūpų į lūpas, ja dalinasi motinos ir kunigai. Į Lietuvą judėjimas atkeliavo 2000 metais. Pirmosios motinos Lietuvoje pradėjo melstis Žemaitijoje: Kretingoje, Plungėje, Telšiuose, taip pat Klaipėdoje, Nidoje, po to Kaune, Vilniuje, Panevėžyje, Kaišiadoryse ir kitur.

Judėjimo „Motinos maldoje“ dalyvės meldėsi ir Kretingos lurde.

Judėjimo „Motinos maldoje“ susitikimas Kretingoje prasidėjo šv. Mišiomis Kretingos katalikų bažnyčioje, po to buvo meldžiamasi prie atnaujinto lurdo, o susitikimo šventė tęsėsi Šv. Antano rūmuose kartu su brolio Pauliaus šlovinimo grupe „Gyvasis vynmedis“.

„Tik Dievas gali daryti tokius stebuklus – kad mūsų judėjimas gausėtų, kad ateinančios kartos būtų atiduotos į Dievo rankas“, – susitikimo dalyvės neslėpė, kad jų širdys buvo pripildytos dieviško džiaugsmo, matant didžiulę maldos kariuomenę, gyvenančią su meile Kristuje.

Judėjimo „Motinos maldoje“ dalyvės kviečia jame dalyvauti ir kitas motinas – Kretingoje šio judėjimo narės parapijoje renkasi antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.

„Motinų maldoje“ judėjimo išskirtinumas yra tai, kad motinos bando įsiklausyti į Viešpaties žodžius: „Prašykite, ir jums bus duota“. Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, motinos turi maldynėlį, kuris, išverstas į daugiau negu 40 kalbų, yra vienodas, o ant jo viršelio užrašyta: „Motinų meilė keičia pasaulį.

Susivienijusios maldoje, gelbstime savo vaikus.“ Judėjimo dalyvės įsitikinusios, kad nėra didesnės pagalbos vaikui, kaip motinos malda.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas