Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Mūsų rajone dirbantiems įvairių tarnybų pareigūnams šis savaitgalis buvo įtemptas. Jiems teko vykti į tragiškus, mirtimi pasibaigusius įvykius: viena moteris rasta Kretingos mieste, namo kieme įrengtame gyvūnų aptvare, kita žuvo gaisre.

Mirties priežastis nežinoma

Socialiniuose tinkluose penktadienį pasklido žinia apie mįslingą televizijos projektuose išgarsėjusios mediumės Gražinos Asipauskaitės mirtį. Moteris buvo rasta sukniubusi savo namo kieme, gyvūnų aptvare. Policijos teigimu, ant jos kūno smurto žymių nepastebėta. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

Moteris, gimusi 1983 m., namo kieme rasta gegužės 12 d. apie 16.53 val. Aviečių gatvėje Kretingoje. Atvykę gelbėtojai, nukreipę aptvare buvusių kačių dėmesį, iškėlė vartelius ir šalia jų gulėjusią moterį be gyvybės ženklų.

Neoficialiomis žiniomis, aptvare buvusios dvi katės tiesiog vaikščiojo šalia šeimininkės, tačiau prie jos nelindo. Svarstoma, kad moterį galėjo ištikti netikėta staigi mirtis. Tiksli mirties priežastis paaiškės po ekspertizės.

Prieš kelerius metus moteris buvo įsigijusi dvi egzotiškas kates. Viena jų – Savanos hibridas, kita – laukinė Afrikos katė servalas. Abu gyvūnai reti ir brangūs. Už dvi kates Gražina sakė sumokėjusi apie 9 tūkst. eurų. Kaip įsigijo šias kates, moteris 2021 m. sausį pasidalino ir su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais. Ji tikino, kad šie egzotiniai augintiniai – labai draugiški. „Šios katės ypatingos – primena šunis, klauso komandų – atsistoti, sėsti, atnešti kamuoliuką, netgi rašiklį sūnui ruošiant pamokas. Urzgia, kad iš dubenėlio neatimtum maisto. Nors sakoma, kad jos agresyvios, bet taip nėra, jos labai jaučia šeimininką. Nėra buvę, kad įbrėžtų, nors vaikas netyčia ir ant uodegos užlipa“, – tuomet mūsų skaitytojams pasakojo moteris.

Kiek vėliau paaiškėjo, kad šių kačių Lietuvoje laikyti negalima, dėl to moteris namuose įsteigė nedidelį zoosodą. Vis dėlto gyvūnai buvo konfiskuoti ir išvežti iš jos namų.

Kokios katės buvo aptvare nelaimės dieną, nežinoma, tačiau kai kurie jas mačiusieji tikino, kad tai tikrai ne lūšis, kaip iš pradžių pranešė šalies žiniasklaida. „Vienas gyvūnų buvo panašus į katę, kitas – į lūšį, tačiau tai nebuvo plėšrusis gyvūnas“, – sakė vienas šalia velionės namų sutiktas gyventojas. Nepatikslintais duomenimis, sūnus skambino mamai, kad ši parvežtų jį iš mokyklos, tačiau jai neatsiliepus, jis galimai paskambino savo tėvui. Pastarasis ir parvežė vaiką namo, kur rado negyvą moterį.

G. Asipauskaitė gimė Telšiuose, kiek vėliau gyveno Lietuvos didmiesčiuose, tačiau daugiau kaip 9-erius metus gyveno Kretingoje, kur augino ir sūnų.

Sėdėjo virtuvėje prie stalo

Kita nelaimė įvyko penktadienio vakarą Laukžemės kaime. Apie 22.59 val. ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad gyvenamajame name kilo gaisras. Pirmoji į įvykio vietą nuvyko Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Darbėnų komanda, kuri iš namo virtuvės išnešė prie stalo sėdėjusią ir galimai dūmais apsinuodijusią 1976 m. gimusią moterį be gyvybės ženklų.

Per gaisrą taip pat nukentėjo 1939 m. gimusi moteris ir 1971 m. gimęs vyras, kurie dėl apsinuodijimo smalkėmis paguldyti į ligoninę. Nukentėjusieji iš namo išėjo iki atvykstant tarnyboms.

Namo pirmame aukšte degė kambarys, kuriame galimai miegodavo žuvusi moteris. Liudininkų teigimu, įvykus gaisrui asmenys galimai buvo neblaivūs – pastate mėtėsi alkoholio buteliai, cigarečių nuorūkos. Kaip teigė vienas liudininkų, žuvusioji moteris iš pradžių galėjo rūkyti kambaryje, kuriame ir kilo gaisras, o numetusi nuorūką galimai išėjo į virtuvę, kur ir buvo rasta. Tiksli gaisro priežastis dar nėra žinoma, aplinkybės taip pat tikslinamos.

Pastatas buvo 2-jų aukštų, perdengimai gelžbetoniniai, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu. Per gaisrą išdegė kambarys, sudegė lova, spinta ir kiti namų apyvokos daiktai, aprūko visas pirmas aukštas. Name dūmų detektoriai neįrengti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas