Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kretingos skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Saulius Alonderis informavo, kad Kretingoje užregistruotas labai patogeniško A tipo H5 potipio paukščių gripo atvejis. „Tai reiškia, kad ši paukščių gripo atmaina yra labai „pikta“, greitai plintanti“, – sakė jis.

Veterinarijos gydytojo teigimu, nustatyti paukščių gripo atvejį Kretingoje padėjo pilietiškas kretingiškio poelgis: Šventosios gatvėje gyvenantis vyras savo kieme pamatė kiro gaišeną ir apie tai informavo tarnybas. „Reaguota buvo operatyviai – gaišena išsiųsta paukščių gripui nustatyti, aplinka dezinfekuota, taip pat surinkome informaciją, ar sodyboje, kur rastas negyvas paukštis, taip pat kaimyniniuose namuose naminių paukščių gyventojai neaugina“, – kokių priemonių buvo imtasi, paaiškino S. Alonderis.

Laboratorijoje nustačius, kad nugaišęs kiras sirgo paukščių gripu, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai informavo rajono paukščių ūkių savininkus, kad šie kuo skubiau sustiprintų biologinio saugumo priemones, kurios padeda išvengti paukščių gripo, galinčio sunaikinti visą auginamų paukščių būrį. Tokių ūkių savininkams rekomenduojama užkirsti bet kokį kelią naminių ir laukinių paukščių kontaktui, sumažinti laukinių paukščių judėjimą aplink naminių paukščių aptvarus, griežtai kontroliuoti transporto priemonių, žmonių ir įrangos patekimą į paukščių laikymo patalpas, nuolatos valyti ir dezinfekuoti tvartus, kur laikomi paukščiai, įrangą, laikytis higienos reikalavimų, dažnai keisti darbo rūbus ir batus, nepirkti paukščių iš nepatvirtintų paukščių laikytojų ir kt.

Oficialiais duomenimis, mūsų rajone veikia 2 mėsinių paukščių ūkiai, 3 ūkiuose prekiaujama naminiais paukščiais.

Paukščių gripas yra greitai plintanti pavojinga užkrečiamoji paukščių liga, kuria serga naminiai ir laukiniai paukščiai. Paukščių gripo viruso nešiotojai ir platintojai gamtoje yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai. Paukščių gripu sergantys paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta paukščių skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėse. Paukščiai gaišta, nuo ligos gali nugaišti iki 100 proc. visų ūkyje laikomų paukščių.

„Radus laukinių paukščių gaišenų, pakitus naminių paukščių elgesiui, gyventojai turėtų kuo skubiau pranešti bendruoju pagalbos telefonu arba nemokamu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos telefonu 1879, kad išvengtume paukščių gripo protrūkio“, – būti pilietiškais kvietė S. Alonderis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas