Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ukrainos padėka ir medalis – Vydmantų ūkininkui

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2023-05-12
Antanas Kliunka (kairėje) Ukrainos ginkluotųjų pajėgų padėką ir medalį įteikė Gintarui Liebui.

Už pagalbą su agresoriumi kovojančiai Ukrainai šios šalies ginkluotųjų pajėgų (ZSU) padėka ir medalis „Valantior Ukraini“ kretingiškiui ūkininkui Virginijui Čėsnai įteikti anksčiau, o gegužės pradžioje tokį apdovanojimą pelnė jo kolega vydmantiškis Gintaras Liebus.

„Seku žinias, kas vyksta Ukrainoje. Kai sužinojau, kad mano ūkyje mažai naudojamas sunkvežimis kariams fronte gali praversti, nesuabejojau, su mielu noru atidaviau“, – sakė Vydmantų ūkininkas.

Rusijai užpuolus Ukrainą, Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, Parlamento gynėjai nusprendė susitelkti ir padėti savo bendražygiams ukrainiečiams, 1991-aisiais kartu budėjusiems prie Lietuvos Parlamento. Pasak Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos atstovo, misijos „Kariai – kariams“ vadovo Antano Kliunkos, į Ukrainos frontą jau išvyko 7 misijos, nugabenta „pikapų“, dronų, termovizorių, „Starlink“ ryšio sistemų. Sukaupti reikalingos technikos nuolat padeda Lietuvos ūkininkai, o tokių geradarių netrūksta ir Kretingos rajone.

„Virginijus Čėsna Ukrainos kariams padovanojo du džipus, trečiąjį nupirko susidėjęs su bendraminčiais – didžiausią sumą paaukojo Šukės ūkininkas Stasys Lomsargis. Be to, Virginijus nuolat skambina besikaunančių dalinių vadams ir teiraujasi, kokių detalių reikia technikai remontuoti, pats jų imasi organizuoti“, – džiaugėsi A. Kliunka. Detalių, sakė jis, taip pat labai reikia, nes džipai fronte dažnai suvarpomi skeveldrų. Kadangi kiekviena sekundė gali būti kritinė, neretai sužeistuosius iš fronto mašinoms tenka gabenti ir numuštais ratais.

Pašnekovo žodžiais, padėti Ukrainos kariams V. Čėsna įkvėpė ir savo bičiulius. Jo paskatintas, vydmantiškis ūkininkas G. Liebus Ukrainos kariams padovanojo 15 tūkst. eurų vertės galingą sunkvežimį „Ural-4320“, kuris šiuo metu pasitarnauja artileristų komandai, tampo garsiąją haubicą M777, naikinančią taikinius, nuo fronto nutolusius apie 40 km.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas