Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos vyrų krepšinio rinktinė „Kretinga-VR servisas“, šiemet nešiojusi vieno pagrindinių rėmėjų vardą, per Padėkos vakarą su rėmėjais ir artimaisiais, kurie komandą palaikė, kuo galėjo.

Pasibaigus sezonui Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), surengus Padėkos vakarą krepšininkams ir komandos rėmėjams, komandos vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius teigė, kad, galima sakyti, sezoną jis ir būsima komanda pradeda iš naujo. „Iki liepos 1 dienos norėčiau žinoti du dalykus – ar turėsime sporto areną ir bent 5–6 būsimos rinktinės žaidėjų pavardes“, – sakė treneris.

Jo tvirtinimu, komandai pavyko pasiekti minimalų rezultatą – užėmus XIII v., išlikti NKL: „Tas ir buvo svarbiausia, neturint savo – namų – aikštės. Esant tokiai situacijai, tenka galvoti, ar apskritai įmanoma žaisti krepšinį.“

„Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė išvykoje žaidė 38-erias rungtynes, o treneris, pats sėdėdamas prie vairo, kartu su komanda nuvažiavo 46 tūkst. km. „Suskaičiavau, kad komandoje turėjau 12-a pareigų, ir viskas – iš taupumo, kad tik išliktų komanda“, – A. Mikaločius prisipažino, kad jau po praėjusio sezono buvo sau prisiekęs, kad tokiomis sąlygomis nežais nei komanda, nei jis pats nedirbs. Tačiau buvo, kaip buvo, ir vėl teko žaisti neturint savos arenos, dėl ko NKL teko mokėti 40 tūkst. Eur baudą, kad galėtų dalyvauti šioje lygoje, į kurią pateko sportiniu principu – laimėjus Regionų krepšinio lygą. Sezonas buvo sunkus ir finansine prasme. Nors Savivaldybė prie baudos pridėjo 30 tūkst. Eur, pagal Sporto rėmimo programą skyrė dar beveik 65 tūkst. Eur, Kretingos „Kretinga“ pagal bendrą su rėmėjų pinigais biudžetą yra XI–XII vietoje. „Negalime prisikviesti gerų savų žaidėjų, nes mums tai per brangu“, – sakė vyriausiasis „Kretingos“ treneris.

Sezono pradžia buvusi gera: po pirmų dviejų ratų komanda užėmė VIII v., ir betrūko tik vienos pergalės, kad kretingiškiai būtų septinti. „Pasipylė traumos, suskaudo nugaros... Ir viskas – dėl besaikių kelionių, tarkim, ketvirtadienį žaidžiame Vilniuje, šeštadienį – Marijampolėje, o atstumai tai dideli, sportininkams reikia ir poilsio“, – A. Mikaločius sakė patyrę ir kitų komandų užuojautą, į kurią paskui jau nė nebereaguodavo.

Treneris Arimantas Mikaločius ir krepšinio klubo vadovas Valentinas Rumiancevas (kairėje) su ilgamečiu komandos rėmėju Arūnu Kažukausku.

Kretingiškių pastangos atsipirko – lygoje išlikti pavyko, bet ateitis – gana miglota. „Ką šiandien galime pasiūlyti rėmėjams, kurie, skirdami finansavimą komandai, neturi galimybės matyti, kaip ji žaidžia. Ar turėsime sporto areną? Teigiamą atsakymą lygos vadovybei reikia pranešti iki liepos 1 dienos. Ar mūsų laukia toks pats sezonas, koks buvo dukart iš eilės?“ – kad klausimų daugiau negu atsakymų, neslėpė treneris. Ir jis, ir komanda labai gerai supranta, kad, išėjus iš lygos, į ją patekti galima tik vėl sportiniu principu kovojant dėl geriausiųjų vardo. „Nacionalinės krepšinio lygos vaizdžiai tariant „nenusipirksi“, – patikino A. Mikaločius.

Vis dėlto, jeigu arena bus, tikintis svaresnės Savivaldybės paramos, komandą treneris norėtų komplektuoti. Jo teigimu, Kretingoje yra sukurta krepšinio bendruomenė, veikia krepšinio klubas, betrūksta tik arenos, kas sudarytų sąlygas rengti kokybiškus sporto renginius – kad krepšinio rungtynės būtų ne vien rungtynės, į kurias ateini ir išeini, bet ir įdomus reginys, neatsiejamas nuo žaidimų, nuo pramogos šeimai, nuo krepšinio šventės. „Norisi sukurti visuotinę atmosferą, apie kurią kalbėtų ir aplinkinių rajonų sporto aistruoliai“, – kalbėjo A. Mikaločius, kuris sakė, kad komandos ir sezono perspektyva patikės tik tuomet, kai savo akimis išvys pastatytą areną.

Be to, kad NKL žaidė „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė, komandą pavyko išsaugoti ir Regionų krepšinio lygos B divizione. Krepšinio klubo, Kretingos sporto mokyklos krepšinio trenerio Aurimo Ivanovo pastangomis, jaunimas turėjo galimybę siekti aukštesnio žaidybinio lygio. „Komandoje žaidė tik sporto mokyklos mokiniai. Nors pergalių ir nėra, tačiau patirties jie sukaupė tikrai daug. Tikiuosi, kad 2–3 jaunieji krepšininkai nacionaliniu lygiu galės atstovauti ir „Kretingai“, – pasvarstė A. Mikaločius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas