Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškiai susirūpino, kada gi juos pasieks Vyriausybės pažadėtos kompensacijos už namų šildymą – jos vėluoja mėnesį ir daugiau.

Kretingiškė pensininkė Lina T., gyvenanti privačioje valdoje, redakcijai pasakojo, kad jai už gyvenamojo namo šildymą dar rudenį buvo suskaičiuota kompensacija už šildymą dujomis – 180 Eur kas mėnesį. Moteris sakė iš pradžių pinigus gaudavusi reguliariai, tačiau pastaruosius mėnesius kompensacijos vėluoja, o ji turinti susimokėti už dujas iki einamojo mėnesio pabaigos. Pensininkui tai – didelės išlaidos.

Moteris sakė per televiziją išgirdusi, kad Vyriausybė, norėdama būti visiems gyventojams gera, nusprendė kompensuoti išlaidas už šildymą, bet dabar pačios savivaldybės privalo kreiptis, kad gautų lėšų iš valstybės biudžeto, o dar ir savo lėšų pridėti. Ji sakė skambinusi į Savivaldybę ir sužinojusi, kad pinigai gauti, bereikia tik mokėjimus gyventojams patvirtinti rajono tarybai. „Kodėl neišmoka žmonėms: galėtų gi nuspręsti anksčiau, kai pinigai gauti. Jeigu būtume žinoję, kad kompensacijų neskirs, būtume taupiai malkomis apsikūrenę kokį kambarėlį“, – pastebėjo Lina T.

Kretingos rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Kristina Gimžauskaitė-Mažonienė patikino, kad Savivaldybė jau išmokėjo kompensacijas tiems gyventojams, kurie būstus šildėsi centralizuotai, liko neišmokėta už kovą ir dalį vasario gyventojams, besišildantiems būstus kietu kuru ir dujomis. Iš viso valstybės lėšos kompensacijoms už praėjusio sezono šildymą paskirstytos 40 savivaldybių. „Savivaldybėms ir pačioms dar teks prisidėti iš biudžeto lėšų. Joms tai bus didžiulė našta“, – kalbėjo K. Gimžauskaitė-Mažonienė.

Pasak Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjo pavaduotojos Almos Rumbutienės, kiek Kretingos rajono savivaldybė kompensacijoms išmokėti turės skirti iš savo biudžeto, dar nėra aišku, nes duomenys už balandį nėra pateikti. „Manau, kad tikslią sumą žinosime gegužės viduryje, – sakė ji. O paklausta, ar ir šiaip jau suspaustame rajono biudžete atsiras tam lėšų, atsakė: „Turėsime rasti, kad ištesėtume žmonėms duotą pažadą.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas