Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį šešiems asmenims, kurie, veikdami bendrininkų grupėje, visuotinai pavojingu būdu sugadino svetimą turtą ir bandė apgaule įgyti daugiau negu 42 tūkst. eurų siekiančią draudimo išmoką.

Bylos duomenimis, viena mūsų rajono gyventoja, ketindama apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą, organizavo padegti vieną Kretingoje esantį pastatą. Į tokį visuotinai pavojingą nusikalstamos veikos plano įgyvendinimą buvo įtraukti dar penki Klaipėdoje bei jos rajone gyvenantys vyrai. Už sugadintą turtą draudimo išmoką planavusi gauti moteris kreipėsi į V. R. ir už piniginį atlygį paprašė jo surasti asmenis, kurie sutiktų padegti nurodytą namą.

Padėti įgyvendinti šią nusikalstamą veiką už 3 tūkst. eurų sutiko V. R. pažįstamas J. B. Pastarasis, sutikdamas prisidėti, kreipėsi į dar vieną asmenį K. B., kuriam už padegėjų suradimą pažadėjo sumokėti 1 tūkst. eurų. Tas vyras susitarė su dar dviem asmenimis Ž. V. ir T. A., kad šie įvykdys aptartą nusikalstamos veikos planą – padegs nurodytą namą.

2020 metų balandžio 3 d. vakarą šie du asmenys nuvyko nurodytu adresu Kretingoje, per rūsio duris pateko į namo vidų, atsineštu benzinu aplaistė namo grindis ir jas padegė. Gaisrą sukelti bandę vyrai nusikalstamos veikos nebaigė, nes gaisro židiniai name užgeso. V. R., pagrasinęs namą bandžiusiems padegti vyrams, kad šie žadėto atlygio negaus, nurodė jiems dar kartą grįžti į tą namą ir įvykdyti susitarimą. Po kelių dienų į tą patį namą grįžę padegėjai benzinu aplaistė visuose namo aukštuose buvusius baldus, kiliminę grindų dangą, kitus namų apyvokos daiktus ir juos padegė.

Taip visuotinai pavojingu būdu buvo sugadintas daugiau negu 41 tūkst. eurų vertės turtas ir apgaule iš draudimo kompanijos bandyta įgyti didelės vertės – 42,5 tūkst. Eur – išmoką.

Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Klaipėdos apylinkės teismas antradienį paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį. Juo praeityje teista namą padegti prašiusi moteris pripažinta kalta dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo ir sukčiavimo. Nuteistajai paskirta subendrinta 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, nustatant nedelsiant atlikti 6 mėnesių laisvės atėmimo dalį, o po jos atlikimo, bausmės vykdymą atidėti 2 metams. V. R. teismas skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę. Teismo sprendimu, jis taip pat privalės nedelsiant atlikti 6 mėnesių laisvės atėmimo dalį, o ją atlikus bausmės vykdymas jam bus atidėtas 2 metams.

Šiuo nuosprendžiu J. B. teismas skyrė subendrintą 60 parų arešto bausmę. Jam paskirtos bausmės vykdymas atidėtas 6 mėnesiams, tačiau teismas jam visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį paskyrė intensyvią priežiūrą su įpareigojimais.

K. B., kuris praeityje – ne kartą teistas, teismas skyrė subendrintą 90 parų arešto bausmę. Šiuo teismo sprendimu vienam padegimą įvykdžiusiam Ž. V. paskirta bausmė buvo subendrinta su ankstesnių teismų paskirtomis bausmėmis ir jam paskirta 12 metų nelaisvės. Iš jo kaip nusikalstamos veikos rezultatas konfiskuoti 400 eurų. Anksčiau teistam T. A. Klaipėdos apylinkės teismas paskyrė subendrintą 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, konfiskavo iš nusikalstamos veikos gautus 100 Eur.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Nerijus Šiaulys. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas