Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Užvakar meistrai aukšto slėgio plovimo įranga nuplovė apsamanojusius ir nudulkėjusius LED kryžiaus stiklus.

Užvakar vilniečių mažosios bendrijos „Litperlas“, kurios filialas veikia ir Kretingoje, meistrai nuvalė šviečiantį kryžių: dalį stiklų išmontavo ir plovė ant žemės, o didžiąją dalį paliko konstrukcijoje, išplaudami aukšto slėgio plovimo įranga, pasinaudodami pakeliamu bokšteliu.

Prižiūrėti darbus iš Vilniaus buvo atvykęs MB „Litperlas“ vadovas Saulius Jockus: jis neslėpė, kad tai išskirtinis objektas jų darbo praktikoje. Išplauti stiklus pavyko per dieną, vakar meistrai dar buvo atvykę po darbų sutvarkyti aplinką. „Stengėmės išplauti taip, kad kuo mažiau reikėtų montavimo darbų, nes stiklas – trapi medžiaga, nėra paprasta išmontuoti ir vėl sumontuoti, be to, pavojinga stiklo gabalus plauti ant žemės“, – patikino S. Jockus.

Labiausiai stiklai buvo apsinešę samanomis ir aptekę į šviesą skrendančių naktinių vabzdžių liekanomis. Kryžius nebuvo valytas nuo jo pastatymo prieš 5-erius metus. S. Jockaus manymu, norint, kad šio specialaus statinio stiklas išliktų švarus, nes vieta sankryžoje – judri, aplinkui auga medžiai, jį reikėtų valyti dažniau, bent kas 3–4-erius metus.

Kryžiaus valymo darbai kainavo apie 4 tūkst. Eur.

Našlaitėmis pražysta Kretingos miestas.

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė sakė, kad kryžių norėjo išvalyti dar iki Velykų, tačiau sutrukdė šalti balandžio pradžios orai, todėl darbus teko atidėti. Tačiau vos atšilo, išsyk suskubta švarinti ir gražinti miestą.

Visą šią savaitę buvo tvarkomi ir sodinami gėlynai mieste. Kiek iš viso bus pasodinta šalčiams atsparių gėlių – našlaičių, narcizų, saulučių, seniūnė dar negalėjo tiksliai atsakyti: „Dar tebevyksta darbai, gėlių sodiname tiek, kiek reikia, o prireikus, užsakome. Iš viso mieste bus užsodinta 18 didelių, 15 mažesnių vazonų, plotai Vytauto–J. Jablonskio gatvių kampe, Klaipėdos, Birutės gatvėse“.

Taip pat šiuo metu atnaujinami gėlynai ir prie šviečiančio kryžiaus. „Ten suprojektuoti nauji želdynai: išrovėme peraugusias smilgas, šiek tiek jų dar bus palikta, tačiau jos nebešvytruos, užgoždamos kitas gėlės. Per šį mėnesį bus pasodinta 20 skirtingų rūšių gėlių, dekoratyviniai krūmai. Plotą prie kryžiaus naujai suprojektavo želdynų specialistas Artūras Poškus iš Gargždų, jis naujai projektavo želdynus ir Rotušės aikštėje po Vilniaus gatvės renovacijos“, – kalbėjo G. Liobikienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas