Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Formuojasi Kretingos rajono savivaldybės valdžia

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2023-04-14
Rajono meras Antanas Kalnius vicemerėmis pasirinko Viliją Venckutę-Palaitienę (kairėje) ir Vaidą Jakumienę.

Ketvirtadienį, balandžio 13 d., įvyko pirmasis 2023–2027 metų kadencijos Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Meras Antanas Kalnius ir 24 tarybos nariai davė priesaiką, taryba pritarė mero pasiūlymui vicemerėmis skirti Vaidą Jakumienę ir Viliją Venckutę-Palaitienę, buvo sudaryti 5 tarybos komitetai, išrinkti jų pirmininkai.

Merui regalijas įteikė Antanas Vinkus

Į pirmąjį posėdį Kretingos rajono savivaldybės posėdžių salėje Savanorių g. 29A susirinkę naujos Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai, meras Antanas Kalnius, Seimo narys Antanas Vinkus, Kretingos katalikų parapijos klebonas pranciškonas Paulius Bytautas, Vyriausybės atstovė Daiva Kerekeš, kiti svečiai, vedami Kretingos rajono kultūros centro kamerinio choro „Kristale“, sugiedojo Lietuvos himną. Tarybos narių ir mero priesaikai vadovavo Kretingos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Alma Voveraitienė, prisiekusiems tarybos nariams įteikusi tarybos nario pažymėjimus, ženkliukus. Į tarybą išrinkti tarybos nariai, meras A. Kalnius prisiekė gerbti ir vykdyti Konstituciją, įstatymus, sąžiningai ir garbingai vykdyti savo pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių savivaldybės gyventojų teises ir viešuosius interesus. Posėdyje nedalyvavo į tarybą išrinktas politinio komiteto Kretingos kraštas narys Vilius Adomaitis. Šios kadencijos Savivaldybės taryba dirbs pagal naują savivaldos modelį, pagal kurį meras tarybai nebepriklauso, tik vadovauja jos posėdžiams, sudaro posėdžių darbotvarkę.

Prisiekus merui Antanui Kalniui, ceremonijai vadovavusi A. Voveraitienė pakvietė ambasadorių, Kretingos rajono Garbės pilietį, Lietuvos Respublikos Seimo narį Antaną Vinkų įteikti A. Kalniui Kretingos rajono mero regalijas, kuriomis Savivaldybės meras įprastai pasipuošia ypatingomis progomis. „Dirbkite, ką žinote, žinokite, ką dirbate, ir jus lydės sėkmė“, – sveikindamas merą, tarybos narius kalbėjo A. Vinkus, linkėjęs naujai Savivaldybės valdžiai susitelkimo, darnaus darbo. Padėkojęs rinkėjams už pasitikėjimą, suteiktą galimybę dirbti rajono žmonėms, A. Kalnius paatviravo prieš ketvirtadienio iškilmingą posėdį praleidęs bemiegę naktį. Priminė praeitos kadencijos pradžioje jam tapus meru pranciškono kunigo Astijaus Kungio pasakytus žodžius: „Ateini ne dirbti, o tarnauti žmonėms.“ „Pradedame ne darbą, o tarnystę rajono žmonėms, manau, kad dirbsime visi ranka rankon“, – tarė A. Kalnius. A. Vinkus padovanojo A. Kalniui dailininko Juozo Pranckevičiaus nutapytą peizažą, kaip pašmaikštavo: „Įtampai nuimti, kad šitos sienos negirdėtų nei pakelto tono, nei slogių minčių.“ Dirbti sutartinai naująją Kretingos rajono savivaldybės valdžią ragino ir Vyriausybės atstovė Daiva Kerekeš, patarusi tarybos politikams įsigilinti į Vietos savivaldos įstatymą ir tarybos reglamentą. Sutarimo, šviesos, taikos, Dievo palaimos ir karalystės Kretingoje darbą pradedančiai Savivaldybės valdžiai linkėjo klebonas Paulius Bytautas, apie mero bemiegę naktį pajuokavęs: „Kunigaikštis Vytautas Didysis pramiegojo karūną, nes naktį miegojo, o mūsų meras nemiegojo.“

Antanui Kalniui mero regalijas įteikė Seimo narys kraštietis Antanas Vinkus.

Sprendė organizacinius klausimus

Baigę iškilmingąją posėdžio dalį politikai sprendė organizacinius klausimus. Tarybos ir politinio komiteto Kretingos kraštas narys Darius Petreikis paskelbė tarybos daugumos sutartį. Į 17-os daugumą susivienijo politinių komitetų Kretingos kraštas (11), „Už šviesią Kretingą“ (2), Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ (3), Darbo partijos (1) atstovai. D. Petreikis pranešė ir apie sudarytą jungtinę tarybos frakciją, kurioje yra daugumos nariai be Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovų, pastarieji sudarė atskirą šios politinės jėgos frakciją, jai vadovaus Vitalija Valančiutė. Opozicines frakcijas sudarė socialdemokratai ir konservatoriai-krikščionys demokratai, frakcijoms vadovaus Violeta Turauskaitė ir Vaidas Kuprelis. Vienintelis taryboje Liberalų sąjūdžio narys Romualdas Jablonskis liko nepriklausomas. Taryba pritarė A. Kalniaus siūlymui dėl 5 mero politinio pasitikėjimo pareigybių nustatymo: 2 vicemerų, patarėjo, padėjėjo ir tarybos posėdžių sekretoriaus. Į vicemerų pareigas A. Kalnius pasiūlė Vaidą Jakumienę ir Viliją Venckutę-Palaitienę. Taryba balsų dauguma pritarė šiam mero pasirinkimui. Pagal naują savivaldos modelį meras ir jo komanda yra vykdomoji, nebe politinė valdžia, todėl tarybos nario priesaiką šį ketvirtadienį davusi V. Jakumienė turės atsisakyti tarybos nario mandato, kad meras ją paskirtų vicemere. V. Jakumienė, kaip vicemerė, bus atsakinga Savivaldybėje už kultūros, švietimo, sporto, socialinių, jaunimo reikalų sritis, koordinuos tarpinstitucinį bendradarbiavimą, rūpinsis narkotikų prevencija, gyventojų iniciatyvomis, bendruomeninių ir nevyriausybinių organizacijų veikla, koalicijos programos įgyvendinimu. Tarybos nariams kilus abejonių, kodėl buhalterės patirtį turinti, dirbusi praeitos tarybos kadencijos Finansų ir inovacijų komitete V. Jakumienė imasi atsakomybės už kitas, jai mažiau žinomas sritis, V. Jakumienė abejones sklaidė, teigdama: „Visų pirma, einu vykdyti mero pavedimų, tarybos sprendimus. Niekada neturiu problemų pripažinti, kad ne viską žinau“, ir žadėjo dirbti išvien su tarybos politikais, kad įveiktų kilsiančius iššūkius.

Kretingos rajono savivaldybės 2023–2027 metų kadencijos taryba ir svečiai

V. Venckutė-Palaitienė pradėjo dirbti Kretingos rajono savivaldybės tarybos sekretore praeitoje tarybos kadencijoje, kai ši jau buvo įsibėgėjusi, ir dirbo iki pat kadencijos pabaigos. V. Venckutė-Palaitienė patvirtino esanti ne vietinė, kilimo iš Klaipėdos, nuo 2013 m. gyvenanti Palangoje. Dirbo Klaipėdos rajono, Vilniaus, Klaipėdos miestų savivaldybėse, dėstytoja Klaipėdos universitete. „Mano veiksmai pakankamai prognozuojami. Esu liberalė: laisvė veikti ir atsakomybė“, – pristatydama save sakė ji. Dirbdama vicemere V. Venckutė-Palaitienė Savivaldybėje bus atsakinga už strateginį planavimą, tarybos veiklą, Savivaldybės vidaus administravimą, bendrąsias funkcijas (dokumentų valdymą, personalą, teisę, IT ūkį), paslaugų teikimo ir gyventojų aptarnavimo tobulinimą, vidaus kontrolę ir auditą, Savivaldybės atstovavimą regiono, Lietuvos savivaldybių asocijuotose organizacijose. V. Venckutė-Palaitienė įvardijo 3-is svarbiausius siekius dirbant vicemere: elektroninių paslaugų plėtrą, biurokratijos mažinimą ir vidaus administravimo procesų efektyvumą, o svarbiausia – kad strateginis planavimas taptų svarbesniu už metinio Savivaldybės biudžeto projekto rengimą.

---

Taryba sudarė komitetus ir patvirtino komitetų išsirinktus pirmininkus

Finansų ir inovacijų komitetą iš 7 narių:

pirmininko Romando Žiubrio, Vaidos Jakumienės, Jolantos Girdvainės, Juozo Mažeikos, Giedriaus Petreikio, Sauliaus Šopagos, Violetos Turauskaitės.

Ūkio, kaimo ir aplinkosaugos komitetą iš 11 narių:

pirmininko Vytauto Ročio, Stepono Baltuonio, Dalios Bieliauskienės, Mindaugo Černeckio, Giletos Gedvilienės, Romualdo Jablonskio, Simo Končiaus, Arūno Merkelio, Giedriaus Petreikio, Gedimino Venckaus, Egidijaus Viskonto.

Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetą iš 6 narių:

pirmininko Mindaugo Černeckio, Stepono Baltuonio, Dalios Bieliauskienės, Povilo Černeckio, Vaido Kuprelio, Vytauto Ročio.

Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetą iš 6 narių:

pirmininkės Jolantos Girdvainės, Juozo Mažeikos, Justės Stonkutės, Sauliaus Šopagos, Vitalijos Valančiutės, Violetos Turauskaitės.

Švietimo komitetą iš 6 narių:

pirmininko Tomo Abelkio, Vaido Kuprelio, Dariaus Petreikio, Vilmos Preibienės, Justės Stonkutės, Egidijaus Viskonto.

Kitas tarybos posėdis planuojamas balandžio 27 d.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas