Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kaip drobėje ar ant popieriaus, Rasai Lazdauskaitei miela kaligrafiškai ištapyti ir velykinius kiaušinius.

Kretingiškė menininkė Rasa Statkuvienė, įvaldžiusi savitą kaligrafišką tapybos braižą, šiemet ir velykinius kiaušinius sumanė išpuošti piešiniais. Juose dominuoja atgimstančios gamtos motyvai – pumpurai, žiedai, augalai.

„Tradiciniai puošybos būdai – vašku, kiaušinių lukštais ar kitomis gamtinėmis medžiagomis – man nebėra įdomu. Kiek anksčiau išbandžiau ir vadinamąjį tinginio efektą – kai dažoma kiaušinius apvyniojus 100 proc. šilko atraižomis. Tam labai tinka vyriški kaklaraiščiai: suvilgius kiaušinį acte ir apvyniojus šilko gabalėliais, ant kiaušinio atsispaudžia piešinys nuo audinio. Pernai pabandžiau išpiešti kiaušinius akrilo dažais – taip, kaip piešiu atvirukus, paveikslus, dalyvavau socialiniuose tinkluose paskelbtuose konkursuose ir laimėjau juose. Tai paskatino šiemet būtent taip papuošti ir savąjį Velykų stalą“, – kalbėjo dailininkė.

Akrilo dažai, sakė R. Statkuvienė, nors ir nėra ekologiški, tačiau puikiai išsilaiko ant natūralaus kiaušinio lukšto, neįsigerdami į produktą ir jo nesugadindami. Pamėgusi augalų motyvus, ji nesirenka vien pastelinių spalvų, bet naudoja ir auksinę, baltą, vaiskią mėlyną, geltoną, šių spalvų dermes.

Prieš Velykas menininkė suskubo sukurti spalvingų Velykų stalo puošmenų, tapydama ant netikrų kiaušinių – dažniausiai medinių, o šią Didžiąją Velykų savaitę, tikino, ėmėsi tapyti tikrus, kad galėtų papuošti ir savo namų šventinį stalą, ir pamaloninti draugus, pažįstamus.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas