Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar Bajorai yra užribis?

  • Edita KALNIENĖ
  • Problema
  • 2023-04-04

Centrinėje Kretingos miesto dalyje, vadinamajame naujajame rajone, apstu vaikų žaidimų aikštelių, parkų, kitokių vietų laisvalaikiui leisti. Neseniai vaikų žaidimo aikštelė ir sporto įrenginiai atsirado vadinamojo lapyno kvartale, tačiau Bajoruose tokių erdvių – nė kvapo. Gyventojai ne kartą yra kėlę šį klausimą, o šiame priemiestyje pradėjus sparčiau kurtis jaunoms šeimoms, laisvalaikio vietos tapo dar reikalingesnės.

Už „raudonosios“ linijos

Daugiabučių namų bendrijų pirmininkas Albertas Butenis Kretingos žemėlapyje sužymėjo visas mieste esančias vaikų žaidimo aikšteles, taip pat paanalizavo, kurioje miesto pusėje telkiasi laisvalaikio zonos, įvairios gyventojams skirtos paslaugos. Tai padaręs tarsi užbrėžė „raudonąją“ liniją, už kurios niekas nevyksta. Į šią zoną patenka ir Bajorai.

„Labai norėtųsi pakreipti finansavimą, pakeisti valdžios požiūrį į šią miesto dalį. Naujajame miesto rajone mes turime ir vieną, ir antrą, ir trečią vaikų žaidimo aikštelę, dar norim ir devynaukštį prie Savivaldybės turėti. Tačiau, kai daugiabučių namų bendrijų pirmininku tapau ir kitose miesto dalyse, taip pat ir Bajoruose, žmonės čia yra taip nusivylę, kad jie jau nebesitiki prašyti, o kad būtų išgirsti – iš viso nebetiki“, – situaciją apibūdino jis.

Tiek Klaipėdos gatvėje, tiek šalia jos esančiose vietovėse kuriasi daug šeimų su vaikais – parduodami butai, jie remontuojami, ir pastarųjų kaina neretai būna mažesnė negu kitose miesto dalyse. „Bajoruose yra pigesni būstai, o kur pigesni būstai, kuriasi jaunos šeimos. Kadangi ne vieno daugiabučio namo pirmininkas esu ir naujajame rajone, tai palyginus, Bajoruose į daugiabučiuose vykstančius gyventojų susirinkimus ateina kur kas daugiau jaunų šeimų su vaikais negu kitoje miesto dalyje“, – tikino jis.

Tapęs Klaipėdos gatvėje esančių daugiabučių namų bendrijų pirmininku, A. Butenis iškėlė klausimą, ko norėtų juose gyvenantys kretingiškiai: „Jiems reikėtų dviejų dalykų: apšvietimo ir vaikų žaidimo aikštelės. Norėtųsi vietos, kur galėtų nusivesti vaikus. Artimiausia vaikų žaidimo aikštelė yra maždaug už 3 kilometrų.“

Vietos yra

Bendruomenė norėtų, kad toje miesto dalyje atsirastų bent viena vaikų žaidimo aikštelė. „Norėtųsi padaryti bent vieną vaikų žaidimo aikštelę tame segmente, kur yra nemažai gyventojų, bet jie – užmiršti. Gyventojai iniciatyvą dėl žaidimo aikštelės vertina teigiamai ir sakė, kad jais niekas nebesirūpina jau paskutinius 20 metų“, – atkreipė dėmesį A. Butenis.

Kur galėtų būti tokia laisvalaikio vieta, pasvarstymų yra. Bajoruose yra daug valstybinės žemės sklypų, kuriuose, anot A. Butenio, būtų galima įrengti vaikų žaidimo aikštelę: „Ją būtų galima įrengti ir prie Klaipėdos gatvėje esančių trijų bendrabučių, ir kur nors netoli upės. Valstybinės žemės Bajoruose pakanka, gyventojai noriai pritaria, kad ir daugiabučių kiemuose atsirastų kokia infrastruktūra.“

Ateityje bendruomenė pasvarstė ir apie galimybę toje miesto dalyje turėti rampą. „Kadangi sutaupysime nuo rampos Kretingoje – ją darys medinę, mano tikslas – inicijuoti antrą rampą būtent tame miesto gale. Pats gyvenu prie parko naujajame rajone, dažnai važinėju dviračiu pro rampą ir sutikęs vaikus jų paklausinėju, iš kur jie atvažiuoja dviračiais, paspirtukais be tėvų. Nemaža dalis jų atvažiuoja iš Bajorų ir tikina, kad daugiau nėra, kur nueiti“, – siūlymu dalijosi A. Butenis.

Niekas to nepadarė

Teorine prasme daugiabučių kiemuose vaikų žaidimo aikšteles gali įsirengti ir patys gyventojai. Pirmiausia, pagal įstatymą, kiekvienas daugiabutis turi susiformuoti savo sklypą ir tada jame gali statyti įvairius statinius.

Nepaisant to, realybė yra kiek kitokia – beveik niekas nėra prie daugiabučio Kretingoje pasistatęs vaikų žaidimo aikštelės, nes jų kaina – didelė. „Tokios aikštelės atsiranda tik prie naujų komercinių daugiabučių norint pritraukti ten įsigyti būstą. Gyventojams prie savo daugiabučių statyti vaikų žaidimo aikštelę yra per brangu, taip pat vėliau ją reikia ir eksploatuoti, prižiūrėti, kas irgi kainuoja. Nerealu, kad patys gyventojai tai padarytų. Dabar irgi gyventojai atsiveža smėlio, įrengia vaikams sūpynes, jas prižiūri, bet tai – kaip anuometiniais laikais“, – atkreipė dėmesį A. Butenis.

Statys kitąmet

Šiais metais Bajoruose vaikų žaidimo aikštelė nebus statoma. „Šiemet statysime rampą Kretingoje ir Darbėnuose, likusius pinigus panaudosime sugadintiems jau esamiems įrenginiams tvarkyti“, – įvardino Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė.

Vis dėlto Bajoruose planuojama įrengti vaikų žaidimo aikštelę. „Statome po truputį. Anksčiau jos nebuvo ir vadinamojo lapyno mikrorajone, vėliau ten pastatėme ir sporto įrenginius. Dabar svarstome aikštelę įrengti ir Bajoruose. Manau, kad tai padaryti pavyks kitais metais“, – kalbėjo G. Liobikienė.

Pasirodo, kad viena vaikų žaidimo aikštelė, atvira gyventojams, Bajorų pusėje yra. „Galima naudotis Kretingos socialinių paslaugų centro aikštele, ji – atvira visuomenei. Tik greičiausiai ne visiems priimtina naudotis įstaigos teritorijoje esančia erdve“, – svarstė miesto seniūnė.

Kur statyti vaikų žaidimo aikšteles, sprendžiama pagal vietą – ar toje teritorijoje yra daug gyvenamųjų namų, analizuojamas visuomenės poreikis. „Žiūrime, kurie valstybiniai žemės plotai yra laisvi, kad būtų netoli daugiabučių. Taip pat vieta turi atitikti ir tam tikrus reikalavimus, pavyzdžiui, arti negali būti gatvės“, – paaiškino G. Liobikienė.

Konkreti vieta, kur Bajoruose bus įrengta vaikų žaidimo aikštelė, dar neparinkta.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas