|
Nuo statybos inžinerijos – iki renginių pasaulio
Kretingoje gimęs augęs 35-erių Artūras Ženčius – gerai Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, kuris, kol tapo tuo, kas dabar yra, perėjo ilgas savęs paieškas. Vyras išbandė ir statybos inžineriją, ir režisūros studijas. Mokykla padėjo pamatus A. Ženčius baigė Marijono Daujoto progimnaziją, kurioje įgijo gerus pamatus ateičiai. „Mokykloje buvau geras mokinys, siekiantis idealo, aukštų rezultatų, nesvarbu, kurioje srityje – sporte ar moksle“, – sakė jis. Pašnekovas sakė ne tik siekęs gerų rezultatų, bet ir buvęs aktyvus, dalyvaudavęs bendruomenės veikloje – taip prasidėjusi ir jo pažintis vesti renginius. Dar pradinėse klasėse dalyvaudavo skaitovų konkursuose, įvairiuose renginiuose. „Iš pradžių man būdavo baisu, turėjau didelę scenos baimę. Pamenu, kaip „lūžinėdavo“ balsas, kaisdavo žandai, prieš lipant į sceną kartais net ašara nuriedėdavo. Nerimaudavau, kad visi mane stebi ir gali išjuokti“, – pirmąjį santykį su scena prisiminė Artūras. Išgyvenęs tokias emocijas, kretingiškis, praėjus kuriam laikui, scenoje ėmė jaustis kitaip. Tam įtakos turėjo pradinėse klasėse kartu su mokytoja Raimunda Viskontiene, dabartine progimnazijos direktore, pastatytas vaidinimas „Katės namai“. „Šis spektaklis mums pavyko“, – kalbėjo A. Ženčius. Ateities sprendimams įtakos turėjo ir lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Račinskienė. „Ji man patiko kaip žmogus, jos požiūris į gyvenimą“, – tikino Artūras, įvardinęs, kad ši mokytoja padarė įtaką studijoms pasirinkti. Pašnekovas įgijo teatro bakalaurą Klaipėdos universitete menų fakultete. Per studijas teko susipažinti ir su režisūra, ir aktoryste.
Kelią surado ne iškart Teatro studijose vyras atsidūrė ne iškart. Iki tol jam teko išbandyti ir statybos inžinerijos duonos. „Iš pradžių bandžiau stoti į aktorystės studijas. Perėjau pirmą turą. Tuomet tai buvo populiari specialybė ir pirmą turą iš 300 kandidatų likdavo vos 30. Tai man – didelis pasiekimas“, – apie pirmą bandymą pasakojo A. Ženčius. Kadangi kretingiškis mokslams skyrė nemažai dėmesio ir buvo gerai išlaikęs kitus – matematikos, fizikos – brandos egzaminus galėjo stoti ir į kitas specialybes. Jis pasirinko statybos inžineriją, tačiau, studijavęs vos porą mėnesių suprato, kad tai – ne jam. „Studijos buvo neįdomios, viskas panašu, kaip mokykloje“, – prisiminė jis. Išbandžius kitą sritį kretingiškio širdis vis dėlto krypo teatro link. Sužinojęs, kad teatre trūksta vyrų, jis nusprendė savo jėgas išbandyti dar kartą. Metęs statybos inžinerijos studijas, kurias studijavo nemokai ir dar gaudavo stipendiją, įstojo į mokamas renginių režisūros studijas. Apie tai sužinojęs jo tėvas nebuvo patenkintas sūnaus apsisprendimu. „Sakė neduosiąs nė cento. Jam atrodė nesuvokiama, kaip iš rimtų mokslų perėjau į menus. Iš dalies galbūt jis ir buvo teisus. Kartais pagalvoju, koks būtų gyvenimas, jeigu būčiau baigęs statybos inžineriją, tačiau ar tai man patiktų“, – savo pamąstymais dalijosi Artūras. Vis dėlto ir šiandien pagrindinė kretingiškio veikla – vesti renginius. „Ko nesureikšmini, tas ir „einasi“. Man patinka bendrauti su žmonėmis, ir tai pavyksta savaime“, – kodėl pasirinko šią sritį, atskleidė A. Ženčius, įvardinęs, kad vasara yra darbymetis, kuomet tenka dalyvauti vestuvėse, įmonių vakarėliuose. Norint būti renginių vedėju, anot Artūro, žmogus turi būti ekstravertas – jam turi patikti bendrauti su žmonėmis, jis turi būti pakankamai psichologiškai stabilus ir ramus, nebijoti priimti kritikos, gebėti spręsti problemas.
Šoko breiką Būdamas 20-ties A. Ženčius atrado ir breiką. Tiesa, jis šoko visą gyvenimą. Kol mokėsi mokykloje – sportinius šokius, įstojęs į universitetą susidomėjo gatvės šokiais. „Breiką atradau gan vėlokai – būdamas 20 metų. Jį šokau gerus 10 metų. Šio šokio mokiau ir kitus. Norėjau Kretingoje vėl išpopuliarinti šį žanrą, nes apie 2000-uosius kiekvienas jaunuolis žinojo, kas yra breikas“, – teigė Artūras. Be šokių, kretingiškis turi ir daugiau pomėgių: automobiliai, automobilių remontas, žiemos sportas. Pomėgis tvarkyti mašinas jam atėjo netikėtai. „Iki 20 metų nebuvau atsukęs nė vieno varžto, apie techniką nesupratau visiškai nieko. Bet, atsiradus pirmam automobiliui, viskas apsivertė aukštyn kojomis. Dabar, jam sugedus, noriu, kiek įmanoma, pats viską susiremontuoti, susitaisyti“, – prisiminė jis. Žiemą Artūras slidinėja, jam patinka snieglentė. „Gaila, kad žiemos Lietuvoje trumpos, – nuogąstavo A. Ženčius, atskleidęs, kad laisvalaikiu dar užsiima ir bitininkyste. – Toks senelių palikimas.“
|