Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos trečiojo amžiaus universiteto vokalinis ansamblis „Svajonių aidas“, vadovaujamas Aloyzo Žilio, viešėjo Vilniuje, kur koncertavo Žemaičių kultūros draugijos kvietimu.

Kretingos trečiojo amžiaus universiteto vokalinis ansamblis „Svajonių aidas“, vadovaujamas Aloyzo Žilio, po nedidelės pertraukos vėl viešėjo Vilniuje, kur susitiko su Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyriaus nariais, surengė jiems koncertą ir pristatė Kretingos kraštą.

Per Vilniaus mokytojų namų Baltojoje salėje įvykusį kultūros vakarą „Po Kretingos kraštą...“ svarbiausius Kretingos miesto istorijos įvykius papasakojo pedagogė Nomeda Domarkaitė Budrienė, be „Svajonių aido“, koncertavo ir Kretingos rajono kultūros centro duetas „Prie židinio“ – skambėjo šių kolektyvų vadovo kompozitoriaus Aloyzo Žilio dainos, sukurtos pagal įvairių autorių tekstus, taip pat dainos iš naujo dainų rinkinio „Viskas telpa dainon“, kurio autoriai – kompozitorius Aloyzas Žilys ir poetas Stasys Žlibinas.

Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyriaus pirmininkas Bonifacas Vengalis, apibendrindamas šį susitikimą, prisiminė ir Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto renginį, kuriame jis pats dalyvavo ir klausėsi A. Žilio vadovaujamo kolektyvo. „Teko šiame renginyje būti, girdėti atliekamus kūrinius. Tikrai sužavėjo ir pagalvojau, kad toks kolektyvas papuoštų ir mūsų, Žemaičių kultūros draugijos, renginius“, – sakė jis, suskubęs užmegzti kontaktus su Kretingos kolektyvu ir jo vadovu.

Labiausiai B. Vengalį džiugino tai, kad auditorija – daugiausia jų draugijos narių – išgirdo dainų ir žemaičių tarme, o ir kitos melodijos džiugino širdį, sielą, žadino jaunystės prisiminimus. „Neslėpsiu, mūsų draugijos nariai – vyresni žmonės, tad labai laukiame jaunesnių žmonių“, – B. Vengalis pripažino, kad kretingiškių koncertas, pasakojimas apie Kretingos kraštą paliko labai gerą šiltą įspūdį, kad užsimezgę ryšiai niekur nedings – pravers ateičiai.

Fizikos mokslų daktaras

B. Vengalis teigė, kad po kretingiškių koncerto žmonės skirstėsi pakylėti – širdis virpino „Svajonių aido“ atliekamos būtent jų jaunystės laikų dainos, kas yra nepakartojama ir žavu. „Be visų patirtų įspūdžių, mezgėsi ir asmeninės pažintys, kilo naujų idėjų, suvokimo, kad reikia bendrauti, keistis sumanymais“, – teigė B. Vengalis, kurio pastebėjimu, Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyrius yra sostinės kultūrinio gyvenimo dalis. „Mūsų draugijos veikla nenutrūko jau kelis dešimtmečius, turime saviveiklos kolektyvų, taip pat surandame gerų bendradarbiavimo sąsajų su Vilniaus mokytojų namais“, – B. Vengalis pasidžiaugė ir tuo, jog ir per šiųmetines Velykas, tai yra trečiąją dieną po jų, Žvėryno mikrorajono bažnyčioje rinksis Vilniaus žemaičiai, kad susitiktų su šios parapijos klebonu Vytautu Rapaliu, kilusiu nuo Rietavo, o Vilniuje gyvenantys kretingiškiai, sakė, dar pagalvos, kaip įprasminti mūsų krašto vardą sostinės kontekste.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas