Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mieste daugėja šiukšliadėžių šunų ekskrementams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2023-03-31

Sparčiai keičiantis visuomenės požiūriui, kad keturkojis nėra prie būdos pririštas sargas, o – mielas šeimos draugas ir dažnas pasivaikščiojimų palydovas, Kretingos mieste kasmet gausėja ir šiukšliadėžių jų ekskrementams išmesti, – šiemet naujai bus įrengta 20. Tuo rūpinasi Kretingos rajono savivaldybė ir Kretingos miesto seniūnija.

„Pavasarį visi matome, kas darosi, kai nutirpsta sniegas ir ant šaligatvių pasimato keturkojų paliktos „bandos“. Norint, kad to nebūtų, reikia įrengti kuo daugiau šiukšlių dėžių būtent šunų ekskrementams. Pamatęs šiukšliadėžę, augintinio šeimininkas, tikimės, nebepaliks to „turto“ ant šaligatvio ar ant žolės“, – kalbėjo Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė, patikindama, kad didžiausią dėmesį dėl švaros gatvėse šiemet ir sutelkė į šią problemą.

Seniūnės žodžiais, prieš ketverius metus mieste tebuvo įrengta 17 šiukšlių dėžių šunų ekskrementams, po to kasmet buvo nuperkama dar po kelias, o šiemet – 20. Iš viso jų mieste bus 50. Įvykdžius prikimus, kurie užtrunka, šių šiukšlinių pagausėjimą pajusime vasarop. Jos išsiskiria iš įprastų šiukšlių dėžių tuo, kad yra aukštesnės, pakabinamos tarsi pašto dėžutės, pagamintos iš plastiko ir pažymėtos specialiu ženklu su keturkojo atvaizdu.

Lėšų – 5 tūkst. Eur – joms įsigyti ir įrengti seniūnija gavo iš Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus specialiosios aplinkosaugos programos.

Taip pat nupirktos ir 5 naujos įprastos šiukšlių dėžės: jos tokio pat dizaino, kaip jau anksčiau įrengtos palei Vilniaus gatvę. Šias seniūnija pirko iš savų aplinkosaugai skiriamų lėšų, – jų kaina su įrengimu 2 tūkst. Eur. Iš viso Kretingos mieste, seniūnės žodžiais, jau yra įrengta per 300 įprastų šiukšliadėžių.

G. Liobikienė patikino, kad, pasikeitus aplinkosaugos reikalavimams, šeimininkai sutvarkytus – užrištame maišelyje – gyvūnų ekskrementus gali mesti ir į bendras šiukšlių dėžes. „Tačiau kol kas tam, kad mūsų žmonės matytų ir įsisąmonintų, kad reikia surinkti augintinių šviežiai paliktą „turtą“, įrengiame specialiai pažymėtas dėžes“, – paaiškino ji.

Paklausta, kaip dažnai šiukšliadėžės ištuštinamos, seniūnė atsakė – pagal poreikį, kurį geriausiai žino gatves valančios valytojos.

Vienai „Pajūrio naujienų“ skaitytojai besipiktinant, kad šiukšlių dėžė šunų ekskrementams įrengta netoli viešo kavos aparato, ir jai neva nuo to širdį pykina, G. Liobikienė sakė, kad šios dėžės buvo įrengtos anksčiau negu kavos aparatai. „Verslininkai patys pasirenka vietas, kurios jiems atrodo patrauklios, o kavą perkantis žmogus taip pat gali pasirinkti, kur jam mieliau ją gurkšnoti“, – įsitikinusi seniūnė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas