Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atrodo, baigėsi žiema. Kokia ji buvo kretingiškiams kelininkams, su kokiais iššūkiais teko susidurti, kaip juos įveikė? Į šiuos ir kitus klausimus atsakė AB „Kelių priežiūra“ Kretingos kelių tarnybos vadovas tomas Balčytis:

– Neperšokę griovio – nesakome „op“, ypač matydami dabartinių meteorologinių sąlygų dinamiškumą, pokyčius. Manau, kad rytais pašalimų dar gali būti, todėl darbo žiemos režimu tikrai nenutraukiame. O ir žiemos sezonas mums kasmet prasideda ne vėliau kaip lapkričio 1 dieną, baigiasi ne anksčiau kaip balandžio 31-ąją. Tačiau nuolatinės priežiūros žiemą ir visų kitų nuolatinės priežiūros normatyvų reikalavimų turime paisyti visus metus.

– Gal galite paminėti ypatingesnius atvejus, kuriuos teko patirti šį sezoną?

Galime konstatuoti faktą, kad gruodis buvo tikra žiema su kaupu. Vėliau sausis ir vasaris labiau priminė pavasarį, o kovą – vėl sugrįžo žiema. Ir tai jau savotiškai ypatinga... Ypatingesni atvejai, kai iškrenta drėgnas sniegas ir per pusvalandį temperatūra nukrenta iki minus 5–7 laipsnių, kaip, pavyzdžiui, praėjusių metų gruodžio 9-ąją. Arba, kai dešimtyje kilometrų telpa vos ne visi metų laikai: ir kruša, ir pūga, ir sausa, ir šlapia – net nežinai, kur, kokiame ruože koks dar reiškinys pasireikš. Tačiau, žinoma, labai svarbus ir pačių vairuotojų supratimas, budrumas kelyje – viskas yra labai dinamiška ir kinta žaibiškai.

– Kiek šį sezoną sunaudojote barstymo medžiagų ir kiek jos kainavo? Ar tos, kurias naudojote, buvo efektyvios?

– Kretingos rajone buvo sunaudota apie 2 tūkst. 200 tonų druskos ir kiek daugiau negu 1 tūkst. 500 tonų smėlio-druskos mišinių. Kalbant apie finansus, tai mums vien Kretingos rajone kainavo kiek daugiau nei 200 tūkst. eurų. Dėl medžiagų nusiskundimų neturime – jei jos yra tinkamai suplanuotos ir nupirktos, tuomet ir veikia efektyviai.

– Iš kur dabar įmonė perka druską, kai atsisakoma pirkti iš Baltarusijos, ir smėlį?

– Druską perkame marokietišką, o smėlis – iš Lietuvos.

– Kiek ir kokia technika keliuose dirbo? Kurie keliai buvo sudėtingiausi?

– Šį sezoną pas mus dirba 7 sunkvežimiai su valymo-barstymo įranga, 4 autogreideriai, 3 traktoriai. Sudėtingiausi mūsų kelių tarnybai aukščiausio priežiūros lygio keliai: Klaipėda–Liepoja, Šiauliai–Palanga, Klaipėda–Kretinga.

– Sezonas tuoj baigsis, kada pradėsite ruoštis naujam?

– Ateinančiam sezonui esame pradėję ruoštis – suplanuotos investicijos technikai, įrangai atnaujinti. Šiuo metu jau vykdomi pirkimai. Medžiagoms įsigyti taip pat sudarytos sutartys. Kokie artimiausi darbai? Pagal sudarytus planus, grafikus suremontuoti, paruošti žiemos techniką ir įrangą ateinančiam sezonui. Ir dar sėkmingai tęsti darbus šį žiemos sezoną – rytais tikrai dar gali šalti ir būti slidu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas