Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiltėjantys orai darbams judina seniūnijas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2023-03-17

Pavasaris, šiltėjantys orai aplinkos darbams judina ir seniūnijas. Iš kaimiškųjų daugiausiai tikslų išsikėlusios dvi – Vydmantų ir Darbėnų. Kitos gyvens įprastu ritmu: ravės, sodins, tvarkys gėlynus, pjaus krūmus.

Vydmantuose ir Rūdaičiuose nušvis gatvės

Nuo 30 iki 40 tūkst. eurų pasididinusi kainą, Kretingos seniūnija nebe pirmą kartą bando nupirkti rangos darbus Rūdaičių Ežero gatvei apšviesti, pernai to padaryti niekaip nepavyko. „Tikimės, kad šis sykis bus sėkmingas“, – vylėsi seniūnė Sigita Riepšaitė. Lig šiol, sakė, bendrovės atsisakydavo: tai pinigai joms per maži, tai per mažai laiko projektui įgyvendinti. Tiek darbų, kiek pavasarį ir per vasarą užsimojo atlikti Vydmantų seniūnija, turbūt ant rankos pirštų nesuskaičiuosi. „Jeigu tai, ką planuojame, išsipildys, bus labai gerai“, – atviravo seniūnas Rimvydas Šakinis.

Pirmadienį rangovo įmonės „Telšių keliai“ darbininkai Mokyklos gatvėje, kurią ruošiamasi rekonstruoti, atliko parengiamuosius darbus: išpjovė medžius, išrovė kelmus, mat po kovo 15-osios prasidėjus aktyviam paukščių veisimosi laikotarpiui, kuris tęsiasi iki rugpjūčio 1 dienos, to daryti nebegalėtų. Rangos darbų vertė – 358,4 tūkst. eurų, sutartis baigsis 2024-aisiais. Rajono Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė patikino, kad iš Kaimo plėtros programos (KPP) lėšų šiemet numatyta skirti 100 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus bus galima įrengti apšvietimą nuo Gintaro gatvės iki žuvinės.

Apšviesti planuojamas ir Mokyklos gatvės ruožas palei keliuką, nuo magistralinio kelio vedantį gimnazijos ir vaikų darželio „Pasagėlė“ link. Rudenį, žiemą pro čia keliaujantiems vaikams tamsu kaip naktį. Anot seniūno, apšvietimas čia bus įrengtas iš biudžetinių lėšų – po 10 tūkst. eurų infrastruktūrai tvarkyti gavo visos rajono seniūnijos.

Iš gyventojų iniciatyvų projekto laimėtų lėšų 6 arų ploto teritorijoje Vydmantuose pernai įrengtas riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parkas. Atsiradusia puikia aktyvaus laisvalaikio erdve jaunimas džiaugiasi, tačiau vaizdą gadina į fermas atsiverianti panorama. Seniūno vizijoje – laisvame 4 ar 5 arų plote į fermų pusę pasodinti jas užstojantį pušynėlį. „Medelius sodinsime mažus, laikui bėgant, jie užaugs“, – sakė R. Šakinis. Iš viso žadama pasodinti apie 100–200 pušaičių. Prie maudyklos planuojama atnaujinti smėlio dangą, smėliu bus papildyta ir prie seniūnijos administracinio pastato įrengtą vaikų žaidimo aikštelė.

„Jei tik kainos nebus per daug sukilusios, iš KPP lėšų atnaujinsime ir prastos būklės asfalto dangą Vidimanto gatvėje, kuriai pagal sąrašą priėjo eilė “, – sakė R. Šakinis.

Džiugins sūpynės, akis glostys gėlynai ir mažoji architektūra

Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys dabar gyvena laukimu – jeigu orai leis, tikisi, kad ramioje poilsio vietoje – miestelio Vytauto Didžiojo parke – vasarą jau turėtų būti sumontuota apie 30 sūpynių, iki birželio 1-osios turėtų atsirasti riedlenčių rampa. Anot jo, nelaukiant vasaros, prieš Velykas ir prieš Motinos dieną miestelyje tradiciškai atnaujinami gėlynai, o iš anksto neplanuotus darbus, anot pašnekovo, visada padiktuoja laikas.

Užmojų turi Kretingos miesto seniūnija. Kaip sakė seniūnė Gintarė Liobikienė, 770-ąjį jubiliejų pasitinkančiame mieste bus pagražintos erdvės: perdažyti suoleliai, šiukšliadėžės, už 7 tūkst. eurų jų bus nupirkta ir naujų. Tikimasi pabaigti įrengti lurdo taką, o miesto centrinėje dalyje tokiomis pat, kokios yra Vilniaus gatvėje, pakeisti 7 skelbimų lentas, kurios kainuos taip pat 7 tūkst. eurų. Planuojama perdažyti vasaros estradą, maždaug 15 tūkst. eurų bus išleista įrengiant ir želdiniais apsodinant gėlyną J. K. Chodkevičiaus gatvėje, prie Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos šono, ir suformuojant naują gėlyną prie šviečiančio kryžiaus. Kretingos Žemaitės alėjos ir Vilniaus gatvės sankirtoje esantis kryžius bus nuplautas, tai kainuos apie 2,4 tūkst. eurų su PVM.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas