Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Didžiąją dalį Kretingos miesto gatvių ir šaligatvių žiemos metu valo ir prižiūri bendrovė „Kretingos komunalininkas“, visus darbus derinanti su Kretingos miesto seniūnija.

Įmonės direktorius Paulius Ruškus sakė, kad šiemet žiemos tarnyboje dirbo 8 žmonės, tarp jų 2 budintys darbuotojai. Į gatves buvo išsiunčiamos dvi mašinos ir autogreideris, o šaligatvius valė 3 traktoriukai, krautuvas „Bobcat“, vienas automobilis buvo skirtas druskai ar druskos-smėlio mišiniui vežioti. Miesto gatvėse buvo pastatytos druskos-smėlio pripildytos dėžės.

Per visą žiemos sezoną išbarstyta apie 480 tonų druskos ir apie 73 tonos druskos-smėlio mišinio. Viso žiemos sezono darbai kainavo apie 120 tūkst. eurų be PVM.

„Problemiškiausia, kad gyventojai palieka automobilius važiuojamosios kelio dalies krašte ar net važiuojamojoje dalyje. Dėl to tose vietose sunku nuvalyti ir pabarstyti, trukdo pravažiuoti gatves prižiūrinčioms mašinoms“, – sakė P. Ruškus. Be to, daugiau priežiūros reikalauja, problemų kelia kalvotos gatvės, tokios, kaip Birutės ir Teresiečių, taip pat – siauri kai kurių gatvių šaligatviai. Gyvenamųjų valdų tvoros ties šaligatviais – taip pat problema, nes nėra kur nustumti sniego.

Paklaustas, ar šį žiemos sezoną „Kretingos komunalininkas“ sulaukdavo daug gyventojų skundų, R. Ruškus atviravo: „Skundai yra mūsų darbo dalis. Jų gauname ne tik iš Kretingos miesto, bet ir iš Kretingos rajono gyventojų, nors mes ten nei gatvių, nei šaligatvių neprižiūrime. Į visus skambučius, pranešimus reaguojame ir sprendžiame individualiai.“

Kretingos rajono savivaldybės Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjos Vitalijos Kubilienės duomenimis, šį žiemos sezoną, tai yra per lapkritį, gruodį, sausį ir vasarį visose rajono seniūnijose sniegui valyti išleista 350 tūkst. 649 eurai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas