Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kūlupėnuose jau aštuntą kartą bėgimo mėgėjai susirinko į šventinį bėgimą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Be šventinės eisenos, koncertų Kretingos mieste, Kovo 11-ajai savo renginius paskyrė ir rajono bibliotekos, bendruomenės, kultūros centrų skyriai – ieškant įdomesnio švenčių formato, vyko popietės, edukacijos, susitikimai, surengta parodų, taip pat – ir sporto renginių.

Kovo 11-oji – bėgimo trasoje

Kūlupėnų seniūnijos sporto organizatoriaus Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojo Jono Benečio iniciatyva jau 8-ą kartą įvyko sveikatingumo bėgimas „Kūlupėnai 2023“, kuriame šiemet dalyvavo per 60 bėgimo mėgėjų, kurie varžėsi keliose amžiaus grupėse.

Pirmoje grupėje nugalėtojo Rūta Talmontaitė ir Dovydas Gelumbickas, II v. užėmė Ineta Brilijonkaitė ir Modestas Paulius, III v. laimėtojais tapo Auksė Turauskaitė ir Modestas Gelumbickas. Antroje grupėje: I v. – Nerija Vaičiūtė ir Edvinas Žilinskis, II v. – Augustė Gagilaitė ir Laimis Talmontas, III v. – Saida Bružaitė ir Žygimantas Mažonas. Trečioje grupėje nepralenkiami buvo Neringa Špuntovaitė ir Simas Domarkas, II v. užėmė Viktorija Talmontaitė ir Elidijus Jundulas, III v. – Kamilė Pociūtė. Penktoje grupėje pirmi atbėgo Simona Vaičienė ir Vitalijus Anužis, antri – Reda Regalienė ir Kazys Vaičius, treti – Birutė Degimienė ir Tomas Paulius.

J. Benečio teigimu, sveikatingumo grupėje bėgo 36 bėgimo mėgėjai, iš jų – 10 šeimų. Gausiausia – 5 asmenų – buvo Talmontų šeima, po 4 šeimos narius atstovavo Anužiams ir Pauliams, po 3 – Degimų, Jašinskų, Vaičių, Vaitkų, Karnauskų, Domarkų, 2 – Vencevičių šeimoms.

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinei mokyklai tarp I–IV klasių aktyviausiai dalyvavo ketvirtokai ir jų mokytoja Audronė Burkauskienė, tarp V–X klasių – aštuntokai su savo auklėtoja Asta Pocienė.

Tradiciškai buvo apdovanoti jauniausi bėgimo dalyviai Emilija Karnauskaitė ir Emilis Vaitkus, vyriausi – bėgikė Reda Regalienė ir Artūras Domarkas. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti prizais ir medaliais, šeimos, aktyviausios klasės – prizais, šakočiais, šokoladais. Prizus įsteigė sporto klubas „Kūlupėnai“, Kūlupėnų seniūnija, parapijos klebonas Mindaugas Nausėda.

Grūšlaukės kaimo bendruomenės nariai – turnyro nugalėtojai ir prizininkai.

„Šis renginys, kurį jau aštuntą kartą skyrėme Kovo 11-ajai paminėti, yra mūsų bendruomeniškumo, noro šią reikšmingą valstybei dieną pabūti kartu išraiška. Juolab kad bėgimą surengti kasmet padeda būrys talkininkų“, – bėgimo iniciatorius J. Benetis gerus žodžius skyrė Kūlupėnų seniūnei Ritai Lubienei, ūkio dalies vedėjui Petrui Kazlauskui, Kūlupėnų parapijos klebonui bėgimo globėjui Mindaugui Nausėdai, Kretingos kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vedėjai Jolitai Drąsutienei, sporto klubo „Kūlupėnai“ pirmininkei Dovilei Višinskienei, Kūlupėnų bendruomenės slaugytojai Laimai Kazlauskienei, teisėjoms Viktorijai Domarkaitei, Saulei Prialgauskaitei, Viktorijai Tamošauskienei, Kretingos rajono policijos komisariato policijos ekipažui už saugumo užtikrinimą. Bėgimo dalyviai, renginio svečiai mėgavosi ir karšta arbata, koše, kurią išvirė Birutė ir Antanas Žvinkliai, Jurgina Rimkutė ir Esmeralda Janavičienė.

Nuotaiką visiems pakėlė tautinė atributika, kartu sugiedotas Lietuvos himnas, seniūnės R. Lubienės ir J. Benečio tarti sveikinimo žodžiai, kūlupėniškių muzikantų Stasio Jucio ir Donato Vizgaudžio atliekama muzika.

Subūrė Imbarės seniūnijos bendruomenes

Kovo 11-osios proga Salantų kultūros centro Laivių skyriaus vedėja Rožė Žvinklienė sporto entuziastus sukvietė į Imbarės seniūnijos bendruomenių šaškių varžytuves, kuriose dalyvavo Laivių, Erlėnų bendruomenių, „Imbariečių draugijos“ komandos, taip pat pavieniai žaidėjai. Komandą sudarė trys suaugusieji ir vaikas iki 14 metų.

Šaškių varžytuvėse tarp bendruomenių komandų nugalėjo Erlėnų bendruomenės centro „Erlėnai“ komanda, II v. užėmė „Imbariečių draugija“, III v. – jungtinėje varžybų dieną susibūrusi komanda. Šaškių turnyre jėgas išbandė susirinkę vaikai ir jų tėvai. Laimėjo Jonas Bertašius su savo tėčiu Andriumi Bertašiumi iš Laivių.

„Šaškės – daugeliui jau pamiršta sporto šaka, bet ji vis dar populiari tarp šeimų, ir šaškių tradicija eina iš kartos į kartą. Štai Rolando Valinskio šeimoje iš Laivių kaimo šaškėmis žaidžia trys kartos: tėtis Rolandas, jo sūnūs – Darius ir Nerijus bei anūkas Ovidijus, Ritos Dobrovolskienės šeimoje iš Žvainių kaimo šaškes yra pamėgę mama Rita, jos sūnūs – Paulius ir Mantas, Ritos tėtis Aleksandras Mikitiejevas“, – nenutrūkstančia ir šeimas suburiančia tradicija pasidžiaugė R. Žvinklienė.

Laiviuose įvykusio šaškių turnyro dalyviai ir organizatoriai

Šaškių turnyro nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo Imbarės seniūnijos seniūnas Antanas Turauskis – taures ir medalius įsteigė Imbarės seniūnijos sporto klubas „Imbarė“. Sveikinimo žodžius išsakė ir „Imbariečių draugijos“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė, nelaimėjusieji buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis. Rengiant šaškių varžytuves talkino šio žaidimo entuziastė ir žinovė Ramunė Ruginienė.

„Turiningai praleistas laikas minint Kovo 11-ąją padovanojo nuostabių akimirkų ir gerų emocijų“, – neabejojo R. Žvinklienė.

Ir grūšlaukiškiai žaidė šaškėmis

Į šaškių turnyrą paminėti Kovo 11-osios Grūšlaukės kaimo žmones sukvietė Kretingos rajono kultūros centro Grūšlaukės skyriaus vedėja Giedrė Kniukštienė, kuri, sveikinimo žodžiu pakvietusi mylėti ir gerbti savo šalį, savo pranešimu priminė ir nepriklausomybės atkūrimo kelią.

Po pranešimo įvykusiame šaškių turnyre dalyvavo Grūšlaukės bendruomenės nariai, tarp kurių nugalėjo ir prizines vietas užėmė: I v. – Irena Bručkienė ir Aurimas Piluckis, II v. – Rita Zabitienė ir Algirdas Vygelis, III v. – Sigita Stonkuvienė ir Mindaugas Kniukšta. Jiems atiteko sporto klubo „1 Grūšlaukė“ įsteigti prizai.

Net ir pasibaigus turnyrui žmonės neskubėjo skirstytis – dar susėdo draugiškai pasivaržyti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas