Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiemet Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos veiklos teritorijoje per gaisrus žuvo jau 6, šalyje – 24 žmonės. Itin skaudus įvykis kilo kovo 6-osios vakarą Klaipėdoje – gaisro metu žuvo 28 metų vyras. Jauno žmogaus gyvybę galėjo išgelbėti dūmų detektorius, kuris, labai gaila, būste nebuvo įrengtas.

Kretingos priešgaisrinės gebėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Sandra Vasiliauskaitė prisiminė vieną situacijų, vykdant prevencinę akciją. Tuomet ji apsilankė pas vieną senyvo amžiaus moterį, kuri autonominį dūmų detektorių buvo įsirengusi pirmame gyvenamojo namo aukšte, tačiau dažnai miegodavo mansardiniame aukšte, kur detektoriaus nebuvo.

„Tuomet įtikinau, kad dėl didesnio saugumo verta autonominį dūmų detektorių įrengti papildomai ir tame aukšte. Po gero pusmečio mes vėl susitikome, tik liūdnesnėmis aplinkybėmis, kuomet išdegė jos gyvenamojo namo pirmas aukštas. Nors moteris patyrė didelius nuostolius, ji nenustojo dėkoti, kad paskatinau įsirengti papildomą dūmų detektorių, kuris ir išgelbėjo senjorės gyvybę“, – sakė S. Vasiliauskaitė.

Senyvo amžiaus moteris tą lemtingą naktį neišgirdo suveikusio dūmo detektoriaus pirmame namo aukšte, tačiau iš miego ją pažadino antrasis dūmų detektorius, kuris suveikė dėl pasklidusių dūmų mansardiniame aukšte.

Specialistai skatina gyventojus ne tik įsigyti ir namuose įsirengti dūmų detektorius, bet patikrinti ir jau turimus, ar šie veikia, ar nėra pasibaigę elementai. „Neatidėliokite, nes kilus gaisrui, tai gali kainuoti gyvybę“, – atkreipė dėmesį S. Vasiliauskaitė.

Dūmų detektorius reikia įrengti prie miegamųjų kambarių ir kiekviename namo aukšte. „Jei miegate užsidarę duris, dūmų detektoriai būtini ir miegamuosiuose kambariuose. Taip pat labai gerai yra dūmų detektorių įrengti palėpėse, netoli dūmtraukio“, – patarė vyriausioji specialistė.

Taip pat kartą per mėnesį būtina patikrinti, ar dūmų detektorius veikia. Tam tereikia paspausti kontrolinį mygtuką. Jeigu signalo nėra, gali tekti keisti jo maitinimo elementus. Bent kartą per mėnesį nuo dūmų detektorių reikia nuvalyti dulkes.

„Dūmų detektorių jautrumas bėgant laikui mažėja. Po dešimties metų juos reikia pakeisti naujais“, – tikino S. Vasiliauskaitė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas