Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kazys vėl šaukė pavasarį

  • Švietimas
  • 2023-03-10

Rūdaičių mokykloje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė.

Kretingos Simono Daukanto progimnazija sėkmingai įvykdė rajoninio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir mokytojų STEAM edukacinių veiklų projekto „Kazys – pavasario šauklys“ veiklas.

Projekte dalyvavo dvi Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mokytojų ir vaikų komandos, po vieną Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos komandą, dvi Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos ir septynios Kretingos Simono Daukanto progimnazijos komandos.

Visą savaitę projekto dalyviai savo ugdymo įstaigose domėjosi Šv. Kazimiero istorija, aiškinosi pavasario pradžios šventimo prasmę, kada ir kokie sugrįžta paukščiai, kokie svarbiausi pavasario sezono darbai, populiariausi amatai ir, kaip anksčiau vykdavo prekių mainai, susipažino su tautos meno simbolika, ženklais, meno dirbinių puošimu. Išbandydami įvairias technikas, iš gamtinės bei kitos medžiagos moksleiviai kūrė suvenyrus, rišo verbas – ruošėsi prekiauti arba savo sukurtais darbais apsikeisti su kitais vaikais.

Senovėje kovo pradžioje buvo švenčiama Kovarnių diena – lietuvių šventė, skirta pavasariui ir grįžtantiems paukščiams pagerbti. Vėliau Kovarnių diena sutapatinta su Šv. Kazimiero varduvėmis. Sulaukus Kazimierinių, iš visų pasaulio kraštų į Vilnių atvykę amatininkai kurdavo originalius dirbinius, jais prekiaudavo mugėse – taip Lietuvoje formavosi kultūrinės ir etnografinės tradicijos, kurios tęsiamos ir dabar.

„Vykdydami projektą, mes siekėme, kad vaikai jaustųsi esantys aktyvūs lietuvių tradicijų tęsėjai, tikri savo šalies piliečiai, skatinome juos domėtis tautine istorija, kultūriniu paveldu“, – apibūdino projektą vykdžiusios Simono Daukanto progimnazijos direktorės pavaduotoja Živilė Sabaliauskaitė.

Baigiamasis renginys Kaziuko mugė ir atviros STEAM veiklos – Kretingos Simono Daukanto progimnazijos Rūdaičių skyriuje. Progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė ir Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos direktorė Rima Narkienė pasveikino IV klasės mokinį Kaziuką su varduvėmis, prekeiviams palinkėjo geros prekybos, kūrėjams – kūrybinių idėjų ir gražaus bendradarbiavimo. Įsikūrusios dirbtuvėlėse, STEAM edukacinių veiklų projekto dalyvių komandos gamino įspūdingus rankdarbius – stebėti buvo galima 14 kūrybinių idėjų. O mokyklos sporto salėje tarsi Šv. Kazimiero mugių savaitę Vilniaus senamiesčio gatvėje linksmai šurmuliavo prekybininkai.

Projekto partneris Kretingos rajono švietimo centras, koordinatorė – Rūdaičių skyriaus ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Renata Lazdauskienė, vykdytojos – priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Giedrė Rusteikė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ilona Vitkutė. Šventinę nuotaiką kūrė šokio mokytoja Ema Marija Maslauskaitė ir muzikos mokytoja Rasa Lapienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas