Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Suskilinėjo gimnazijos stadiono danga

  • Edita KALNIENĖ
  • Problema
  • 2023-03-10

Šiuo metu taip atrodo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadione esančių krepšinio aikštelių danga.

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadionas įrengtas 2019 metais, tačiau šiandien jo krepšinio aikštelėse – lopais „iškandžiota“ danga. To priežastys dvejopos – neatsakingas aikštele besinaudojančiųjų elgesys ir brokas.

Važinėja motoroleriais

Gimnazijos stadione apgadinta dviejų krepšinio aikštelių danga, kurias, atšilus orams, planuojama sutvarkyti. Anot Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktoriaus Kęstučio Trakšelio, tokia krepšinio aikštelių dangos būklė yra dėl dviejų priežasčių – žmogiškosios ir kokybės trūkumo.

„Niekas kitas jų nesugadino, tik tie, kas naudojasi aikštele – važinėja paspirtukais, dviračiais ir panašiai – vienu žodžiu, nesilaiko taisyklių“, – sakė gimnazijos direktorius.

Po stadiono renovacijos praėjus laiko buvo pastebėta ir broko. „Savivaldybė į rangovą kreipėsi tris kartus. Jis tuomet viską sutvarkė, – įvardijo K. Trakšelys. – Šiuo atveju, manau, lopymas nebepadės. Dangą reikia tvarkyti iš esmės.“

Gimnazija kreipėsi į Savivaldybę, kuri šiais metais jau yra numačiusi atnaujinti abiejų krepšinio aikštelių dangą. „Artimiausiu metu skelbsime konkursą rangovui parinkti. Darbus pradėti bus galima tik tada, kai oro temperatūra pakils iki 10–15 laipsnių šilumos“, – paaiškino Kretingos rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Andrius Kasputis.

Specialistas atkreipė dėmesį, kad krepšinio aikštelės danga buvo sugadinta neatsakingai besielgiančių jaunuolių. „Ant jos važinėja motoroleriais, vaikšto futbolą žaisti skirtais batais, kas ir sugadino dangą. Tai nėra brokas. Defektus, kurie pasimatė po statybos darbų, rangovas yra sutvarkęs“, – sakė A. Kasputis.

Krepšinio aikštelėse ketinama pakeisti visą dangą. „Bus išpjauta visa vadinamoji baudos aikštelė ir toje vietoje keičiamas apatinis dangos sluoksnis, kadangi ten jau kitaip nebepavyktų sutvarkyti. Tuomet visoje krepšinio aikštelėje bus pakeistas viršutinis dangos sluoksnis“, – atskleidė A. Kasputis.

Tarnauja gimnazijos ir visuomenės reikmėms

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono aikštynas tarnauja ne tik gimnazijos ir netoliese esančios Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bendruomenių, bet ir vietos gyventojų sporto, aktyvaus laisvalaikio reikmėms.

Aikštele gimnazija savo reikmėms naudoja per pamokas. „Dažniausiai ja naudojamės maždaug iki 15.30 val., po to – visi norintieji. Stadionu šalia gyvenantieji ir ne tik ypač naudojasi vasarą, nes jis yra apšviestas iki 22 val.“, – kalbėjo gimnazijos direktorius.

Stadionas buvo atnaujintas pagal naujausius reikalavimus: futbolo aikštė padengta sportinės vejos danga, įrengta tinklinio, dvi krepšinio aikštelės, bėgimo takai, šuolio į tolį sektorius – jie padengti gumine danga. Taip pat buvo įrengtas drenažas, sistema nuo bėgimo takų surinkti lietaus nuotekas.

Sporto aikštyno atnaujinimo darbus atliko uždaroji akcinė bendrovė „Rolana“. Bendra projekto vertė – 290 tūkst. eurų, iš jų 232 tūkst. eurų skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, likusią dalį – Kretingos rajono savivaldybė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas