Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikinimo žodžius festivalio dalyviams tarė Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė.

Kovo 11-osios išvakarėse Marijono Daujoto progimnazijoje skambėjo vaikų dainos ir muzika – čia įvyko respublikinis muzikos festivalis „Laisvės vaikai“, kuriame dalyvavo ne tik mūsų rajono, bet ir kai kurių šalies mokyklų dainininkai, muzikantai – nuo solistų iki ansamblių, nuo chorų iki instrumentinės muzikos. Iš viso festivalyje savo muzikiniais pasiekimais pasidalino 300 įvairaus amžiaus mokinių.

Tai, kad festivalis „Laisvės vaikai“ skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, užtvirtino ir festivalio tikslai ugdyti mokinių tautiškumą, pilietiškumą, suteikiant vaikams galimybę atskleisti savo muzikinius gebėjimus, sudaryti sąlygas saviraiškai ir kūrybiškumui, kultūriniam akiračiui plėsti.

„Tuo pačiu mums, pedagogams, svarbus bendradarbiavimas tarp ugdymo įstaigų, galimybė apsikeisti naujomis idėjomis, motyvuoti save prasmingam darbui“, – teigė Marijono Daujoto progimnazijos muzikos mokytoja festivalio sumanytoja Milda Trušauskaitė. Ji neslėpė, kad ir pati aktyviai dalyvauja kolegų mokytojų rengiamuose festivaliuose, sambūriuose, kur semiamasi naujovių ir atsiranda įkvėpimo ką nors sugalvoti sugrįžus ir į savo mokyklą.

M. Trušauskaitė teigė, kad festivalio idėją ji brandino gana ilgai, jai norėjosi, kad festivalis būtų rengiamas ne kaip eilinis renginys, o išskirtinei datai paminėti. „Mokyklos visada pamąsto, ką jos galėtų pasiūlyti mokiniams, pedagogams valstybinių švenčių proga, ir norisi, kad tai būtų brandus, motyvuojantis renginys“, – kalbėjo mokytoja, akcentuodama, kad festivalio dalyvių buvo paprašyta paruošti kūrinius laisvės, tautiškumo, draugystės, taikos, vaikystės tema.

Į muzikos festivalį „Laisvės vaikai“ Marijono Daujoto progimnazijoje susirinko 300 jaunų dainininkų ir muzikantų iš mūsų rajono ir kai kurių šalies mokyklų. Jį inicijavo progimnazijos muzikos mokytoja Milda Trušauskaitė (pirma iš dešinės).

Be pačių daujotiečių, festivalyje „Laisvės vaikai“ dalyvavo mūsų rajono ugdymo įstaigų – Simono Daukanto progimnazijos, Darbėnų gimnazijos, Kurmaičių pradinės mokyklos, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro, Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, Pranciškonų gimnazijos – mokiniai, Kėdainių Ryto progimnazijos, Klaipėdos miesto Prano Mašioto, Smeltės, Martyno Mažvydo, Bitės progimnazijų, Gilijos pradinės mokyklos mokiniai, kuriems festivalio organizatoriai įteikė padėkas, o festivalio partneris Kretingos rajono švietimo centras mokytojams išdavė metodinės veiklos pažymas. „Tai motyvuoja ir mokinius, ir mokytojus – visi nori būti, kad darbas, pastangos būtų įvertintos, pastebėtos“, – neabejojo M. Trušauskaitė, gerą žodį skyrusi savo kolegoms, kurie padėjo surengti festivalį. Tai muzikos mokytojas Vilmantas Volskis, informacinių technologijų mokytojai Rasa Švilpienė ir Mindaugas Razma, lietuvių kalbos mokytoja Aldona Ketlerienė, technologijų mokytoja Marija Šaltmerienė, dailės mokytoja Onutė Viskontienė. Festivalio sąlygomis pasirūpino Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė ir jos pavaduotoja Jūratė Račinskienė.

Festivalis „Laisvės vaikai“, kuriame svečiavosi rajono meras Antanas Kalnius, Švietimo skyriaus, specialistė Jolanta Jurgutienė, žada tapti tradiciniu. „Dar nuspręsime dėl periodiškumo, nes kasmet rengti tokį festivalį būtų per daug sudėtinga – vis dėlto mokyklai priimti 300 mokinių yra nemenkas iššūkis“, – pasvarstė festivalio idėjos autorė, kurios pastebėjimu, festivalį būtų tikslinga rengti bent kas dvejus metus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas