Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Komentarų topas

Per popietę, skirtą Tarptautinei moterų dienai, Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus specialistė Živile Budginienė (stovi) inicijavo diskusiją apie smurtą prieš moteris.

„Moterys suteikia meilę, švelnumą ir yra kelrodė žvaigždė tiek šeimoje, tiek darbe, tiek bendruomenėje. Jos gali daryti įtaką kiekviename gyvenimo žingsnyje, svarus jų ne tik žodis, bet ir veiksmas“, – kalbėdama apie kovo 8-ąją Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kūlupėnų filiale įvykusią popietę, sakė Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė. Ji, bendradarbiaudama su bibliotekos specialiste Vilija Maciene, Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus specialistėmis Živile Budginiene, Rūta Andriušiene ir žolininke iš Kretingos Janina Danieliene surganizavo renginį „Kur moterys yra, tylos nėra“.

Tokio pobūdžio renginį policija surengė pirmą kartą, tačiau bibliotekoje Kovo 8-osios proga popietės rengiamos trečią sykį. „Būtent moterys yra aktyvios visuomeninėje veikloje ir joms svarbi ši data. Popietė, skirta Tarptautinei moterų dienai, tapo tradicija, kuri labai patinka bendruomenės moterims“, – sakė V. Macienė.

Per susitikimą specialistės priminė, kaip reikia saugoti savo turtą, sukurti saugios kaimynystės grupę, taip pat įvyko diskusija, kas gali sustabdyti smurtą artimoje aplinkoje.

„Norėdami pritraukti bendruomenę ir pateikti aktualią informaciją, ieškome skirtingo renginių formato“, – tikino G. Macienė.

Daugiausiai dėmesio per popietę skirta vienai policijos ir probacijos tarnybos pareigūnų veiklos sričių – smurto artimoje aplinkoje problemų sprendimui, prevencijai. Diskutuota apie smurto artimoje aplinkoje priežastis ir jo suvaldymo priemones.

Kadangi susitikimas įvyko simboline, Kovo 8-osios dienos, proga, specialistai kalbėjo apie priežastis, lemiančias smurtą prieš moteris ir kodėl jos leidžia su savimi taip elgtis. „Viską lemia vertybės, savivertės ir vidinio autoriteto sau pačiai trūkumas, kai savo gyvenimą moterys atiduoda valdyti smurtautojui.

Kiekvieno žmogaus pagrindinė vertybė turėtų būti gyvybė. Ir reikėtų paklausti savęs, ką aš darau, kad tai, kas man brangu, būtų apsaugota ir apginta? Dažnai vertybė moteriai yra ne ji pati ar jos gyvybė, o kitų žmonių nuomonė. Pasilikdama toje erdvėje, santykiuose, kur nėra pagarbos, moteris išduoda save“, – paaiškino Ž. Budginienė, įvardinusi, kad per popietę specialistės susirinkusiesiems pasakojo, kaip reikia ištrūkti iš tokių vadinamųjų toksiškų santykių, ką reikia daryti.

Popietėje taip pat buvo cituojamos mintys iš knygos „Moters dienoraštis“, parengta Jovitos Rimkuvienės pieštų darbų paroda „Aš moteris“. Renginio viešnia žolininkė J. Danielienė kalbėjo apie lietuviškas žoleles ir mokė iš jų paruošti prieskonius.

„Manau, kad tradiciją tęsime“, – apibendrino V. Macienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas