Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atvirame jaunimo centre darbą pradėjo du jaunimo darbuotojai Antanas Jonaitis (iš kairės), Greta Beniušytė ir socialinis darbuotojas Albinas Šiaudvytis.

Kretingoje šią savaitę pradėjo veikti Atviras jaunimo centras. Jo patalpose dar daug ko trūksta, tačiau jaunuoliai patys kuria savo erdves: planuoja, kas ir kuriame kambaryje galėtų būti, iš Kretingos rajono savivaldybės Švietimo centre buvusių jaunimo erdvių parsigabeno ten buvusį inventorių.

Dirba trys darbuotojai

Startavo ir trys su jaunimu dirbsiantys specialistai: socialinis darbuotojas Albinas Šiaudvytis, du jaunimo darbuotojai Greta Beniušytė ir Antanas Jonaitis.

„Dabartiniame Atvirame jaunimo centre bus sudarytos sąlygos jaunimui saugiai leisti laisvalaikį, sukurtos erdvės jų saviraiškai, bendravimui su bendraamžiais ir kūrybiškam pomėgių realizavimui, taip pat centras teiks emocinio palaikymo ir kitas paslaugas“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė, aprodžiusi naująsias patalpas, kuriose planuojama turėti virtuvėlę, laisvalaikio zonas, specialistams skirtus kabinetus konsultacijoms.

Jaunimo darbuotojai Greta ir Antanas yra baigę psichologijos studijas. G. Beniušytė šiuo metu dar studijuoja socialinį darbą Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. „Ji yra labai nuoširdi, atvira, turi noro tobulėti ir mokytis“, – apie Gretą kalbėjo I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Antaną jaunuoliai gerai žino iš prieš centro atidarymą veikusių atvirų jaunimo erdvių „Tavo erdvė“, kur jaunimo darbuotojas dirbo 5-erius metus ir yra susipažinęs su jaunimo poreikiais.

A. Šiaudvytis yra baigęs teologijos bakalauro, socialinio darbo magistro studijas, 2019 m. įgijo dvasinio konsultavimo ir asistavimo magistro laipsnį. Jis taip pat turi mokytojo kvalifikaciją.

Patys spręs, ką nori veikti

„Su jaunimu dirbu daug metų tiek mokykloje, tiek pats auginu 2 paauglius ir vieną tuoj paaugliu tapsiantį vaiką, – kodėl pasirinko dirbti su jaunimu, atskleidė A. Šiaudvytis. – Aš pats esu nuolat kažko naujo ieškantis žmogus, todėl ir pasirinkau dirbti čia.“

Albiną dirbti motyvuoja pats jaunimas: „Matau, kad paaugliai neranda vietos visuomenėje. Jie išauga iš vaikystės ir nori tapti suaugusiaisiais, tačiau turi peržengti tą ribą. Paaugliai nori būti suaugę, savarankiški, atsakyti už savo veiksmus, imtis to, ką daro suaugę, jiems tie dalykai imponuoja, tačiau nežino, kaip į tai pereiti. Mūsų, suaugusiųjų, tikslas ir yra palydėti juos per paauglystę į suaugusiųjų pasaulį.“

Atvirame jaunimo centre norintieji gali lankytis ir būti tiek laiko, kiek jiems norisi, todėl į centrą atėję dirbti specialistai mano, kad iš pradžių svarbiausia sukurti santykį su jaunuoliais. „Jeigu pavyksta užmegzti su jais kontaktą, tai galima daryti viską – kad ir blynus kepti ar apversti pasaulį aukštyn kojom kartu su jaunimu. Bet, jeigu jie tavimi nepasitikės ir jiems nepatiks čia būti, jaunuoliai išeis ir nesilankys centre“, – pastebėjimus išsakė A. Šiaudvytis.

Atviruose jaunimo centruose, specialisto teigimu, renkasi jaunimas iš socialinės rizikos šeimų, nelankantys vadinamųjų būrelių, „nurašyti“ visuomenės, turintys daug laisvo laiko ir panašiai. „Svarbiausia, kad jie turėtų, kur ateiti ir pabūti – jeigu nori, žaisti stalo tenisą, o gal – „kimarinti“. Bet po kurio laiko vis tiek jie negalės nieko neveikti. Jaunuoliai, stebėdami vieni kitus, gali susidomėti tam tikromis veiklomis, – apie veiklas centre pasakojo socialinis darbuotojas. – Jaunimas pats sprendžia, kuo užsiimti. Taip, mes galėsime inicijuoti, pasikviesti specialistų, tačiau jaunuoliai inspiruos visas likusias veiklas.“

Tuo Atviras jaunimo centras ir skiriasi nuo kitų, į tam tikrą sritį, pavyzdžiui, šokius, krepšinį, susikoncentravusius centrus. Dirbti pradedantys darbuotojai stengsis palydėti ir nukreipti jaunimą tam tikra linkme. „Kad jie pamatytų, kuria linkme nori judėti. Gal kurie nors panorės vėl mokytis, susipažinti su tam tikromis specialybėmis“, – teigė Albinas.

Apsipratę naujose erdvėse, jaunuoliai kartu su specialistais planuoja sukurti ir tam tikras taisykles. „Nevadinčiau to taisyklėmis, tai – labiau susitarimai. Geriausiai yra tada, kai jie patys lemia susitarimus, patys nusprendžia. Esminis dalykas – pagarba vieni kitiems, aplinkai, daiktams“, – akcentavo A. Šiaudvytis.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas