Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos kamerinio choro ,,Kristale“ vadovė Kristina Rimienė (kairėje) susirinkusiesiems padovanojo pasirodymą su savo dukra Paulina Rimaite.

Prieš metus vasario 24-ąją Rusijai pradėjus karinę invaziją į Ukrainą visas pasaulis tarsi nuščiuvo, apėmė nežinios nerimas, daugumai tai buvo sunku suvokti. Šiandien pasaulis vis dar gyvena karo nuotaikomis ir, išreikšdamas solidarumą su Ukrainą, rinkosi į palaikymo akcijas. Ne išimtis – ir Kretinga.

Penktadienio vakarą kretingiškiai susibūrė į paramos akciją Ukrainai. Susirinkusieji prie Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos parodė, kad kretingiškiams rūpi ukrainiečių skausmas, kad jiems ne tas pats, kad per karą Ukrainoje kasdien žūva niekuo nekalti žmonės.

Miestelėnų širdis lietingą vakarą šildė Kretingos kamerinis choras „Kristale“, susirinkusiuosius nelikti abejingiems kvietė rajono meras Antanas Kalnius. Po paramos akcijos prie bibliotekos visi buvo pakviesti į Kretingos rajono kultūros centrą, kuriame vyko romantinės muzikos koncertas „Žiemos etiudai“. Jame savo pasirodymą dovanojo ir dvi ukrainietės Viktorija Karamuško ir Karina Sokolova.

---

Neramumai Ukrainoje prasidėjo 2014 m. vasarį Kryme, kuriame dauguma gyventojų – rusai, kuomet žlugo prorusiško prezidento Viktoro Janukovičiaus vyriausybė ir įvyko revoliucija. Tų metų vasario 28 d. ginkluoti Rusijos kariai be skiriamųjų ženklų įsiveržė į Krymą.

Praėjus keleriems metams, 2021-ųjų kovą prie sienos tarp Rusijos ir Ukrainos, Baltarusijoje ir 2014 m. Rusijos aneksuotame Kryme pradėtos telkti Rusijos ginkluotosios pajėgos.

Situacija paaštrėjo 2022 m. vasario 21 d. Rusijai oficialiai įvedus savo karius į Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurias Rusija pripažino esant nepriklausomomis, priskiriant joms ne tik faktiškai esančias, tačiau ir Ukrainai pavaldžias teritorijas. Praėjusių metų vasario 24 d. Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu, pradėta Rusijos ginkluotųjų pajėgų karinė invazija į Ukrainą.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas