Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Susirūpino Birutės gatvės tilto būkle

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2023-02-24

Kelių direkcijos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra 72 avarinės būklės tiltai, – 27 jų remontuoti žadama šiemet. Todėl nežinia, kada ateis eilė Birutės gatvės tiltui, nes jis į avarinių tiltų sąrašus nėra įtrauktas.

Įgriuvus tiltams Kėdainiuose ir autostradoje ties Kaunu, kretingiškiai taip pat susirūpino tiltu per Akmeną Birutės gatvėje. Šis tiltas yra ant labai pavojingo staigaus posūkio, leidžiantis nuo Pelėdos kalno, juo vos prasilenkia du automobiliai. Tilto danga vis lopoma, šonuose trupa betonas.

Tilto Birutės gatvėje savininkė yra Kretingos rajono savivaldybė. Dar 2015-aisiais buvo parengtas Birutės g. tilto renovacijos techninis projektas ir tikėtasi neilgai trukus tiltą pradėti tvarkyti.

Įmonės „Tiltų ekspertų centras“ parengtame projekte numatyta, kad jis turėtų praplatėti į abi puses po 2 m – būtų įrengti šalitilčiai, arba tilto takai pėstiesiems, pakeista važiuojamosios dalies danga, įrengti nauji atitvarai bei turėklai, sutvarkytos krantinės.

Tilto būklę įvertinę specialistai nustatė, kad jis nėra avarinės būklės – konstrukcijos tebėra tvirtos, nors tiltas statytas 1960 metais, buvo įvardinti defektai. Tiltas 1986-aisiais buvo rekonstruotas, o 2000-aisiais darsyk atliktas kapitalinis remontas.

Įprastai tiltai tvarkomi išvien su gatvėmis, kurias jie jungia. Tačiau Birutės g. tilto renovacijos sumanymo tuomet teko atsisakyti, nes užsitęsė magistralinio kelio Palanga–Šiauliai 1,4 km ilgio ruožo per Kretingos miestą renovacijos darbai. „Neįmanoma iš abiejų pusių atkirsti eismo per miestą. Tolesni renovacijos darbų Kretingos mieste prioritetai yra perskirstyti taip: užbaigus tvarkyti kelią į Palangą, pradėsime darbus Vilniaus gatvėje. O kai sutvarkysime miesto centrinę gatvę, jau galima bus imtis Birutės gatvės tilto tvarkymo darbų“, – „Pajūrio naujienoms“ prieš ketverius metus kalbėjo tuometinis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis.

Šiomis dienomis, patikino Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos vadovė Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Turauskaitė, buvo aptarta Birutės g. tilto situacija: anksčiau parengtas techninis projektas paseno, tuomet numatyta preliminari renovacijos sąmata – 600 tūkst. Eur – gerokai išaugtų. Todėl nuspręsta kreiptis į ankstesnius projekto autorius, kad šie įvertintų dabartinę tilto būklę ir koreguotų projektą.

„Kitą savaitę specialistų komisija vertins Kretingos miesto gatvių būklę, taip pat bus įvertintas ir tiltas Birutės gatvėje. Kretingoje tvarkytinų gatvių eilė yra nemaža, ir Birutės gatvės renovacija nėra prioritetinė. Bet jeigu staiga paaiškėtų, kad dėl šio tilto būklės kyla grėsmė eismo saugumui, kreiptumėmės į Lietuvos automobilių kelių direkciją, kad skirtų tikslinių lėšų. Nors šis tiltas priklauso Savivaldybei, tačiau jį renovuoti patiems būtų per didelė našta, o Kelių direkcija savo programoje šiemet šalies tiltams sutvarkyti teikė prioritetus“, – sakė V. Turauskaitė.

Kretingos rajono savivaldybei iš viso priklauso per 50 rajono keliuose įrengtų tiltų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas