Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Direkcija esminių pokyčių nenumato

  • Žemė ir ūkis
  • 2023-02-24

Lietuvos kelių direkcijos teigimu, išvažiavimas iš Tvenkinio gatvės ir prekybos centro LIDL nebus atnaujinamas, tačiau bus remontuojama šalia sankryžos esanti pėsčiųjų perėja. Direkcija pokyčių nenumato ir kelyje Kretinga–Jokūbavas.

Remontuos perėją

Kelių direkcija sankryžas valstybinės reikšmės keliuose remontuoja pagal Vieno lygio sankryžų pertvarkymo prioritetinę eilę. Tvenkinio gatvės ir išvažiavimo iš prekybos centro LIDL sankryža, anot Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausiosios komunikacijos vadybininkės Eglės Nemanytės, nepatenka į šią prioritetinę eilę, todėl artimiausiu metu sankryžos remontuoti neplanuojama.

Šalia esanti pėsčiųjų perėja yra įtraukta į Pėsčiųjų perėjų ir nežymėtų perėjų pertvarkymo ir atnaujinimo prioritetinę eilę. „Ji bus remontuojama taip, kad atitiktų Pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisyklių nuostatas. Šią perėją planuojama atnaujinti per 2023–2024 m. Konkretūs terminai priklausys nuo viešųjų pirkimų eigos“, – tikino E. Nemanytė.

Kaip konkrečiai atrodys pėsčiųjų perėja? Kelių direkcija paaiškino, kad sprendiniai bus parinkti projektuojant. Atnaujinamos esamos arba įrengiamos naujos pėsčiųjų perėjos įrengimo vieta kartu su eismo intensyvumo kriterijais turi atitikti šiuos eismo saugos kriterijus: perėjos vieta turi būti gyvenvietėje, pakankamas vietos matomumas, važiavimo greitis nuo 30 iki 50 km per val. „Abipus gatvės turi būti pėsčiųjų eismo infrastruktūros tęsiniai: šaligatviai, pėsčiųjų takai ar pėsčiųjų ir dviračių takai, vieta – apšviesta bendruoju gatvės ar kryptiniu pėsčiųjų perėjos apšvietimu, 100 m ir mažesniu atstumu nėra pėsčiųjų perėjos ant kelio, požeminės ar šviesoforais reguliuojamos perėjos ir panašiai“, – vardino E. Nemanytė.

Priklausys nuo finansavimo

Kelyje Kretinga–Jokūbavas vyksta intensyvus eismas, gausu miškų, iš kurių į kelią dažnai išbėga gyvūnai. Specialistų teigimu, tą ruožą reikėtų padaryti saugesniu, įrengiant tam tikras priemones nuo laukinių gyvūnų. Vis dėlto, Kelių direkcijos teigimu, esminių pokyčių šiame ruože nenumatoma.

Apsaugos sistemos nuo laukinių gyvūnų valstybinės reikšmės keliuose yra diegiamos pagal Apsaugos sistemų nuo laukinių gyvūnų įrengimo valstybinės reikšmės keliuose prioritetinę eilę. „Ši prioritetinė eilė sudaryta pagal metodiką, įvertinus bendrą eismo intensyvumą, eismo įvykių, įskaitinių eismo įvykių su laukiniais gyvūnais skaičių ir panašiai“, – paaiškino E. Nemanytė.

Kelio ruožas, į kurį patenka ir ruožas nuo Kretingos iki Jokūbavo, yra 44-oje šios eilės vietoje. „Apsaugos nuo laukinių gyvūnų sistemų įrengimas priklausys nuo skiriamo finansavimo. Atkreipiame dėmesį, kad 2023 m. per I–II ketvirčius eilė bus peržiūrėta ir atnaujinta“, – sakė komunikacijos vadybininkė.

Pėsčiųjų ir dviračių takai šalia valstybinės reikšmės kelių tiesiami pagal Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros prie valstybinės reikšmės kelių plėtros prioritetinį sąrašą. Takas šalia Kretinga–Jokūbavas kelio nepatenka į prioritetinį sąrašą, todėl artimiausiu metu šio tako tiesti neplanuojama. Taip pat artimiausiu metu nenumatoma ir remontuoti šio krašto kelio. Šis kelio ruožas Rekonstruotinų ir remontuotinų krašto kelių ruožų prioritetinėje eilėje, pagal kurią yra tvarkomi valstybinės reikšmės krašto kelių ruožai, yra 201-oje vietoje.

„Atkreipiame dėmesį, kad Kelių direkcija apšvietimą įrengia tik kartu su kelio kapitalinio remonto ar rekonstravimo projektais ir tik tuose ruožuose, kurie sutampa su gyvenvietės teritorija. Užmiesčio teritorijoje apšviečiamos tik žiedinės sankryžos, arba tos, kurios yra avaringos ir pavojingos“, – papildė E. Nemanytė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas