Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Komentarų topas

Vyriausiasis vyrų futbolo rinktinės „Minija|“ treneris Tjago Bomfim da Silva (dešinėje) ir jo asistentas Martynas Viluckas

Kretingos futbolo rinktinė „Minija“, šį sezoną startuosianti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygoje, gyvena pasirengimo sezonui rūpesčiais: vyksta intensyvios treniruotės, pamažu komplektuojama komanda. „Minijos“ vairas patikėtas vyriausiajam treneriui 37-erių Tjago Bomfim da Silva iš Brazilijos, jo asistentas, atsakingas už vartininkų rengimą, – Martynas Viluckas.

Pramoko kalbėti ir lietuviškai

Tjago Bomfim da Silva Baltijos šalyse – jau 13-a metų, gyvena kaimyninėje Latvijoje, Liepojoje, išmoko latvių kalbą, supranta ir bando kalbėti lietuviškai. Nuo 2020 iki 2022 metų dirbo Plungės „Babrunge“, prieš tai – Latvijoje, kur trumpą laiką dėstė Liepojos universitete, beveik 10 metų dirbo keliuose Rygos klubuose, kol karjeros kelias atvedė į Lietuvą.

„Aš visada svajojau išvykti iš Brazilijos ten, kur šalčiau, ir Dievas mane nukreipė taip, kad turėjau čia atsidurti“, – kalbėjo naujasis „Minijos“ treneris, Brazilijoje įgijęs sporto pedagogikos specialybę, kuri jam suteikė galimybę Liepojoje dirbti su vaikais ir jaunimu – jis ne tik dirbo Latvijos futbolo federacijos Kurzemės regiono jaunimo futbolo koordinatoriumi, bet ir treniravo šios šalies U-15 rinktinę.

Tjago (lietuviškai reikia tarti Čago – aut. past) sakė, kad jam čia labai patinka: „Čia – ramybė, lėtesnis gyvenimo tempas, žmonės labai ramūs. Jau galiu palyginti Latviją ir Lietuvą – vis dėlto lietuviai labiau bendraujantys, atviresni, o latviai – labiau susirūpinę, užsidarę savyje.“

Komanda turi potencialo

Specialistui iš Brazilijos patikėtas ne tik vyriausiojo „Minijos“ trenerio darbas – jis tapo ir futbolo akademijos „Minija“ techniniu vadovu. Šis darbas susijęs su jaunųjų futbolininkų treniruočių planavimu, kitais ugdymo rūpesčiais. „Mano vizija – kuo glaudesnis ryšys tarp trenerių ir auklėtinių, nes tai turi didelės įtakos rungtynėms. Man svarbu, kad žaidėjai pamiltų futbolą. Čia netinka žodžiai patinka ar mėgstu – futbolui reikia meilės“, – užsidegęs kalbėjo Tjago Bomfim da Silva, kuris ir pats yra žaidęs futbolą vartininko pozicijoje.

Kalbėdamas apie „Minijos“ komandos perspektyvą, vyriausiasis treneris teigė, kad komanda turi potencialo, treniruočių sąlygos iš esmės geros, juolab kad laukiama ir stadiono renovacijos ir dienos, kai bus atvertas sporto kompleksas. „Pagrindinis dalykas – kad komanda žaistų kamuoliu, tai yra savo rankose turėtų kamuolio kontrolę, kad žaistų gražų futbolą. Žaidžiant futbolą reikia turėti sveiko agresyvumo – komanda turi būti alkana futbolo, tada ir žiūrovas pamatys gerą žaidimą“, – Tjago sakė žinąs, jog Kretinga yra futbolo miestas, turintis gilias šio sporto tradicijas, tad belieka jas išsaugoti ir tęsti. Jis taip pat pripažino, kad yra atvykęs iš šalies, kur futbolo ir varžymosi kultūra gaji tiek, kad galioja posakis, jog antra vieta – pati geriausia nevykėliams. „Brazilijoje jeigu žaidžiame, tai žaidžiame iki galo, – kalbėjo Tjago ir pripažino. – Žaidėjus Brazilijoje motyvuoja tai, kad futbolas yra didžiulis šansas net ir labai neturtingiems žmonėms pakeisti gyvenimą. Brazilijoje tarsi gimstama su kamuoliu, bet, manau, ir lietuvis gali būti geras futbolininkas, juolab kad futbolo sistema Lietuvoje yra gerai išvystyta.“

Kartu su vyriausiuoju „Minijos“ treneriu dirbantis M. Viluckas sakė, kad jam labai imponuoja Tjago pastangos mūsų žaidėjams įskiepyti nugalėtojo mentalitetą. „Iš žaidėjų jis reikalauja atsidavimo visu 100 procentų, jis aikštėje nori matyti motyvuotą žaidėją, ir, kas labai svarbu, jam netrūksta naujų idėjų, o ir futbolo filosofija šiek tiek kitokia negu mūsų“, – M. Viluckas prisipažino, kad su naujuoju treneriu mezgasi gražus draugiškas asmeninis ryšys, nes tai – malonus bendrauti žmogus.

Komandoms išduotos licencijos

Lietuvos futbolo federacija (LFF) informavo, kad įvykusiame LFF Licencijavimo komiteto posėdyje buvo svarstytas klausimas dėl 2023 m. sezono LFF I, II ir moterų A lygos licencijų išdavimo. Taigi aiškėja, kas šį sezoną bus Kretingos „Minijos“ varžovai.

LFF I lygos licencijas gavo 14-a jų siekusių klubų ir komandų: be Kretingos futbolo komandos „Minija“, dar: Kėdainių „Nevėžis“; Vilniaus „Baltijos futbolo akademija“ (BFA); Klaipėdos „Neptūnas“; Plungės „Babrungas“; Panevėžio „Ekranas“; Mažeikių „Atmosfera“; Vilniaus rajono „TransINVEST“; Vilniaus „Žalgiris“ B; „Kauno Žalgiris“ B; „Panevėžys“ B; Vilniaus „Riteriai“ B; Marijampolės „Sūduva“ B; „Šiauliai“ B.

I lygos licencijos nebuvo išduotos 4 klubams: „Garliavai“, „Be1 NFA“, „Jonavai“ ir „Marijampolė City“. Licencijos nebuvo išduotos dėl neįgyvendintų finansinių kriterijų arlaiku nepateiktos visavertės dokumentacijos.

Prašymą dalyvauti LFF I lygos licencijavimo procese buvo pateikęs ir Joniškio „Saned“ klubas, kuris vėliau informavo LFF, kad I lygos licencijos nesieks.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas