Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Komentarų topas

„Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos nariai turi galimybę ne tik patys išbandyti žurnalisto darbą – rengti straipsnius, atlikti interviu, bendrauti su pašnekovais, ieškoti temų, bet ir susipažinti su kitomis žurnalistikai artimomis profesijomis. Šįkart jaunieji žurnalistai bendravo su ilgametę darbo patirtį žiniasklaidoje turinčiu fotografu Dariumi Šypaliu.

Darius „Pajūrio naujienose“ dirbti pradėjo 1995 m., prieš tai jis dirbo vaizdo operatoriumi Kretingoje veikusioje televizijoje „Kaukas“.

„Pirmą kartą man pasiūlė nufotografuoti motobolo varžybų Europos čempionatą Kretingoje, nuo to viskas ir prasidėjo“, – pradžią prisiminė jis.

Su jaunuoliais fotografas diskutavo apie šios srities išskirtinumus, į ką svarbiausiai atkreipti dėmesį, kokių savybių reikia norint būti fotoreporteriu. „Fotografija reportažuose visiškai skiriasi nuo mums visiems, regis, įprastos fotografijos, tarkim, vestuvių“, – skirtumus apibendrino jis, įvardinęs, kad redakcijoje dirbančiam fotografui reikia gebėti įamžinti akimirkas, jas pajausti – nuotrauka turi atrodyti tarsi gyva.

Susirinkusiems jaunuoliams taip pat buvo įdomu sužinoti, kas vyksta per įvykius. „Vykdami į kokį nors eismo įvykį, gaisrą ir panašiai, niekada nežinome, kas ten bus, todėl sprendimus tenka priimti vietoje“, – pasakojo D. Šypalis, akcentuodamas, kad tokiose situacijose reikia tapti tarsi nematomu, gerai žinoti įstatymus, kad jų nepažeistum tiek būdamas pačioje įvykio vietoje, tiek vėliau publikuodamas nuotraukas.

Per susitikimą jauniesiems žurnalistams fotografas pademonstravo ir pavyzdžius nuotraukų, kurios yra tinkamos žiniasklaidai. D. Šypalis taip pat paaiškino, ir kuo skiriasi fotografija popierinėje spaudoje nuo skaitmeninės spaudos, ką žurnalistui svarbu žinoti.

Fotoreporteris ir žurnalistas – dar viena svarbi fotografo darbo dalis. „Vykdami į reportažus turime gerai jausti vienas kitą, matyti, ką kuris daro, susitarti, kokių nuotraukų reikia žurnalistui, pasidomėti, apie ką bus rašoma ir kurie kadrai padės atskleisti temą“, – darnaus darbo su žurnalistu svarbą akcentavo fotografas.

Su jaunaisiais žurnalistais pasidalinus darbo patirtimi, susirinkusieji uždavė jiems rūpimus klausimus, diskutavo apie šių dienų fotografiją ir galimybes.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas