Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos gatvės šokį populiarinanti grupė „Instinktas“ šokių festivalyje-konkurse „ŠOK 2023“ Kaune laimėjo I v.

Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos šokių kolektyvas „Instinktas“ dalyvavo Kaune įvykusiame reitinginiame festivalyje-konkurse „ŠOK 2023“. Kretingiškiai, vadovaujami šokių mokytojo Pauliaus Vaitkevičiaus, „Free dance formation“ šokio stiliaus kategorijoje jaunių amžiaus grupėje užėmė I v. – taip buvo įvertintas daujotiečių šokis „Skinny“.

Tai – ne pirmas „Instinkto“ laimėjimas: dukart paeiliui kolektyvas užėmė III v. „Nors buvo daug stiprių konkurentų, šįsyk labai stengėmės“, – tvirtino repeticijų salėn susirinkusios mergaitės, o jų treneris P. Vaitkevičius įsitikinęs, kad šių metų pergalei įtakos turėjo daug dalykų: ir rūbai, ir choreografija, ir kolektyvo artistiškumas realizuojant choreografinį sumanymą.

Šokių grupė „Instinktas“ Marijono Daujoto progimnazijoje šokėjus telkia jau 10 metų. Anot progimnazijos direktorės pavaduotojos Jūratės Račinskienės, šis neformaliojo ugdymo užsiėmimas yra populiarus tarp įvairaus amžiaus mokinių: ir vyresnio, ir jaunesnio amžiaus grupes noriai lanko po 20 ir daugiau mokinių, kai kurie jų grupėje šoka po kelerius metus, repeticijas lanko ir išėję mokytis į kitas mokyklas.

Anot P. Vaitkevičiaus, kolektyvas „Instinktas“ puoselėja gatvės šokio, arba šou, stilių, kuriam reikia ištvermės, vaidybos, jėgos, judrumo. Todėl ir repeticijos prasideda nuo atsispaudimų, pritūpimų, kitų jėgai ugdyti skirtų pratimų. Mergaitės pripažino: būna, jog per repeticijas pavargsta, tačiau žino, kad be ištreniruotų raumenų rezultato nebus.

Mokytojas teigė, kad šokėjams būtina motyvacija. „O tai pasiekiame per išvykas į konkursus, kurių ir mūsų regione, ir Lietuvoje rengiama pakankamai, tereikia tik noro ir galimybių juose dalyvauti. Kur vyksime, kokios mūsų galimybės – sprendžiame su šokėjais, jų tėvais, mokyklos administracija, kadangi tai neatsiejama ir nuo finansinių resursų: kainuoja transportas, starto mokesčiai, patiriama kitų išlaidų“, – kalbėjo P. Vaitkevičius, kurio pastebėjimu, šokis, dalyvavimas konkursuose mokiniams suteikia drąsos, pasitikėjimo savimi, ugdo sceninę kultūrą, kas neabejotinai pravers ir tolesniame gyvenime.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas