Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lietuvoje jau ne vienerius metus žinomos roko grupės „Jauti“ narys yra ir bosine gitara joje grojantis kretingiškis Matas Petrulis.

Kretingiškis Matas Petrulis, nuo mažens besidomintis muzika, tapo Lietuvoje jau spėjusios išgarsėti grupės „Jauti“ nariu, koncertuose groja bosine gitara. Su grupe jis planuoja išleisti netrukus pasirodysiantį albumą „Džiaugsmas“ ir jį pristatyti didžiausiame iki šiol dalyvautame koncerte Lietuvos parodų ir koncertų centre „Litexpo“ balandžio 6 dieną.

„Jauti“ – tai matematinio roko grupė, susibūrusi 2016 metais. Ji kuria muziką lietuvių ir anglų kalbomis, o dainų tekstais diskutuoja daugeliu temų: nuo spalvingų vaikystės momentų ir nostalgijos iki netobulo žmogaus, jaunuolio, apimto depresijos. Matas grupės veikloje pradėjo dalyvauti 2019 metais. Ši grupė buvo ne kartą nominuota Lietuvos muzikos apdovanojimuose M.A.M.A., 2021 metais laimėjo metų roko atlikėjo nominaciją.

Matas muzika domisi nuo mažens, dar būdamas darželyje dainuodavo su mokytoja. 2002 metais jis dalyvavo konkurse „Dainų dainelė“ ir tapo laureatu. Anksčiau jaunuolis lankė ir šokių užsiėmimus, bet muzika jam tapo artimesnė, nes jos dažniau klausydavosi, ilgainiui su ja ėmė sieti savo ateitį. Muzikos teorija kretingiškiui ne prie širdies, jis kūrinius atlieka iš klausos, nes itin jaučia muziką.

M. Petrulis bosine gitara anksčiau negrojo. Kai iš grupės „Jauti“ išėjo bosistas Steponas Davidavičius, jį draugai pakvietė tapti vienu narių. Kadangi Matas gitara ir anksčiau buvo grojęs, išmokti brazginti bosine buvo nesudėtinga. „Jauti“ nariai ieškojo žmogaus, kuris ne tik puikiai grotų, bet jaustų užsidegimą, aistrą muzikai, norėtų groti koncertuose.

„Kurti ir groti įkvepia tai, kad koncertuoti yra ir mano darbas, ir man patinkanti veikla. Jau bemaž metus gyvenu vien iš muzikos, todėl tai labai vertinu ir suprantu, kad dirbti drauge yra svarbu kiekvienam grupės nariui, tad dažnai vieni kitus motyvuojam, stengiamės padėti“, – tikino pašnekovas, prisimindamas, kad, vos pradėjus koncertuoti, kildavo sunkumų bandant suderinti muziką, bet, pasak jo, kartu įmanoma viskas.

Didžiausią įspūdį muzikui palieka koncertai ir juose besilankantys žmonės. „Koncertuose pasikrauni įkvėpimo, tokios geros energijos, kad nublanksta visos problemos. Muzika man padeda išlieti susikaupusias emocijas, ją klausydamas nuolat randi kažką naujo, kažko išmoksti“, – teigė M. Petrulis.

Linas DAUGĖLA

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas