Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Susitelkę progimnazijos mokiniai, palaikomi tėvų, surinko per 1 tūkst. Eur, kuriuos skyrė iniciatyvai RADAROM!

Valstybės atkūrimo dienos 105-ojo jubiliejaus išvakarėse ir artėjant skaudžiai sukakčiai – karo Ukrainoje metinėms, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijoje buvo inicijuota paramos Ukrainai akcija, per kurią šios ugdymo įstaigos mokiniai – kas po kelias dešimtis centų, likusių nuo priešpiečių, o kas ir po daugiau eurų, netgi dovanotų gimtadieniui, – paaukojo 1 tūkst. 60 Eur, kuriuos perdavė RADAROM! organizacijai.

„Šia akcija norėjome parodyti, kad kiekvienas gali būti gynėjas – savaip prisidėdamas, savaip permąstydamas bendražmogiškąsias vertybes“, – teigė akcijos iniciatorės pedagogės Aldona Kruševičiūtė ir Esmiralda Butrimaitė, akcentuodamos, kad iniciatyvoje mokiniai dalyvavo savanoriškai, prieš tai informavus mokinių tėvus. Šių parama buvusi labai reikšminga, kadangi jie savo vaikams ne tik suteikė galimybę paaukoti pinigų, bet ir įdiegė suvokimą, kad tai galima padaryti kažko atsisakius – gal skanumyno, gal pramogos – ir mažyčiu indėliu prisidėti prie taikos. Ypač aktyviai paramos akcijoje dalyvavo pradinių klasių mokiniai.

„Mintys pakviesti mokyklos bendruomenę paaukoti Ukrainai sklandė jau seniai, juolab kad nuo mokslo metų pradžios apie karą Ukrainoje su mokiniais buvo kalbama, ir, vykdant „Sveikatiados“ projektą, mokiniai aukojo maisto produktų, su mokyklos psichologe ir šaulių organizacija rinko tvarsliavą, higienos priemones, vaistus, žiebtuvėlius ir kitas būtinas priemones“, – patikslino Marijono Daujoto progimnazijos direktorės pavaduotoja Jūratė Račinskienė.

Sumanymas organizuoti dar vieną akciją, susietą su patriotiniu auklėjimu, kilo, kai organizacija „Ačiū, kad esi“, pastebėjusi pedagogės Aldonos Kruševičiūtės nuolatinę paramą Ukrainai, atsiuntė padėką – dėžutę su „Patron“ saldainiais, po to – ir suvenyrinį žaislą Patron, simbolizuojantį Ukrainos išminuotojams sprogmenų ieškoti padedantį visame pasaulyje išgarsėjusį Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, užsienio valstybių apdovanotą šunį, suradusį ne vieną šimtą sprogmenų.

„Kai per lietuvių kalbos pamokas mokėmės tarptautinių žodžių, aiškinomės ir „patrono“ sąvoką. Viena jų – kad patronas gali būti ir globėjas. Vadinasi, paremdami Ukrainos žmones, karius, tampame tarsi jų globėjais“, – paralelę išvedė lietuvių kalbos mokytoja A. Kruševičiūtė.

Jos teigimu, iš pradžių surinktas lėšas buvo planuojama perduoti paramos organizacijai „Ačiū, kad esi“, kuri rūpinasi sužeistais paaugliais ir priemonėmis mokykloms, darželiams, bibliotekoms ir kitiems visuomeniniams pastatams išminuoti, tačiau akcija mokykloje sutapo su nauja iniciatyva RADAROM! „Iš pradžių kažkaip nesinorėjo remti ginkluotės, bet teko persigalvoti, nes supratome, kad radarų, kurių paskirtis – stebėti oro erdvę aplink Ukrainai strategiškai svarbius objektus, irgi labai reikia pergalei pasiekti, įprastam ukrainiečių gyvenimui užtikrinti“, – kalbėjo mokytojos.

---

Džeko Raselo terjeras Patronas tapo Ukrainos patriotizmo simboliu. Šimtus sprogmenų aptikęs keturkojis buvo pagerbtas ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio – Patronui ir jo šeimininkui buvo įteiktas medalis už pasiaukojančią tarnybą. Šuo rado kelis šimtus sprogstamųjų užtaisų, šiam darbui šunį apmokė jo šeimininkas Mykhailas Ilievas. Patronas ne tik padeda aptikti minas, bet ir prisideda prie gyventojų saugumo apmokymų. Patronas yra vaikų numylėtinis, skatinantis visų gyventojų atsargumą ir sąmoningumą teritorijose, kuriose minos kelia pavojų. 2022 m. vasario 24 dieną Rusijai paskelbus karą Ukrainoje, Patronas tapo Černihovo išminuotojų būrio talismanu ir socialinių tinklų žvaigžde.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas