Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Devyniolikmetė Gabija Daržinskaitė palaikymo komandos šokėja tapo 2017 metais.

Besilankantys krepšinio varžybose žino, kad per pertraukas į aikštelę išbėga palaikymo komandos šokėjos. Retai galime tiesiogiai pamatyti jų pasiruošimą ir išgirsti istorijas. Tad susipažinkite su kretingiške Gabija Daržinskaite, kuri papasakojo, kaip rengiamasi rungtynėms, treniruotėms, kuo ji užsiima ir koks yra palaikymo šokėjų gyvenimas iš arčiau.

Išbandė savo jėgas

Mergina šiuo metu studijuoja Vilniaus kolegijoje ir taip pat dirba konsultante. Ji nuo pat mažens mėgo šokti. Viskas prasidėjo dar nuo darželio laikų, kai mama pradėjo Gabiją vesti į Kretingos meno mokyklą, kurioje ji dainavo, taip pat šoko.

„Dainavimas nebuvo mano stiprioji pusė – labiau patiko šokiai, tad juos ir pasirinkau. Būdama pradinukė pradėjau lankyti pramoginius šokius”, – pradžią prisiminė kretingiškė.

Kiekvienais metais ją vis labiau domindavo pabandyti kažką naujo, tad po dvejų metų ji pradėjo lankyti aerobiką Kretingos sporto mokykloje. „Šokdama sporto mokykloje supratau, kad šokiai yra neatsiejama mano gyvenimo dalis, todėl norėjau tobulėti ir siekti daugiau”, – prisiminė Gabija, įvardinusi, kad su sporto mokyklos grupe jai teko dalyvauti įvairiose varžybose, renginiuose.

Kiek vėliau vieną sezoną G. Daržinskaitė šoko Palangos krepšinio komandoje. Būtent tais metais ji suprato, kad nori būti krepšinio dalimi ir siekti dar daugiau.

Ši sporto šaka yra labai organizuota veikla, reikalaujanti daug treniruočių, atletiškumo ir komandinio darbo. Sužinojusi, kad vyksta atranka į Klaipėdos universiteto šokių grupės „Leader dance“ pagrindinę komandą, Gabija nutarė išbandyti savo jėgas. „Po sunkaus metų darbo buvau pakviesta į pagrindinę komandą, kurioje šokau 3-ejus metus”, – kalbėjo šokėja.

Gabija šokiu domisi nuo mažens.

Tai – gyvenimo dalis

Daugeliui palaikymo šokėjų ši veikla yra ne tik sportas ar pasirodymo menas, bet ir gyvenimo būdas. Gabijai – tai taip pat neatsiejama kasdienybės dalis, ji visada svajojo nenustoti šokti ir išvažiavus mokytis. Todėl išvykusi į Vilnių, nieko nelaukdama, ji nusprendė pabandyti patekti į „Ryto-II“ komandą. Po kelių treniruočių ji buvo pakviesta į „Rytas Dance Team“.

Dažnai žmonės mano, kad šokiai yra pagrindinė palaikymo šokėjų veikla, tačiau galima sakyti, kad tai – labiau jų pomėgis, kuris reikalauja daug laiko ir atsakomybės, bet tuo pačiu galima ir užsidirbti.

„Tai ne profesija, galbūt labiau auganti nauja sporto šaka. Tai nėra pagrindinė veikla, ką veikia merginos. Palaikymo šokėjų gyvenimas toks pat, kaip ir daugelio – merginos studijuoja, dirba ir vakarais 4 kartus per savaitę treniruojasi. Varžybų dieną susirenkame pora valandų prieš varžybas, turime treniruotę, rengiamės varžyboms ir laukiame jų”, – kaip viskas vyksta, atskleidė G. Daržinskaitė.

Šiuo metu kretingiškė G. Daržinskaitė jau šoka „Rytas Dance Team“ komandoje Vilniuje.

Dalyvaujant krepšinio komandos palaikymo šokėjos veikloje, labai svarbu yra ir įvaizdis – tam merginos skiria daug dėmesio. Kretingiškės teigimu, šokėjos visada turi atrodyti gražiai ir būti pasitempusios, aikštelėje visada šypsotis, blogas emocijas palikti už jos ribų, per pasirodymą stengtis viską atlikti kuo geriau. „Norint tapti palaikymo šokėja, reikia labai didelio ryžto ir noro, tada viskas yra įmanoma“, – apibendrino G. Daržinskaitė.

Gabija yra buvusi Palangos, Kretingos krepšinio komandų, Klaipėdos „Neptūno“ palaikymo šokėja, „Rytas Dance Team“ komanda, kurioje dabar šoka kretingiškė Gabija Daržinskaitė, – tai tarptautinio pripažinimo sulaukusi profesionali šokėjų komanda. Joje šiuo metu šoka 15 profesionalių šokėjų ir sportininkių, galinčių pasigirti asmeniniais laimėjimais. Būdamos vienos pirmaujančių Lietuvos krepšinio lygos klubų Vilniaus „Ryto“ šokėjų komandų, šios merginos yra laikomos vienomis geriausių Lietuvoje.šiuo metu šoka Vilniaus „Ryto“ klube. Kretingiškė palaikymo komandos šokėja tapo nuo 2017 metų.

---

„Rytas Dance Team“ komanda, kurioje dabar šoka kretingiškė Gabija Daržinskaitė, – tai tarptautinio pripažinimo sulaukusi profesionali šokėjų komanda. Joje šiuo metu šoka 15 profesionalių šokėjų ir sportininkių, galinčių pasigirti asmeniniais laimėjimais. Būdamos vienos pirmaujančių Lietuvos krepšinio lygos klubų Vilniaus „Ryto“ šokėjų komandų, šios merginos yra laikomos vienomis geriausių Lietuvoje.

Vaidas MAŽONIS

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas