Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jaunos roko grupės startas

  • Kuprinė
  • 2023-02-24

Septyniolikmetė kretingiškė rokerė Gabija Ceinoriūtė neįsivaizduoja savo gyvenimo be muzikos, matematikos ir istorijos. Gabija dainuoja ir roko muzikos grupėje „Bankrotas“.

Septyniolikos metų kretingiškė rokerė Gabija Ceinoriūtė kartu su bendraminčiais įkūrė savarankišką jaunimo roko muzikos grupę „Bankrotas“.

Užmigtų ir prie būgnų

Jaunąją rokerę G. Ceinoriūtę muzika traukė nuo mažens – pradėjo dainuoti būdama šešerių darželio „Žilvitis“ chore, o vėliau įstojo į Kretingos meno mokyklos chorinio dainavimo specialybę. „Būdama maža tikrai neturėjau nieko bendro su dabar atliekama roko muzika“, – juokėsi mergina.

Dainininkė pripažino, kad muzika plačiąja prasme yra tapusi neatsiejama jos kasdienybės dalimi. „Jei negroju pati, klausausi eidama gatvėje, mokydamasi – be to visiškai neįsivaizduoju savo gyvenimo“, – atviravo pašnekovė.

Nors klausosi įvairių muzikos žanrų, tačiau „sunkesnė“ muzika traukia labiausiai. „Man patinka triukšmas, pašėlęs rokerių gyvenimas, o scena yra ta vieta, kurioje aš pati galiu „išsitaškyti“, išlieti susikaupusią energiją, jausmus“, – sakė rokerė, kalbėdama apie priežastis, nulėmusias šio muzikos žanro pasirinkimą.

Gabijos teigimu, būtent sunkiosios muzikos chaosas ją ramina. „Galėčiau užmigti kad ir prie būgnų“, – juokėsi ji.

Matematika, istorija ir rokas

Nepaisant akivaizdaus roko muzikos savitumo, jaunoji rokerė savo kasdienybės neįsivaizduoja be matematikos ir istorijos. Gabijai istorija, matematika ir „metalas“ – geriausias būdas atsipalaiduoti.

„Žinoma, vyrauja stereotipas, kad, pavyzdžiui, matematikas niekada nebus geras muzikantas, tačiau viskas priklauso nuo žmogaus“, – tikino dainininkė. Paklausta, ar pavyksta skirti laiko visiems pomėgiams, mergina pripažino, kad kartais arba muzika, arba mokymasis nukenčia. „Tačiau aš labai vertinu mokslą ir visą gyvenimą sau sakiau, kad privalau suderinti jį su muzika“, – tvirtino Gabija.

Jaunąją grupę jau lydi sėkmė – vasario 3 dieną įvyko pirmasis roko grupės „Bankrotas“ koncertas Pranciškonų gimnazijos Šimtadienio šventėje. „Sulaukėme labai daug teigiamų atsiliepimų, palaiko draugai, artimieji. Po truputį, manau, surinksime mums ištikimą publiką“, – sėkmingu grupės startu pasidžiaugė Gabija.

Dainininkės teigimu, roko muzikos industrija Lietuvoje palaipsniui plečiasi. „Vien tik Klaipėdoje yra tiek daug jaunimo roko grupių, apie kurių egzistavimą daugelis nė nenutuokia“, – atskleidė pašnekovė.

Pirmą kartą roko muzikos grupė „Bankrotas“ pasirodė Pranciškonų gimnazijoje įvykusioje šimtadienio šventėje.

Nesuvaidinti koncertai

Dainininkė pripažino, kad roko muzikos atlikėjams Lietuvoje rasti klausytojų ne itin paprasta. Viena priežasčių – dažnai neigiamas visuomenės požiūris į šį muzikos žanrą.

Mergina tikino, kad roko muzika yra maištaujanti, tačiau, jos teigimu, neobjektyvu į rokerius žiūrėti kaip į banditus. „Pati domiuosi lietuvių roko grupėmis, vaikštau į jų koncertus – auditorija susirenka nedidelė, bet spalvinga, įvairi ir nuoširdi“, – kalbėjo rokerė.

Koncertai įprastai vyksta mažose patalpose, tarp entuziastų. „Tokie koncertai yra vieta, kurioje aš jaučiuosi savimi – būna taip gražu, bet tuo pačiu taip jautru, kad net norisi verkti“, – koncertų įspūdžiais pasidalino Gabija.

Dainininkė įsitikinusi, kad finale svarbi ne publikos gausa, o patirtos emocijos. „Aš visuomet pasirinksiu tą mažą, jaukų koncertą – jie tikresni, nesuvaidinti“, – teigė roko grupės vokalistė.

Neapleidžia nerimas

Kalbėdama apie grupės „Bankrotas“ ateities tikslus mergina akcentavo, kad svarbiausia groti daug, tobulėti. Tačiau grupės vokalistė atskleidė, kad turi ir didesnių tikslų: „Norime parašyti ir groti savo kūrybos dainas, bet, žinoma, tam turi pribręsti laikas.“

Vis dėlto dainininkės neapleidžia nerimas dėl grupės ateities nariams išvykus studijuoti. „Šia tema kol kas mažai kalbėjome, nes tai mums labai skaudu, bet tenka pripažinti, kad nieko nėra amžino“, – svarstė pašnekovė, vildamasi, kad, nepaisant visko, kartu muzikuojant įgyta patirtis išliks.

Svarstydama apie savo asmeninius planus, Gabija tikino, kad labai nori nepalikti muzikinio kelio nuošaly. Deja, studijuoti ir mokytis konkrečiai roko žanro šiuo metu neįmanoma, todėl planuoja rinktis istorijos studijas. „Tačiau kad ir kas benutiktų, muzika bus arti manęs – nesvarbu, grosiu grupėje ar viena“, – tikino mergina.

Kretingiškei norisi svajoti apie muzikinę karjerą. „Tikrai nemeluosiu, kad galvoju apie tai, tačiau žinau, kad tam reikia visų pirma asmeninės kūrybos, todėl teks žiūrėti, kaip seksis, ir galbūt kas nors pavyks“, – neprarasdama optimizmo svarstė ji.

Tomas VALIŪNAS

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas