Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Patvirtino Savivaldybės kelių ir gatvių remonto eiles

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2023-02-24

Ketvirtadienį Kretingos rajono savivaldybės taryba vienbalsiai patvirtino Savivaldybės vietinės reikšmės kelių objektų prioritetinių eilių sąrašus: į vieną sąrašą surikiavo vietinės reikšmės kelius remonto, rekonstrukcijos ir statybos darbams atlikti, į kitą tuos, kuriems suplanuotas paprastasis remontas.

Vietinės reikšmės Savivaldybei priklausantys keliai, gatvės, kiti kelių objektai (sankryžos, dviračių takai ir kt.) yra tvarkomi panaudojant Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP), Savivaldybės ir valstybės biudžetų, ES fondų lėšas. Pastaraisiais metais Kretingos rajono savivaldybėje svarbiausias lėšų šiai reikmei šaltinis buvo KPPP lėšos. Kretingos rajono savivaldybei iš KPPP 2022 m. buvo skirta 2 mln. 59,9 tūkst. eurų, apie 2 mln. eurų Savivaldybė iš KPPP gaudavo ir ankstesniais metais. Kokia pinigų suma Kretingos rajono keliams tvarkyti iš KPPP bus atseikėta 2023-iesiems, paaiškėti turėtų kovo-balandžio mėnesiais.

KPPP lėšos kelių objektams skirstomos pagal Kretingos rajono savivaldybės tarybos patvirtintą tvarką, kurią taryba atnaujino 2022 m. vasarį, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pakeitimus, vienas jų įpareigoja vietinės reikšmės kelių objektų prioritetines eiles sudaryti ne trumpesniam kaip 3 metų laikotarpiui. Tačiau Savivaldybės taryba savo sprendimą dėl prioritetinių eilių gali sustabdyti, pakeisti ar panaikinti. Patvirtintos prioritetinės eilės turi būti skelbiamos viešai Savivaldybės interneto svetainėje. Šiemet rekordinę – apie 2,5 mln. eurų – sumą Savivaldybės keliams ir gatvėms tvarkyti skiria pati Savivaldybė: 1 mln. 596,3 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto ir apie 1 mln. eurų skolinasi.

Savivaldybės seniūnijų seniūnai kasmet iki gruodžio 31 d. parengia ir Savivaldybės administracijai pateikia seniūnijos vietinės reikšmės kelių kapitalinio remonto, rekonstrukcijos, statybos ir prastojo remonto sąrašus 3-ejiems metams prioriteto tvarka. Administracijos direktoriaus sudaryta komisija pagal seniūnų pateiktus sąrašus sudaro viso rajono prioritetinius sąrašus, į kuriuos objektus įrašo pagal jiems skirtus balus jų mažėjimo tvarka.

Tarybos narys Steponas Baltuonis pastebėjo, kad atnaujinta kelių objektų tvarkymo, statybos eilių sudarymo tvarka neišsprendė įsisenėjusios ydos, dėl kurios į bendrą eilę ir toliau statomos trumposios gatvelės, akligatviai atsiduria eilės gale. „Tos gatvelės, akligatviai remonto niekada nesulauks“, – tvirtino politikas ir siūlė spręsti bent dėl esančių arčiau miesto centro akligatvių asfaltavimo. Savivaldybės administracijos direktorė Jolita Vaickienė priminė, kad problema jau sprendžiama: Savivaldybės administracija rengia tvarką dėl akligatvių, trumpųjų gatvių tvarkymo iš Savivaldybės biudžeto lėšų ir kvietė seniūnijų seniūnus pagalvoti dėl kriterijų šitų objektų prioritetinei eilei sudaryti. „Yra ir senų, tankiai gyvenamų gatvelių, kurios pagal dabartinę tvarką asfalto niekada nesulauktų“, – konstatavo J. Vaickienė.

„Ne vien akligatviai, trumposios gatvelės, bet ir neužbaigtų pagrindinių gatvių ruožai yra prioritetinių eilių uodegoje, kaip antai, Rožių gatvės Kretingsodyje be asfalto palikta dalis. Būtina skirti lėšų iš Savivaldybės biudžeto sutvarkyti ir paliktus pagrindinių gatvių ruožus“, – spręstinų klausimų ratą plėtė tarybos narys Darius Petreikis. Jam pritarusi J. Vaickienė akcentavo, kad tokių nebaigtų remontuoti gatvių yra ir Kretingoje, paminėjo Panevėžio gatvę.

Savivaldybės tarybos patvirtintoje vietinės reikšmės kelių kapitalinio remonto, rekonstrukcijos ir statybos darbų 2023–2025 metams prioritetinėje eilėje įrašyta per 30 objektų. Sąrašo priekyje yra valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2303 Kretinga–Kūlupėnai, kuriam Kretingoje suteikti miesto Rotušės aikštės ir Vilniaus gatvės pavadinimai, ruožo nuo 0,00 iki 0,922 ir nuo 1,050 iki 1,408 km rekonstravimas. Tai kretingiškių įprastai vadinama Vilniaus gatvė, kurios rekonstrukcija baigta, tačiau gatvė lig šiolei nepriduota eksploatuoti. Gatvei tvarkyti lėšų nebenumatoma, tačiau sąraše ji lieka, kol nebus užbaigtos visos atliktų remonto darbų vertinimo procedūros. Antra prioritetiniame sąraše yra Kretingos Tiekėjų gatvė, jos rekonstrukcija buvo pradėta pernai, gatvės remontui jau išleisti beveik 2 mln. eurų, suplanuotiems darbams užbaigti dar reikia apie 3,4 mln. eurų, darbus atlieka akcinė bendrovė „Eurovia Lietuva“. Po Tiekėjų gatvės eina Vytauto gatvės ruožas (nuo sankirtos su Melioratorių gatve iki valstybinės reikšmės kelio A11). Šiam ruožui remontuoti Savivaldybė iš valstybės gavo tikslinių lėšų – beveik 0,5 mln. eurų. Ruožo remontą planuojama pradėti dar šiemet, paskelbtas viešasis rangos darbų pirkimas, darbai turėtų kainuoti apie 2 mln. eurų, galutinė kaina paaiškės parinkus rangovą. J. Vaickienės teigimu, šio Vytauto gatvės ruožo renovacija gali užtrukti 2–3 metus, kadangi Savivaldybė šiam objektui sieks daugiau tikslinių lėšų ateinančiais metais.

Šiemet pradėtas gatvės KT82331 nuo Klaipėdos gatvės pro daugiabučius namus Klaipėdos g. 125, 125A (palei buvusio „Laisvės“ fabriko tvorą) kapitalinis remontas. Remontui jau parengtas techninis darbų projektas, parinktas rangovas – UAB „Telšių hydrostatyba“, darbų kaina – 595,2 tūkst. eurų. Į sąrašo pirmąjį dešimtuką patenka ir Kretingos miesto Laukų, Nidos gatvės, Topolių akligatvis, Imbarės seniūnijos Barzdžių kaimo Kalno ir Vydmantų Mokyklos gatvės.

Savivaldybės vietinės reikšmės kelių paprastojo remonto darbų prioritetinės eilės sąrašas 2023–2025 metams sudarytas iš atskirų seniūnijų prioritetinių eilių sąrašų. Štai Darbėnų seniūnija šiame sąraše turi 7 objektus, pirmoje vietoje yra miestelio Vidurinė, antroje – Alyvų gatvės. Imbarės seniūnijos sąraše 3 objektai: Leliūnų kaimo – Dvaro, Žvainių kaimo – Žvainių, Gargždelės kaimo – Plungės gatvės. Daugiausia – 11 – objektų paprastajam remontui sąraše yra surikiavusi Kretingos miesto seniūnija, šio sąrašo viršuje yra 65 balus gavęs Maironio gatvės dangos atnaujinimas su pėsčiųjų / dviračių taku. Daugiausia – 95 – balus komisija skyrė į paprastojo remonto darbų prioritetinį sąrašą patekusiai Žalgirio seniūnijos Raguviškių kaimo Raguvos gatvei. Salantų miesto seniūnijos sąraše yra vienintelė Vilniaus gatvė – jos šaligatvių įrengimas.

Tarybos narys Marius Meškauskas siūlė, kad lėšos seniūnijų gatvėms tvarkyti būtų skiriamos rotacijos principu: vienais metais – vienai ar kelioms, kitais metais – kitoms seniūnijoms. „Taip, kaip dabar skiriame lėšas seniūnijoms technikai pirkti. Žinai, kad šiemet negausi, bet gausi kažkuriais ateinančiais metais, sulauksi savo eilės“, – tarė jis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas