Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Eidamas namo iš darbo apie 8 val. ryto Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Baublių komandos skyrininkas Aloyzas Liaudinskas rado ant kelio gulinčią partrenktą stirną.

Keliuose dažnai tenka pamatyti į juos išbėgusius, neretai ir partrenktus tiek laukinius, tiek naminius gyvūnus. Automobilio partrenktą stirną antradienį eidamas namo iš darbo, po pamainos, apie 8 val. ryto rado Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Baublių komandos skyrininkas Aloyzas Liaudinskas.

Nušuoliavo ant trijų kojų

Stirną vyras rado gulinčią Kalno Grikštų kaime ant vadinamojo Baublių kalno, vidury kelio. „Paskambinau skubios pagalbos telefonu, paklausiau, ar galiu ją patraukti į šalikelę, taip ir padariau“, – pasakojo Aloyzas, įvardinęs, kad Bendrasis pagalbos centras apie incidentą informavo medžiotojus ir policijos pareigūnus.

Partrenkta stirna vos kilnojo galvą, sunkiai kvėpavo. „Patraukus į šalikelę, galbūt iš to streso bandė keltis, tačiau nepavyko ir nuriedėjo į griovį, tad jos nebejudinau“, – sakė. A. Liaudinskas.

Praėjus kiek laiko, stirna atsistojo ir nušuoliavo tolyn į pievas ant trijų kojų, dar nesuspėjus atvykti medžiotojams. Liudininkų teigimu, stirna buvo sužeista ne tik į koją, bet matėsi sužalota ir nugara.

Ultragarsinis švilpukas – kaip tai veikia?

Toks automobilio susidūrimas su gyvūnu tikrai ne vienintelis. „Rizika automobiliams susidurti su gyvūnais ypač didėja rudenį ir pavasarį, kai žvėrys rengiasi „vestuvėms“ ar migruoja iš vienų ganyklų į kitas“, – dėmesį atkreipė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

Gyvūnai aktyvesni tamsiuoju paros metu, juos pastebėti dažnai dar trukdo ir rūkas ar dargana, be to, prognozuoti automobilio šviesų apakintų gyvūnų elgesį – sudėtinga. Daugiausiai susidūrimų su gyvūnais įvyksta į kelią iššokus stirnai, lengvajam automobiliui susidūrus su briedžiu pasekmės gali būti tragiškos. „Registruojama susidūrimų ir su šernais, lapėmis ar kiškiais“, – sakė A. Grauslienė.

Norint išvengti susidūrimo su gyvūnais, yra tam skirtų priemonių. Viena tokių – ultragarsinis švilpukas. Ultragarsinis švilpukas – tai nedidelis prie automobilio priekinio bamperio arba šoninio veidrodėlio lengvai pritvirtinamas įrenginys. Į jį patenkant oro srovei, prietaisas pradeda skleisti ultragarsą, kurio žmogus negirdi, o netoli kelio esančius gyvūnus verčia suklusti ir nesiartinti. Ultragarsą prietaisas pradeda skleisti automobiliui pasiekus 30–40 km per val. greitį.

„Ultragarso švilpukai gana populiarūs įvairiose Europos šalyse, tačiau policijos pareigūnai skatina neatsipalaiduoti juos įsirengus. Svarbu ne tik laikytis leistino, bet ir pasirinkti saugų važiavimo greitį, kad, atsiradus kliūčiai, vairuotojas galėtų suvaldyti, prireikus – ir sustabdyti automobilį, stebėti kelkraščius – ypač apaugusius medžiais ar krūmais“, – akcentavo A. Grauslienė.

Vietovėse, paženklintose kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai“, vairuotojai turi elgtis atidžiai, o, pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną, važiuoti pro jį atsargiai ir lėtai – nemirksėti šviesomis, nenaudoti garsinio signalo, nes apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti visiškai nenuspėjamas ir labai pavojingas.

„Susidūrus su laukiniu gyvūnu, jei buvo sužeisti arba žuvo žmonės, nukentėjo gyvūnas, buvo apgadintos transporto priemonės, kelio ženklai, atitvarai arba kitas turtas – vairuotojas privalo apie tai pranešti skubios pagalbos telefonu 112“, – kaip reikia elgtis susidūrus su gyvūnu paaiškino A. Grauslienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas