Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos ligoninei įgyvendinant projektą „Aukštos kokybės priežiūros ir palaikomosios medicinos pagalbos paslaugos pagyvenusiems žmonėms“ bus surengti jau treti mokymai.

Vasario 24, 25 ir 26 dienomis Kretingos ligoninė organizuoja mokymus „Pagrindiniai pagyvenusių žmonių sveikatos priežiūros aspektai“. Mokymai skirti žmonėms, prižiūrintiems pagyvenusius žmones ar nepagydomai sergančius asmenis namuose, senyvo amžiaus žmonių ar ligonių artimiesiems. Mokymus ves LSMU ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos Paliatyviosios onkologijos skyriaus vadovė, gydytoja onkologė-radioterapeutė doc. dr. Dalia Skorupskienė.

„Šiuose mokymuose kalbėsime apie dažniausias pagyvenusių žmonių sveikatos problemas, galimus funkcinius sutrikimus, būtiniausias pagyvenusių žmonių sveikatos priežiūros taisykles. Taip pat aptarsime išplitusių ligų pagrindinius simptomus, jų gydymą, gulinčių, nejudančių pagyvenusių pacientų priežiūrą, nepagydomų ir terminalinių ligonių slaugymo namuose problemas ir pan. Kalbėsime apie psichologines problemas, kylančias tiek pagyvenusiems pacientams, tiek juos namuose slaugantiems artimiesiems“, – apie mokymų programą pasakoja doc. dr. D. Skorupskienė.

Anot medikės, svarbiausia pagyvenusius žmones slaugantiems namuose artimiesiems yra susitikti, pabendrauti, įsitikinti, kad ne jie vieni susiduria su įvairiais iššūkiais ir problemomis, gauti informaciją apie galimą pagalbą, slaugant artimuosius namuose, kur kreiptis, pablogėjus jų būklei, koks galimas išplitusių nepagydomų ligų simptominis gydymas, kokius simptomus vertinti kaip ligos progresavimą ir kokia galima jų kontrolė, kaip išvengti „perdegimo“, sumažinti atsirandantį nuovargį ir kt.

Tai – jau treti mokymai dvejų metų trukmės projektą „Aukštos kokybės priežiūros ir palaikomosios medicinos pagalbos paslaugos pagyvenusiems žmonėms“ įgyvendinančioje Kretingos ligoninėje. Pirmieji mokymai „Pagyvenusių žmonių poreikių vertinimas stacionarinėse gydymo įstaigose. Geriatrinė slauga“ buvo skirti ligoninės slaugos specialistams. Juos vedė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Slaugos ir rūpybos katedros doc. dr. Lina Spirgienė.

Siekdama pagerinti pagyvenusių žmonių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų kokybę, prieinamumą, Kretingos ligoninė įsigijo nemažai specializuotos diagnostinės ir medicininės įrangos, kuri skirta senyvo amžiaus pacientų ligoms diagnozuoti ir palaikomajam gydymui.

Praėjusių metų pabaigoje žiniomis su ligoninės personalu dalijosi prof. dr. Jūratė Macijauskienė – gydytoja geriatrė, dėstytoja, mokslininkė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Slaugos fakulteto dekanė. Jos vedami mokymai apie ankstyvos vyresnio amžiaus žmonėms būdingų ligų diagnostikos buvo skirti ligoninės gydytojams.

Projektą „Aukštos kokybės priežiūros ir palaikomosios medicinos pagalbos paslaugos pagyvenusiems žmonėms“ Kretingos ligoninė vykdo jau nuo 2021 m. liepos mėn. Projektas skirtas mažinti socialinę atskirtį tarp pagyvenusių žmonių, užtikrinti geresnes sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų galimybes ir kokybę, skatinti mokymąsi visą gyvenimą. Pagal šiuos prioritetus Kretingos ligonės veikla nukreipiama į pažeidžiamas ar socialinės rizikos grupes: žmones su negalia, senyvo amžiaus asmenis, globos netekusius asmenis ir kt.

Siekdama pagerinti pagyvenusių žmonių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų kokybę ir prieinamumą Kretingos ligoninė įsigijo specializuotą diagnostinę ir medicininę įrangą, skirtą ankstyvam senyvo amžiaus ligų diagnozavimui ir palaikomajam gydymui, taip pat patobulino infrastruktūros elementus (įrengė liftą). Vykdant projekto veiklas rengiamos metodinės rekomendacijos, mokymo programos, organizuojami seminarai gydytojų specialistų kvalifikacijai kelti ir padidinti senyvo amžiaus žmonių ligų prevenciją.

Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės programą ir finansuojamas Europos Sąjungos. Pagrindiniam paramos gavėjui projekto įgyvendinimui skirta Europos Sąjungos finansavimo suma – 565784,60 Eur.

--

Vasario 24, 25 ir 26 d. Kretingos ligoninės organizuojami mokymai „Pagrindiniai pagyvenusių žmonių sveikatos priežiūros aspektai“ nemokami. Vietų skaičius ribotas.

Būtina išankstinė registracija el. paštu info@kretingosligonine.lt arba tel. 8 671 18414.

Negalintiems dalyvauti mokymuose, bet norintiems gauti daugiau informacijos šia tema, Kretingos ligoninė nemokamai suteiks doc. dr. Dalios Skorupskienės parengtas metodines rekomendacijas.

Kretingos ligoninės informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas