Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Komentarų topas

Laisvės dvelksmas kretingiškių akyse

  • Edita KALNIENĖ
  • Šventės
  • 2023-02-21

Laisvės dvasią skleidė ir Kretingos meno mokyklos choristai su vadove Jūrate Norkuviene.

Karo Ukrainoje kontekste kiekvienas mūsų šalies laisvės paminėjimas turi išskirtinę prasmę. „Tik netekę laisvės suprantame, ko iš tikrųjų netekome“, – taip susirinkusiesiems prie Nepriklausomybės paminklo Rotušės aikštėje kalbėjo Vasario 16-osios renginio vedėjai Nerijus Gedminas ir Aušrinė Zulumskytė. Šiemet ši šventė jubiliejinė – šventėme 105-ąsias atkurtos valstybės metines.

Gyva atminti

„Mes didžiuojamės gimę Lietuvoj“, – tokiais Kipro Mašanausko „Kokia nuostabi, Lietuva, esi“ dainos žodžiais miesto centre prasidėjo iškilminga Lietuvos Respublikos vėliavos pagerbimo ceremonija.

Tądien netrūko prasmingų žodžių apie Lietuvą, laisvę, vertybes. Vedėjai priminė svarbiausius, žmonių laisvės troškimo svarbą įrodančius įvykius šalyje. „Esame turtingi tiek, kiek mumyse yra atminimo“, – kalbėjo renginio vedėjai.

Per šventę buvo iškelta Lietuvos Respublikos vėliava, skambėjo Lietuvos himnas, o pasibaigus sveikinimo kalboms Nepriklausomybės paminklas papuoštas gėlių puokštėmis. Šiais metais trys salvės iššautos už tėvynę, už laisvę ir nepriklausomybę, už atkurtos Lietuvos valstybės 105-ąsias metines.

Šventinę nuotaiką Rotušės aikštėje kūrė Kretingos rajono kultūros centro vyrų folkloro grupė ANDULĒ, kurios vadovė – Elena Šalkauskienė, vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Toncius“ šokėjai, (vadovas Andrius Razmus), kūrinį „Laisvė“ susirinkusiesiems padovanojo Pranciškonų gimnazijos mokinė Gita Vaikėnaitė, džiugino ir Kretingos meno mokyklos choristai su savo vadove Jūrate Norkuviene.

Susirinkusius miestelėnus pasveikino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos klebonas Saulius Paulius Bytautas, evangelikų liuteronų kunigas Darius Petkūnas.

Kretingos rajono kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Toncius“ šokėjai savo pasirodymu papuošė iškilmingą Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją.

Skambėjo dainos ir šokiai

Tradiciniame Vasario 16-osios rajono švietimo įstaigų vaikų ir mokinių meno kolektyvų koncerte „Kylantys skrydžiui“ dalyvavo apie 300 atlikėjų iš 13 rajono įstaigų, mokinius koncertui parengė 23 pedagogai.

„Vasario 16-oji – tai Laisvės šventė, įprasminanti kiekvieno mūsų tautinį identitetą, kviečianti iš naujo įvertinti ir branginti istoriją, papročius, visa tai, kuo gyvename kasdien, augdami, kurdami ir augindami Lietuvą“, – sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus specialistė Rima Ramoškienė.

Per šventinį minėjimą Kretingos rajono kultūros centre tradiciškai buvo įteikti ir Kretingos rajono savivaldybės įsteigti Vyskupo Motiejaus Valančiaus medaliai už krikščioniškosios kultūros ir dvasinių vertybių puoselėjimą bei sklaidą. Šiemet jie skirti ilgametei Kretingos pranciškonų vienuolyno bibliotekininkei savanorei Nijolei Raudytei ir kone pusšimtį metų Darbėnų bažnyčioje vargonininku dirbančiam ir jos istoriją fiksuojančiam Vaclovui Mikutai.

Kretingos kultūros centre tądien taip pat buvo atidaryta tautodailininkių Birutės Šeputienės šiaudinių sodų ir Elvitos Šeputaitės popieriaus karpinių paroda „Lietuva mano širdy“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas