Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiandieną, minint Tarptautinę gido dieną, Kretingos turizmo informacijos centras pakvietė Klaipėdos krašto gidus susipažinti su naujai atvertomis Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus Nasrėnuose edukacinėmis erdvėmis.

Kretingos turizmo informacijos centro turizmo vadybininkė Valdonė Žiobakienė sakė, kad muziejus jau pradeda veiklą neseniai baigtose renovuoti ir edukacijai pritaikytose erdvėse – tvartelyje, viralinėje, rūsyje, stoginėje ir parko amfiteatre. Tvartelyje vyks audimo mokyklėlė, tautodailės užsiėmimai, bus rengiamos paskaitos, o jo palėpėje svečiams bus pasiūlyta kone egzotiška nakvynė ant šieno.

Viralinėje kaimo šeimininkės-edukatorės Regina Simonaitienė ir Sofija Galdikienė papasakos apie Žemaitijos kulinarinį paveldą, kurio sertifikatą yra įgiję, ir pamokys, kaip pagal senovinius receptus pasigaminti kastinį, užsiraugti girą, pasiruošti silkę, išsikepti skanius bulvinius blynus, o rūsyje – kaip žiemai užraugti daržoves, kad šios išliktų traškios ligi pavasario.

„Ekskursiją po sodybą ves Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus direktorė Violeta Čėsnienė, o šeimininkės pavaišins svečius žemaitiškais patiekalais. Šis maršrutas ir jo edukacijos bus artėjančio turistinio sezono naujiena. Raginsime gidus, kad jie populiarintų šią vietovę ir edukacijas savo turistinėse programose, vykdami prošal, ar įtraukdami į programas kaip atskirą maršrutą“, – kelionės į Nasrėnus tikslą apibūdino V. Žiobakienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas