Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Garsųjį Jokūbavo keliuką bandys grąžinti bendruomenei

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2023-02-14

Kretingos rajono savivaldybės tarybos politikai vienbalsiai pritarė, kad Kretingos rajono savivaldybės administracija pradėtų teisines procedūras dėl vadinamojo Jokūbavo keliuko – nuspręsta, kad stebuklingai „dingęs“ kelias turi būti grąžintas šio kaimo visuomeninėms reikmėms.

Savo poziciją per praėjusią savaitę įvykusį rajono Savivaldybės tarybos posėdį gynė ir pati bendruomenė – jos atstovai, dalyvavę tarybos posėdyje, teigė, kad keliukas galimai panaikintas nesąžiningai, kad skaidrumo neprideda ir pažeidimai, kad šioje teritorijoje vykstantiems procesams trūksta kontrolės. „Jeigu turime šansų atgauti keliuką, norime, kad tai ir įvyktų“, – kalbėjo bendruomenės atstovai, be to, kad negali laisvai judėti vos ne 50 metų buvusiu ir gyventojų reikmėms tarnavusiu keliu, išgyvenantys ir kitą nesėkmę – šalia keliuko, arba iš tiesų – Babrūnės gatvės, kurios dalis netikėtai dingo iš vieno ir kito galo, esantys sklypai netenka savo turėtos vertės – jeigu čia prasidėtų gyvenamųjų namų statybos, tai, nesant įprasto privažiavimo, žemės sklypai nebėra patrauklūs. „Dingus“ keliui, problemų kyla ir ūkininkams, kurie iki savo kultivuojamų laukų turi važiuoti aplinkui – papildomai deginamas kuras, teršiama gamta, gaištamas laikas.

Apie Savivaldybės inventorizuotų kelių sąraše esantį, tačiau neregistruotą keliuką protokolinį sprendimą parengusios rajono Savivaldybės administracijos direktorės Jolitos Vaickienės teigimu, rajono tarybos narių sprendimas pritarti, kad keliukas būtų paimtas visuomenės reikmėms, yra kaip įgaliojimas pradėti procedūras, kurios nežinia, kiek užtruks. „Tam, kad procesas vyktų sklandžiau, planuojame samdyti advokatų agentūrą“, – sakė ji.

Kad byla nesitęstų metų metais, kai kurie rajono Savivaldybės tarybos nariai kvietė prie derybų stalo Savivaldybei sėsti kartu su naujaisiais keliuko savininkais, kad šie atstatytų buvusį kelią – laiką geriau skirti deryboms negu šį reikalą paversti 10-mečio byla, nenaudinga nei Jokūbavo žmonėms, nei sklypą įsigijusiems ir kelią pušaitėmis, akmenimis ir juodžemio krūva užtvėrusiems verslininkams.

Įvyks tai ar ne, tačiau, rajono Savivaldybės tarybos nariams pakėlus rankas už protokolinį sprendimą, vienas aktyvių Jokūbavo bendruomenės narių Antanas Sungaila apibendrino, kad, esant protokolui, bendruomenė lauks galutinio jai teigiamo rezultato.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas