Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gavo informaciją, kad pastaruoju metu būna atvejų, kai nepažįstami asmenys, apsimetę valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais, lanko gyventojų būstus ir apgaulės būdu išvilioja ar tiesiog pavagia gyventojų santaupas.

Departamentas, reaguodamas į šią situaciją, parengė gyventojams atmintinę apie šiuo metu vykdomas akcijas ir kaip įsitikinti, kad atvyko priešgaisrinės tarnybos darbuotojas.

Šiais metais šalyje bus vykdomos 3 prevencinės akcijos: „Padėk artimui“, „Saugūs namai“ ir „Būk budrus, išvenk gaisro“. Departamentas atkreipė dėmesį, kad prevencinė akcija „Padėk artimui“ yra vykdoma visus metus, o per ją šalies gyventojus – vienišus, senyvo amžiaus, neįgalius, auginančius nepilnamečius vaikus asmenis, asmenis, turinčius specialiųjų poreikių, gyvenančius riziką keliančiuose individualiuose gyvenamuosiuose būstuose – lanko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai kartu su savivaldybės darbuotojais.

Prevencinė akcija „Saugūs namai“ yra vykdoma I–II ketvirčiais, o prevencinė akcija „Būk budrus, išvenk gaisro“ – III–IV metų ketvirčiais. Per jas šalies gyventojus lanko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai.

Visų vykdomų prevencinių akcijų tikslas yra skatinti gyventojus įsirengti būstuose autonominius dūmų detektorius ir skleisti su gaisrine sauga susijusias žinias, o ne tikrinti gyventojų būstų gaisrinę saugą ar autonominius dūmų detektorius.

---

Keli patarimai, kaip įsitikinti, kad atvyko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas, o ne sukčius:

- priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas, lankydamas šalies gyventojus, privalo dėvėti uniformą su specialiais skiriamaisiais ženklais;

- gyventojams paprašius priešgaisrinės tarnybos darbuotojas privalo prisistatyti ir pateikti vidaus tarnybos pareigūno pažymėjimą;

- per prevencines akcijas priešgaisrinės tarnybos pareigūnai niekada nesiūlo mokamų paslaugų ir neprašo už nieką susimokėti;

- kilus įtarimui, visada galite paskambinti į priešgaisrinės tarnybos teritorinį padalinį ir pasiklausti apie vykdomą akciją bei paklausti, ar atvykęs pareigūnas yra šios tarnybos darbuotojas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas