Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškiai pagerbė Seimo narį Antaną Vinkų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Jubiliejai
  • 2023-01-10

Antanas Vinkus džiaugėsi jam ir jo šeimai parodytu dėmesiu. Daugumą šeimos nuotraukų išsaugojo ir perdavė A. Vinkaus sesuo Laima Butkienė (pirma iš dešinės).

Praėjusį savaitgalį Kretingos rajono viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje buvo surengtas Seimo nario Antano Vinkaus jubiliejinis, jo 80-mečiui skirtas, vakaras: atidaryta fotografijų ir dokumentų paroda, koncertavo atlikėja Indrė Malakauskaitė-Juodeikienė, susirinko gausus sveikintojų būrys.

Parodą „Gydytojui, diplomatui, politikui ir visuomenės veikėjui, Kretingos rajono Garbės piliečiui Antanui Vinkui – 80“ pagal bibliotekos fondų medžiagą ir A. Vinkaus sesers Laimos Butkienės perduotas saugomas šeimos nuotraukas parengė bibliotekos Kraštotyros ir informacijos skyriaus vedėja Laima Jonauskaitė. Ją atidarė bibliotekos vedėja Birutė Karčauskienė, kuri, akcentuodama ilgametę bičiulystę su A. Vinkumi ir jo palaikymą, įteikė pačių parengtą albumą, kuriame, tikino, atspindėtas visas jo turtingas gyvenimas.

Į konferencijų salę susirinkusiems kretingiškiams parodą pristatė bibliotekininkė Birutė Naujokatienė.

„Kiekviena nuotrauka man brangi ne tik kaip šeimos, giminės, bet ir kaip tautos istorija. Kiekvieną jų parodos rengėjai ligi jaudinančių smulkmenų aptarė su mano seserimi Laima, kuri saugo visą šeimos palikimą. Džiaugiuosi, kad kretingiškiai prisimena ir nuoširdžiai domisi mano ir mano šeimos gyvenimu. Norėčiau nusilenkti kiekvienam čia atėjusiajam – dėkoju, kad leidote pajusti, jog senstu: pirmąkart – per iškilmingai paminėtą mano 70-metį ir dabar, švenčiant 80-metį, o ar bus 90-metis, – nežinia. Bet esu nusiteikęs dirbti su tvirtais žmonėmis, su minkštakūniais man – ne pakeliui. Ir, jeigu žmonės norės mane matyti aktyvų, toks jums ir pasižadu būti“ “, – už parodą ir jam parodytą dėmesį dėkojo A. Vinkus.

Kretingiškių vardu jubiliatą pasveikino Kretingos rajono vicemerė Vitalija Valančiutė, pasidžiaugusi, kad jai yra tekę dirbti su juo vienoje komandoje. Padėkos žodžius į dovanojamas gėlių puokštes tądien įpynė Skuodo rajono Romualdo Granausko viešosios bibliotekos vadovas Jonas Grušas, Kretingos rajono kultūros centro vadovas Pranas Razmus, Trečiojo amžiaus universiteto direktorė Janina Mikučionienė ir jos bendramintė Angelina Paulauskienė, kraštietis kompozitorius Aloyzas Žilys ir kiti. Ilgametis Kretingos rajono politikas Valerijonas Kubilius akcentavo, kad A. Vinkų pažįsta daugiau kaip 50 metų: „Galėčiau kalbėti ir kalbėti – neužtektų laiko ligi pat ryto. O ir pirmieji A. Vinkų į Seimą delegavo socialdemokratai.“

Šmaikštūs prisiminimai lydėjo abu klasės draugus – Zitą Paulienę ir A. Vinkų.

Itin smagiai nuskambėjo A. Vinkaus mokyklos laikų klasės draugės kretingiškės Zitos Paulienės kalba: „Antanai, mes esame Antrojo pasaulinio karo vaikai: kartu stovėjome prie duonos, kartu valėme miesto griuvėsius, paskutinėje gimnazijos klasėje mokėm tave valso žingsnelių. Sykiu augom, baigėme mokyklą. O kai jau dirbai „Santaros“ klinikose, geru žodžiu tave ligi šiol prisimena žmonės: įeidavai, pasidomėdavai kiekvienu pacientu, ypač rūpėjo kraštiečiai. Visiems padėdavai. Bet aš niekad neprašiau tavo pagalbos, o dabar prašau – pasakyk, kur tavo ilgaamžiškumo ir geros sveikatos paslaptis.“ Salėje nuvilnijus smagiam juokui, A. Vinkus atsakė šmaikštaudamas: „Juk žinai, kad mokykloj man patikai, turėsim susitikti atskirai, kad atsakyčiau į tavo klausimą.“

Jaukią vakaro atmosferą sukūrė šiltos kretingiškės atlikėjos Indrės Malakauskaitės-Juodeikienės dainos.

Jubiliatas, savo tikrąjį gimtadienį atšventęs per pačias Kalėdas, gruodžio 25-ąją, jam įteiktas gėlių puokštes prašė padalinti į dvi dalis: vieną jų nunešti ant jo motinos kapo, o kitą atiduoti papuošti bažnyčią. Sulaukęs garbingo jubiliejaus, Dievui jis sakė norįs padėkoti už ilgą amžių ir gerą sveikatą, paprašyti, kad neatimtų iš jo troškimo daryti gerus darbus ir kad laimintų jį tame tarnystės žmonėms kelyje. „Ir kai ateis laikas iškeliauti, norėčiau, kad mano širdis būtų palaidota Kretingoje, o kur mano kūnas, nuspręs mano ištikimoji gyvenimo palydovė žmona Danutė“, – taip savo meilę gimtinei išreiškė A. Vinkus.

Po parodos atidarymo tą patį vakarą Kretingos rajono Garbės pilietis Seimo narys A. Vinkus buvo pagerbtas Kretingos muziejuje iš ciklo „Metai ir žmonės“ surengtame renginyje. Jubiliatą pasveikino Skuodo ir Kretingos rajonų, Palangos ir Neringos miestų savivaldybių merai, Vakarų Lietuvos gydymo įstaigų vadovai, dvasininkai, verslininkai, kiti visuomenės atstovai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas